Ο Εθνικός Γαζώρου χτυπήθηκε στα… Ψαχνά

Γάζωρος-ΨαχνάΤην ήττα γνώρισε σήμερα ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ από τον ΗΡΑΚΛΗ ΨΑΧΝΩΝ με 1-0.  Η ομάδα της Εύβοιας συνεχίζει την ξέφρενη πορεία της προς τη Super League αφού έφτασε τους 16 αγώνες σερί χωρίς ήττα και «έπιασε», έστω και προσωρινά», τον Εργοτέλη στην κορυφή της βαθμολογίας μετά τη νίκη επί των Σερραίων. Την ίδια ώρα, ο Εθνικός Γαζώρου βλέπει τις θέσεις της ανόδου να απομακρύνονται, αφού ηττήθηκε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική και έμεινε στους 24 βαθμούς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με αναγκαστική  αλλαγή για τον ΕΘΝΙΚΟ ΓΑΖΩΡΟΥ, στο 8΄ όταν την θέση του τραυματία Σαββίδη πήρε ο Διαμαντίδης. Στο 13ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντε Πάουλα οι παίκτες και ο πάγκος του Εθνικού Γαζώρου διαμαρτυρήθηκαν έντονα για χέρι μέσα στην περιοχή, που δεν έδωσε ο διαιτητής. Στην αμέσως επόμενη επίθεση οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκόρ στο 15΄ με σουτ του Ρούτση που βρήκε στα δίχτυα του Αποστολίδη.

Το τέλος του ημιχρόνου έστειλε  τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 1-0 υπέρ του Ηρακλή Ψαχνών.

Ευκαιρία για τον Εθνικό Γαζώρου στο 85΄ όταν ο Ναλμπάντης έκανε μια ωραία σέντρα, ο Γαϊδαρτζής έπιασε την κεφαλιά, όμως η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ: (Παναγιώτης Διλμπέρης) Αποστολίδης, Κοσμίδης, Κατσαβάκης, Κουκόλης, Μερεσιώτης, Σαββίδης, Γεωργιάδης (8΄ Διαμαντίδης), Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης, Ντε Πάουλα (41΄ Κωνσταντινίδης Σ.), Κωνσταντινίδης Β (55΄ Μαχαιρούδης).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: (Γιώργος Βαζάκας) Σικαλιάς Γ., Ζουλιώτης, Μήτσης, Ρεπετσάς, Δήμου, Βαγγελή, Μπακομήτρος, Ρούτσης, Πέδρο (59΄ Σέγκο), Ογιαρμπίντε (70΄ Σικαλιάς Αγγ.), Σεοταχούλ (88΄Αμέντολα)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: Σεοταχούλ, Μερεσιώτης, Κοσμίδης, Κατσαβάκης