ΝΕΟΙ Football League: Ισοπαλία Πανσερραϊκου με Τρίκαλα-Στο φινάλε το δεύτερο εισιτήριο (φώτος)

Την ευκαιρία να κυνηγήσει στην τελευταία αγωνιστική το πλασάρισμα στην κορυφή του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος Νέων έχασε ο Πανσερραϊκός. Τα «λιοντάρια» έπαιξαν το μεσημέρι (15.00) του Σαββάτου (19/3), το δεύτερο ημίχρονο με τον ΑΟ Τρίκαλα, στο εξ αναβολής ματς της 10ης αγωνιστικής (είχε διακοπεί λόγω κακών καιρικών συνθηκών), αλλά έμειναν στο 1-1 και δεν εκμεταλλεύτηκαν την ήττα (2-0) του πρωτοπόρου Αγροτικού Αστέρα από την Αναγέννηση Καρδίτσας.

Τα Λιονταράκια του Παύλου Δημητρίου πήραν με το “καλημέρα” κεφάλι στο σκορ με τον Γρατζάκη στο 2ο  μόλις λεπτό, αλλά τα Τρίκαλα έφεραν το ματς στα ίσια με τη συμπλήρωση του 10ου λεπτού

Οι “κόκκινοι” έχασαν μοναδικές ευκαιρίες να προηγηθούν στο σκορ σε τουλάχιστον  τρεις περιπτώσεις,  αλλά οι άσχημες εκτελέσεις στην τελική προσπάθεια δεν έφεραν το πολυπόθητο τρίποντο. Έτσι με τη συμπλήρωση των 45’ που είχαν απομείνει, το σκορ παρέμεινε στο 1-1 και έδωσε στις δύο ομάδες από ένα βαθμό.

Νεοι-Πανσερραϊκος-Τρικαλα-DSCN0274Μετά και από το σημερινό αποτέλεσμα ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ έφτασε τους 29 βαθμούς σε 15 αγώνες, διατηρώντας το +2 από το συγκρότημα του Γιάννη Καλλιτζάκη.

Έτσι, οι δύο ομάδες θα διεκδικήσουν την είσοδό τους στον ημιτελικό στην αυλαία της κανονικής περιόδου.

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Στην τελευταία αγωνιστική (3/4) τα “λιονταράκια”  θα αντιμετωπίσουν εντός έδρας τη Λάρισα, ενώ τα Τρίκαλα θα υποδεχτούν τη Ζάκυνθο.

Στον πρώτο όμιλο, από τα ματς της 17ης αγωνιστικής ξεχώρισε η ευρεία (6-1) νίκη της ομάδας Νέων του Αχαρναϊκού απέναντι στον Πανελευσινιακό, ενώ στο ντέρμπι των Χανίων ο ΑΟΧ επικράτησε 2-1 εκτός έδρας του Κισσαμικού