Οι μαθητές των Σερρών που διακρίθηκαν στον 9ο Πανελλήνιο διαγωνισμό «Παιγνίδι και Μαθηματικά»

Οι μαθητές των Σερρών που διακρίθηκαν στον 9ο Πανελλήνιο διαγωνισμό «Παιγνίδι και Μαθηματικά»

ευκλείδης-9οςΤο Παράρτημα ν.Σερρών της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας ανακοίνωσε πως στον  9ο μαθητικό διαγωνισμό «Παιγνίδι και Μαθηματικά» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, που διενεργήθηκε στις 6 Μαρτίου  2015, πήραν μέρος  η Ε και ΣΤ τάξη από 44 Δημοτικά σχολεία του Ν. Σερρών και 1480 μαθητές. Από  αυτούς διακρίθηκαν οι παρακάτω:

α/α ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΑΞΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ   ΜΑΘΗΤΗ/ΤΡΙΑΣ
1 ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑΣ ΣΤ ΚΑΡΑΠΕΤΣΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
2 ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑΣ ΣΤ ΠΑΝΑΓΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ
3 ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑΣ Ε ΠΟΡΝΑΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
4 ΠΡΟΒΑΤΑ Ε ΧΑΤΖΗΠΑΣΧΑΛΗ ΓΕΩΡΓΙΟ
5 ΚΟΙΜΗΣΗΣ Ε ΚΙΤΣΙΚΟΥΔΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟ
6 ΚΟΙΜΗΣΗΣ Ε ΒΟΥΛΤΣΙΟ ΗΛΙΑ
7 ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ Ε ΣΤΕΦΟΥ ΖΩΗ
8 3ου ΝΙΓΡΙΤΑΣ Ε ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
9 Ν. ΠΕΤΡΙΤΣΙΟΥ Ε ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
10 Ν. ΠΕΤΡΙΤΣΙΟΥ ΣΤ ΧΑΣΟΓΛΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ
11 2ου ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ ΣΤ ΚΕΛΕΣΙΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
12 ΒΑΛΤΕΡΟΥ Ε ΛΑΖΑΡΟΥ ΗΛΙΑ
13 ΒΑΛΤΕΡΟΥ ΣΤ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟ
14 ΒΑΛΤΕΡΟΥ ΣΤ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΑΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟ
15 ΒΑΛΤΕΡΟΥ ΣΤ ΛΑΖΑΡΟΥ ΘΩΜΑ
16 2ου ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ Ε ΙΒΑΝΤΖΙΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ
17 2ου ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ Ε ΣΙΑΚΑ ΣΤΑΥΡΟ
18 1ου ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ Ε ΚΟΥΝΤΟΥΡΑΤΖΗ ΙΩΑΝΝΗ
19 1ου ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ Ε ΣΑΠΟΥΝΤΖΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ
20 1ου ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ Ε ΚΟΥΡΤΙΔΗ ΑΣΤΕΡΙΟ
21 Ν. ΣΚΟΠΟΥ Ε ΚΟΛΥΜΠΑΛΗ ΜΥΡΤΩ
22 Ν. ΣΟΥΛΙΟΥ Ε ΒΕΤΕΡΝΑΛΗ ΜΑΡΙΑ
23 Ν. ΣΟΥΛΙΟΥ Ε ΣΜΥΡΗ ΜΑΡΘΑ
24 Ν. ΣΟΥΛΙΟΥ Ε ΣΙΩΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ
25 Ν. ΣΟΥΛΙΟΥ Ε ΣΟΥΡΙΔΗ ΣΤΥΛΙΑΝΟ
26 ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ Ε ΣΜΥΡΙΔΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ
27 ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ ΣΤ ΒΕΡΡΟ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟ-ΦΙΛΙΠΠΟ
28 ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ Ε ΤΣΕΚΡΕΖΗ ΑΝΤΡΙΑΝ
29 ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ ΣΤ ΔΑΝΑΤΖΗ ΝΙΚΟΛΑΟ
30 ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟΥ Ε ΤΣΕΛΕΚΙΔΟΥ ΑΛΙΚΗ
31 ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟΥ ΣΤ ΚΑΛΙΓΚΑ ΖΩΗ
32 ΔΑΣΟΧΩΡΙΟΥ ΣΤ ΜΠΑΚΑΛΙΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ
33 1ου ΝΙΓΡΙΤΑΣ Ε ΤΣΙΝΟΠΟΥΛΟ ΒΑЇΟ
34 1ου ΝΙΓΡΙΤΑΣ ΣΤ ΚΑΛΑЇΤΖΗ ΣΟΦΙΑ-ΜΑΡΙΑ
35 1ου ΝΙΓΡΙΤΑΣ ΣΤ ΛΑΛΙΩΤΗ ΑΣΤΕΡΙΟ
36 ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟΥ Ε ΑΝΤΩΝΗ ΑΒΡΑΑΜ
37 1ου ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ Ε ΣΤΙΒΑΣΑΡΗ ΙΩΑΝΝΑ
38 1ου ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ ΣΤ ΚΡΑΣΙΟ ΓΕΩΡΓΙΟ
39 ΔΡΑΒΗΣΚΟΥ Ε ΑΓΓΕΛΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑΝΘΗ
40 ΔΡΑΒΗΣΚΟΥ Ε ΜΑΣΚΑΝΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ
41 ΔΡΑΒΗΣΚΟΥ ΣΤ ΨΑΡΕΛΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟ
42 ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟΥ Ε ΚΑΡΑΜΑΝΗ ΜΑΡΙΑ
43 Α. ΚΑΜΗΛΑΣ Ε ΚΑΦΕΤΖΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ
44 Α. ΚΑΜΗΛΑΣ ΣΤ ΜΑΡΒΑΚΗ ΣΟΦΙΑ
45 ΓΑΖΩΡΟΥ Ε ΜΠΑΚΑΛΗ ΝΙΚΟΛΑΟ
46 ΓΑΖΩΡΟΥ Ε ΤΖΑΜΠΑΖΗ ΜΑΡΙΑ
47 ΓΑΖΩΡΟΥ Ε ΤΣΕΛΕΜΠΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
48 23ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΟΛΓΑ
49 23ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΣΙΔΕΡΗ ΘΕΑΝΩ
50 23ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΜΑΡΚΙΑΝΟ ΡΑΦΑΗΛ-ΙΩΑΝΝΗ
51 11ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΜΑΝΩΛΙΔΗ ΑΓΓΕΛΟ
52 10ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΜΑΚΡΗ ΘΕΟΔΩΡΟ
53 10ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΚΑΣΤΡΑΝΗ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
54 10ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΒΕΛΙΓΡΑΤΛΗ ΜΥΡΤΩ
55 10ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΗΛΙΑΔΟΥ ΖΩΗ
56 10ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΚΟΦΙΤΣΑ ΣΟΦΙΑ
57 10ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΤΡΥΦΗΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΥΡΤΩ
58 10ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΒΕΖΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑ-ΜΑΡΙΑ
59 10ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΧΟΡΤΑΡΑ ΝΙΚΟΛΑΟ
60 25ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΔΑΛΑΚΟΥΡΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟ
61 25ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΔΟΥΛΓΕΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
62 25ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΜΑΝΑΦΗ ΦΩΤΙΟ
63 25ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΜΗΛΤΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ
64 25ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΜΟΣΧΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
65 25ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΣΥΚΑ ΙΩΑΝΝΑ
66 8ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΠΡΑΓΚΑΛΟΥΔΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ
67 8ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΑΛΕΒΙΖΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΟ
68 8ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΖΑΧΟΜΗΤΡΟΥ ΣΟΦΙΑ
69 8ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΟΜΙΛΙΑΔΗ ΣΩΚΡΑΤΗ
70 ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ Ε ΚΟΥΛΟΥΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ-ΔΗΜΗΤΡΑ
71 ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΣΤ ΠΕΤΡΑΚΙΔΗ ΑΓΓΕΛΟ
72 5ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟ ΧΡΗΣΤΟ
73 5ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΝΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ
74 5ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΤΣΑΟΥΣΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟ
75 5ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΠΙΠΕΡΤΖΗ ΧΡΗΣΤΟ
76 19ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΤΣΑΓΓΑΡΑ ΜΥΡΤΩ
77 19ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΤΣΙΓΑΝΙΩΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
78 19ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΤΣΙΓΑΝΙΩΤΗ ΘΕΟΦΑΝΗ
79 19ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΚΙΟΡΠΕ ΒΑΣΙΛΕΙΟ
80 19ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΘΕΟΧΑΡΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
81 19ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΛΙΟΥΓΚΑ ΑΛΕΞΙΟ
82 19ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΜΠΟΓΙΑΤΖΗ ΕΥΘΥΜΙΟ
83 19ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΣΑΓΚΑΡΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ
84 19ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΤΣΙΑΚΙΡΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
85 19ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΑΠΑΛΑΧΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
86 19ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΣΤΟЇΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΥΡΤΩ
87 6ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟ-ΡΑΦΑΗΛ
88 6ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ
89 24ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΒΑΡΑΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟ
90 24ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΠΑΥΛΙΔΗ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ
91 13ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΠΑΥΛΙΔΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ
92 7ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
93 7ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΧΑΤΖΗΜΑΡΙΑΝΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ
94 12ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΣΑΜΑΝΤΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ
95 12ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΚΑΡΑΚΟΥΤΗ ΧΡΙΣΤΟ
96 21ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΘΕΟΧΑΡΙΔΗ ΔΙΑΜΑΝΤΗ
97 1ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΓΚΑΚΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ
98 1ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΣΑЇΤΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
99 20ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΧΑΡΙΖΑΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
100 20ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΠΕΤΚΟΓΛΟΥ ΖΕΛΙΟ
101 17ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΣΠΥΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟ
102 17ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΣΑΝΔΡΟ ΑΝΤΩΝΗ
103 3ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΚΟΤΑΛΑΚΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΝΕΦΕΛΗ
104 3ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΜΠΑΔΕΚΑ ΠΑΥΛΙΝΑ
105 3ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΣΑΦΟΥΡΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ
106 3ου ΣΕΡΡΩΝ Ε ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ-ΑЇΝΤΙΝ ΕΡΕΝ
107 3ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΤΟΠΤΣΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ-ΜΑΡΙΑ
108 3ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΑΓΓΕΙΟΠΛΑΣΤΗ ΙΩΑΝΝΗ
109 3ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΑΜΑΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
110 3ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟ
111 3ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΚΑΛΚΑΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
112 3ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΚΕΦΑΛΙΔΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥΛΑ
113 3ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΛΑΠΙΔΗ ΧΡΗΣΤΟ
114 18ου ΣΕΡΡΩΝ ΣΤ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΣΤΕΛΙΟ