Οι Νέοι της ΕΠΣ Σερρών στον τελικό του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος (φωτορεπορταζ)

Η Μικτή ομάδα Νέων της Ε.Π.Σ. Σερρών προκρίθηκε την Τετάρτη (15/3) στον τελικό του Πανελληνίου πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών ομάδων κερδίζοντας με σκορ 3-1 την αντίστοιχη  ομάδα της Ε.Π.Σ.  Αχαΐας.

Οι ταλαντούχοι παίκτες της Ε.Π.Σ. Σερρών έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό στον αγωνιστικό χώρο και πήραν δίκαια την πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης στις 22/4 στην Αθήνα όπου θα αντιμετωπίσουν την Ε.Π.Σ. Ηρακλείου.

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Κέρδισαν με … ανατροπή

Στο ξεκίνημα του αγώνα, που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης (15/3) στο ΕΑΚ Βόλου, οι ταλαντούχοι παίκτες του Ζαχαρία Καφτάνη, αιφνιδιάστηκαν από τους Αχαιούς και βρέθηκαν μόλις στο 4ο λεπτό πίσω στο σκορ, όταν ο Σταθόπουλος εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας και με σουτ άνοιξε το σκορ (0-1).

Στο 19ο ο Παναγιώτης Σιψής (Νίκη Χριστός) με πλασέ έφερε το παιχνίδι στα ίσα ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Σερραίοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο και πήραν προβάδισμα στο σκορ (2-1) πάλι με τον Παναγιώτη Σιψή στο 51ο, ενώ στο 69ο ο Γιάννης Φάκης (ΠΟΣ 2000) με κεφαλιά «κλείδωσε» την πρόκριση στον τελικό διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Ε.Π.Σ. Σερρών (Καφτάνης) Μαδένης, Θωμαΐδης, Παπαδόπουλος, Δήμος, Αναγνωστάκης, Θεοδωρίδης, Γιαξής, Αραμπατζής, Φάκης, Σιψής και Κιουτσεκτσίδης. Αγωνίστηκαν και οι Κλειτσιώτης, Νέος και Αποστολόπουλος. Στην αποστολή συμμετείχαν και οι Μαϊκόπουλος, Γκαϊδατζάκης, Ηλιάδης,  και  Αναγνωστίδης.

Η διοίκηση της ΕΠΣ Σερρών με τον Πρόεδρο Αθανάσιο Χατζηπαντελή βρέθηκαν στο Βόλο κοντά στην ομάδα Νέων και πανηγύρισαν την πρόκριση στον τελικό.

Οι γονείς των παιδιών δημιούργησαν ξεχωριστή εξέδρα και ήταν ο 12οςπαίκτης της Σερραϊκής ομάδας.

(τις φωτο μας έστειλε ο κ. Σταύρος Γιαξής)