Νέα ήττα του Γαζώρου από τον Τύρναβο

με γκολ που πέτυχε ο Σαχινίδης στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα

Την ήττα με 1-0, τρίτη στη σειρά, γνώρισε ο ΓΑΖΩΡΟΣ από τον ΤΥΡΝΑΒΟ με γκολ που πέτυχε ο Σαχινίδης στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, που έγινε στο πλαίσιο της 24ης Αγωνιστικής, του 2ου ομίλου της Football League.

Από το 4ο λεπτό πρώτη καλή στιγμή για τον Εθνικό, με τον Κωνσταντινίδη να εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας του Τυρνάβου, αλλά το σουτ του πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 15΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Κουρτεσιώτης έστειλε την μπάλα άουτ. Στο 24΄ σουτ του Κουρτεσιώτη από αριστερά, κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ. Στο 34΄ συρτό σουτ του Νατσιόπουλου έφυγε μόλις άουτ. Με το 0-0 πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο 64΄ διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μέλκας μετά από σουτ του Ιβανίδη. Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τύρναβος πήρε την νίκη με 1-0 μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αντρέ, ο Σαχινίδης έκανε το σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

ΓΑΖΩΡΟΣ (Μάκης Κατσαβάκης): Μέλκας, Κουκόλης, Κωφοκώτσιος (66΄ Σέρντιτς), Δέντσας, Χατζηδημητρίου, Παναγιωτίδης, Νατσιόπουλος (65΄ Μεταλλίδης), Μπαργκά, Κωνσταντινίδης (46΄ Ναστέφσκι), Γαϊδαρτζής, Τσουβαλτσίδης

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Άγγελος Διγκόζης): Πρίφτης, Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Καραμανλής, Ιβανίδης, Μπάρος,  Όμο, Αντρέ, Ποκόνγκ (68΄ Τσούκαλος), Γεωργίου, Κανούλας (52΄ Σαχινίδης)