Ο Όμιλος Φίλων Κολύμβησης Σερρών 5ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης Masters (αποτελέσματα)

Ο  Όμιλος Φίλων Κολύμβησης Σερρών 5ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης Masters (αποτελέσματα)

Το Σαββατοκύριακο 18/19 Μαρτίου 2017 στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ πραγματοποιήθηκαν οι 3οι Πανελλήνιοι – Διεθνείς αγώνες  κολύμβησης  Masters, στους οποίους συμμετείχαν σχεδόν 400 αθλητές από όλη την Ελλάδα, την Κύπρο, την Ουγγαρία, τη Βουλγαρία και την Τουρκία.

O Όμιλος Φίλων Κολύμβησης Σερρών συμμετείχε στην διοργάνωση με 21 Σερραίους κολυμβητές τους οποίους προετοίμασε και καθοδήγησε η προπονήτρια του συλλόγου Μαρία Εμμανουηλίδου.

Όλοι οι κολυμβητές κατέβαλαν κάθε δυνατή προσπάθεια επιτυγχάνοντας εξαιρετικές επιδόσεις τόσο στα ατομικά αγωνίσματα όσο και στις σκυταλοδρομίες.

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Η ομάδα του ΟΦΚ Σερρών κατέλαβε την 5η θέση στη γενική βαθμολογία ανάμεσα στα 67 σωματεία που συμμετείχαν.

Πολλοί αθλητές της ομάδας κατάφεραν να πιάσουν τα όρια για τη συμμετοχή τους στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κολύμβησης Masters, που θα πραγματοποιηθεί τον Αύγουστο στη Βουδαπέστη.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους Σερραίους κολυμβητές που συμμετείχαν, στην προπονήτρια τους καθώς και τον Α.Ο. Ωκεανός  για την φιλοξενία και την αρτιότητα της διοργάνωσης των αγώνων!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα είναι τα εξής:

Στις σκυταλοδρομίες οι κολυμβητές του ΟΦΚ Σερρών κατέκτησαν 3 Ασημένια κ 3 Χάλκινα μετάλλια.

Αρναούτογλου Δημήτρης

  • 50μ ελεύθερο 4ος
  • 200μ ελεύθερο 7ος
  • 400μ ελεύθερο 5ος

Βουλγαρίδης Ευάγγελος

  • 400μ Μικτή Ατομική 2ος
  • 100μ πεταλούδα 5ος
  • 200μ πεταλούδα 1ος
  • 1500μ ελεύθερο 3ος

Βούλτσος Ευάγγελος

  • 50μ ελεύθερο 1ος
  • 100μ ελεύθερο 2ος
  • 50μ ύπτιο 1ος

Γκράτζιος Ζήσης

  • 100μ ελεύθερο 1ος 
  • 200μ ελεύθερο 1ος 
  • 400μ ελεύθερο 1ος  (Παν.Ρεκόρ)
  • 1500μ ελεύθερο 1ος

Δράμπας Γεώργιος

  • 50μ ύπτιο 5ος
  • 100μ ύπτιο 5ος
  • 50μ πρόσθιο 9ος
  • 100μ πρόσθιο 8ος

Ζλάτκος Αθανάσιος

  • 50μ πεταλούδα 4ος
  • 50μ ελεύθερο 9ος
  • 200μ πρόσθιο 5ος

Καζακίδης Πολυχρόνης

  • 50μ ελεύθερο 13ος
  • 100μ ελεύθερο 8ος
  • 200μ πρόσθιο 5ος

Καλαθάς Σωτήρης

  • 50μ ελεύθερο 12ος
  • 100μ ελεύθερο 10ος
  • 800μ ελεύθερο 5ος
  • 200μ ύπτιο 5ος

Καραμούτσος Κωνσταντίνος

  • 200μ ελεύθερο 8ος
  • 400μ ελεύθερο 8ος
  • 800μ ελεύθερο 7ος
  • 1500μ ελεύθερο 6ος

Κετσίογλου Μιχάλης

  • 200μ ελεύθερο 6ος
  • 400μ ελεύθερο 4ος
  • 100μ πρόσθιο 3ος
  • 200μ πρόσθιο 3ος

Κιουρκτσίδης Νικόλαος

  • 50μ ελεύθερο 5ος
  • 100μ ελεύθερο 3ος
  • 200μ ύπτιο 3ος
  • 200μ πρόσθιο 3ος

Κοτζακωνσταντίνου Γιώργος

  • 400μ ελεύθερο 4ος
  • 800μ ελεύθερο 2ος 
  • 1500μ ελεύθερο 2ος

Λασκαρίδου Κατερίνα

  • 400μ ελεύθερο 2η
  • 800μ ελεύθερο 1η
  • 1500μ ελεύθερο 1η
  • 200μ ύπτιο 1η

Μαλαβέτας Χρήστος

  • 50μ ελεύθερο 14ος
  • 100μ πρόσθιο 9ος
  • 200μ πρόσθιο 4ος

Μπιμπισίδου Ντάνα

  • 800μ ελεύθερο 3η
  • 50μ πεταλούδα 1η
  • 200μ Μικτή Ατομική 1η
  • 400μ Μικτή Ατομική 1η (Παν. Ρεκόρ)

Οικονόμου Ιορδάνης

  • 50μ ελεύθερο 5ος
  • 100μ ελεύθερο 5ος
  • 200μ ύπτιο 3ος
  • 400μ Μικτή Ατομική 2ος

Παπαθανασίου Βασίλης

  • 800μ ελεύθερο 1ος 
  • 1500μ ελεύθερο 1ος 

Πούλιος Στέργιος

  • 50μ ελεύθερο 9ος
  • 100μ ελεύθερο 8ος
  • 200μ πρόσθιο 5ος
  • 400μ Μικτή Ατομική 3ος 

Τσιαούση Μαριάνθη

  • 50μ ελεύθερο 4η
  • 100μ ελεύθερο 2η
  • 200μ ελεύθερο 2η
  • 200μ πρόσθιο 2η

Τσιαούση Νυμφοδώρα

  • 100μ ελεύθερο 3η
  • 200μ ελεύθερο 2η
  • 400μ ελεύθερο 1η
  • 200μ πρόσθιο 2η

Τσομπανίδου Αναστασία

  • 800μ ελεύθερο 5η
  • 1500μ ελεύθερο 1η
  • 100μ ύπτιο 5η
  • 200μ ύπτιο 4η