Νέοι Football League: Εμφατική νίκη 4-1 των Νέων του Πανσερραϊκου επι της Κερκυρας (φωτορεπορταζ)

Το πρωί της Κυριακής 8/11 διεξήχθει η 2η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Νέων Football League, μεταξύ των ομάδων Πανσερραϊκού και Κέρκυρας. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Χρυσού και τα «Λιονταράκια» σημείωσαν τη πρώτη τους επιβλητική νίκη με 4-1.

Τα γκολ πέτυχαν οι Τσομαχασβιλι, Αναστασιαδης Α. Τζιουφας στα πρώτα 25 λεπτά του 1ου ημιχρόνου και ο Ανδρέου στο 88’ του αγώνα. Οι Κερκυραίοι μείωσαν το σκορ με τον Γαστερατο στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου.

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Ο προπονητής του Πανσερραϊκού Παύλος Δημητρίου μετά το τέλος του αγώνα δήλωσε ευχαριστημένος από τη συνολική εικόνα της ομάδας, όμως επισήμανε την αδικαιολόγητη νευρικότητα των παικτών του μετά το 3-0, που έριξε τη ποιότητα του παιχνιδιού στο β’ ημίχρονο.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κασίμης, Ταχματζίδης (Παυλίδης), Δάλλας (Μπάλτζης), Σαμαράς, Θεοδωρίδης, Τζιούφας (Βατμανίδης), Γραντζάκης, Αναστασιάδης (Γεωργαντάς), Ανδρέου, Τσομαχασβίλι (Σαλονικιός), Βερνάρδος.

Α.Ο.ΚΕΡΚΥΡΑ: Περούλης, Βούλγαρης, Κουλούρης, Πουλιτμένος, Μοκοβίλα:Κοσκινάς, Γαστεράτος, Κεχαγιάς, Ισέρης, Γρηγοράκης, Βλάχος.