Νέα ήττα για τον Εθνικό Γαζώρου από τον Φωκικό

Πιερικός_ΓάζωροςΣτους πέντε βαθμούς από τις θέσεις του υποβιβασμού κατάφερε να ξεφύγει ο Φωκικός ο οποίος φιλοξενώντας τον Εθνικό Γαζώρου πήρε σπουδαία νίκη με 1-0 το απόγευμα της Κυριακής 10/3, που του δίνει το περιθώριο να αποσπαστεί από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.ο οποίος επικράτησε 1-0 του Εθνικού Γαζώρου.

Στο 34΄ η πρώτη καλή στιγμή για τον Εθνικό Γαζώρου όταν σουτ του Κοσμίδη απομακρύνει με τα ακροδάχτυλα ο Γεωργίου σε κόρνερ. Στο 45΄σουτ του Γουόρντεν καταλήγει στα χέρια του Βαλσαμάκη. Το ημίχρονο βρίσκει τις δύο ομάδες στο 0-0.

Στο 50ο λεπτό του αγώνα ο Κωνσταντινίδης επιχειρεί σουτ, η μπάλα όμως καταλήγει στον Γεωργίου. Ο Φωκικός καταφέρνει να μπει μπροστά στο σκορ, στο 60΄ όταν μετά από σέντρα του Ταμπάκη, ο Γουόρντεν με προβολή έκανε το 1-0. Ευκαιρία για τον Εθνικό Γαζώρου να ισοφαρίσει όταν στο 79΄ ο Βασίλης Κωνσταντινίδης κάνει το σουτ και η μπάλα φεύγει ελάχιστα εκατοστά έξω από την εστία του αντίπαλου τερματοφύλακα. Στο 89΄ προβολή του Σ. Κωνσταντινίδη δεν παραβιάζει την εστία του Γεωργίου.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ: (Παναγιώτης Διλμπέρης) Βαλσαμάκης, Κοσμίδης, Μερεσιώτης, Κατσαβάκης, Κουκώλης, Γεωργιάδης (65΄ Γαϊδαρτζής), Σαββίδης, Νύρλος, Διαμαντίδης (76΄ Ζυγκερίδης), Κωνσταντινίδης Β., Κωνσταντινίδης Σ.

ΦΩΚΙΚΟΣ: (Πέτρος Δημητρίου) Γεωργίου, Χαλούλος, Μαρτίνος, Ταμπάκης (67΄ Εσόνο), Αλμπέρτο, Νάστος, Γουόρντεν, Παπαζούδης, Λίτσος (54΄ Σκαρίμπας), Καραπέτσας, Σουλελές (46΄ Λουκίνας)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: Καραπέτσας

Κ20: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ 1-2

Την ήττα γνώρισε και η ομάδα Νέων Εθνικού Γαζώρου, από τον Ολυμπιακό Βόλου το Σάββατο 9/3 με σκορ 2-1.

Οι παίκτες του Εθνικού Γαζώρου είχαν τον έλεγχο σε ένα δυνατό παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν στο 35΄ με τον Παπαβασιλείου, κάνοντας το 0-1, σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 67΄ με τον Βαλωτή και πέρασαν μπροστα στο σκορ στο 72΄ με τον Λέτσιο.

Ο Ολυμπιακός Βόλου από το 85΄  έπαιζε με 10 παίκτες μετά την κόκκινη κάρτα που είδε ο Καψιώτης, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο 94΄ ο διαιτητής δεν έδωσε καθαρό πέναλτι, σε ανατροπή του Γεράκη μέσα στην περιοχή.

Κ20 ΕΘΝΙΚΟΣ  ΓΑΖΩΡΟΥ: (Αλέξης Γκράτσιος) Παπαθανασίου, Παπαδόπουλος Στ., Κομνηνάκης, Κωφοκώτσιος, Βουλγαρίδης (73΄ Τσίτος), Μεταλλίδης, Νέδος (73΄ Καζακίδης), Μεντής, Παπαβασιλείου, Τσοχανταρίδης, Σταυράκογλου (55΄ Γεράκης)

Κ20 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: (Κωνσταντίνος Σταματίου) Αβδελάς, Καψιώτης, Κόμνος, Βαλωτής, Γιαουπλάρι (Σκοπελίτης), Ναουμίδης, Λέτσιος (Δημητριάδης), Κοτσαθανάσης, Σιάκος Κολημήτρας (Καπούλας), Μπόρας