ΝΕΟΙ Football League: Τα «λιονταράκια» του Πανσερραϊκου συνέτριψαν 6-0 τη Ζάκυνθο (φωτος)

Πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή του εμφάνιση και στο πιο χορταστικό παιχνίδι της σεζόν, η ομάδα Νέων του Πανσερραϊκού «σκόρπισε» την Κυριακή (6/3) στο γήπεδο της Ομόνοιας, τη Ζάκυνθο με σκορ 6-0, για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Football League.

Τα Λιονταράκια του Παύλου Δημητρίου που ήταν καλύτερα καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς δεν αντιμετώπισαν κανέναν πρόβλημα και πέτυχαν ένα εύκολο τρίποντο με δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και τέσσερα στο δεύτερο 45λεπτο.
Το 1-0 έκανε ο Καραγιάννης το 2-0 ο Γρατζάκης, το 3-0 ο Αναστασιάδης, το 4-0 και παλι ο Γρατζάκης με πέναλτυ, το 5-0 ο Τσομαχασβίλι επίσης με πέναλτυ, για να έρθει και πάλι ο Αναστασιάδης και να διαμορφώσει το τελικό 6-0.

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Οι παίκτες της ομάδας νέων των “κοκκινων” θα μπορούσαν να πετύχουν ακόμα περισσότερα τέρματα αν ήταν λίγο πιο προσεκτικοί στα τελειώματα των φάσεων.

Μετά από αυτό το ματς ο Πανσερραϊκός συνεχίζει να βρίσκεται στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 27β.

Επόμενη αναμέτρηση το εκτός έδρας ματς στον Εύοσμο απέναντι στον Αγροτικό Αστέρα.

Δείτε το βίντεο με τα 6 γκολ και το ένα δοκάρι, από τη νίκη των Νέων απέναντι στην αντίστοιχη της Ζακύνθου.