Ο σύλλογος Γ.Σ. «ΣΕΡΡΕΣ 93» 1ος επαρχιακός Σύλλογος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Εφήβων/Νεανίδων

Σέρρες93-Στίβος_2014_DSC_0159Στους Πανελλήνιους αγώνες  στίβου Εφήβων και Νεανίδων που  διεξήχθηκαν στην πόλη μας το Σαββατοκύριακο 28 και 29 Ιουνίου ο σύλλογος Γ. Σ. «ΣΕΡΡΕΣ 93» κατέκτησε την  πρώτη θέση  πανελλήνια μεταξύ των επαρχιακών συλλόγων και την δεύτερη στη συνολική βαθμολογία.

Στην ανακοίνωση που εξέδωσε ο σύλλογος επισημαίνεται ό,τι:

• «Ο αθλητής μας Κων/νος Παρασκευόπουλος  γιός του ομώνυμου αρχιπροπονητή μας κατέκτησε την πρώτη θέση στα 3000 μετρα με φυσικά εμπόδια.
  • Στα 800 μετρα ο Κίλογλου  Γεώργιος  τερμάτισε δεύτερος.
  • Στον ακοντισμό νεανίδων οι Αραμπατζή θεοδώρα και Τσαβδαρίδου Ζαχαρούλα κατέλαβαν  την δεύτερη και τρίτη θέση αντίστοιχα.
  • Στο ύψος εφήβων ο Κίλογλου Άγγελος κατέλαβε την πέμπτη θέση.
  • Στη σκυταλοδρομία εφήβων  4χ400 με τους Ι.Ρέκλο -Κ.Παρασκευόπουλο –Γ. Καρδάση και Γ. Κίλογλου τερματίσαμε τέταρτη.

Σε όλα σχεδόν τα αγωνίσματα είχαμε συμμετοχές και διακρίσεις. Στη  βαθμολογία καταλάβαμε την δεύτερη θέση συνολικά αλλά και στις κατηγορίες των εφήβων και νεανίδων χωριστά. Οι κορυφαίοι αθλητές μας θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στους προσεχείς Βαλκανικούς Αγώνες εφήβων και νεανίδων που θα φιλοξενηθούν στην πόλη μας το Σαββατοκύριακο που έρχεται 5 και 6 του Ιουλίου».