Οι νέοι του Πανσερραϊκού… έδωσαν πάσα στα Τρίκαλα, …χάνοντας από την ΑΕΛ! (φωτος+video)

Το συγκρότημα του Παύλου Δημητρίου δεν τα κατάφερε το Σάββατο (2/4) το μεσημέρι για τη 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Football League και ηττήθηκε στο γήπεδο της Ομόνοιας, από την αντίστοιχη της Λάρισας (αδιάφορη βαθμολογικά) με σκορ 0-1.

Ύστερα και από αυτό το παιχνίδι ο Πανσερραϊκός παρέμεινε στους 29β. (2οι πίσω από τοην ομάδα του Αγροτικού Αστέρα) δύο περισσότερους από τα Τρίκαλα (μέχρι την Κυριακή το πρωί), τα οποία αντιμετώπιζαν τη Κυριακή (3/4 ώρα 11.00π.μ.) εντός έδρας τη Ζάκυνθο (αδιάφορη βαθμολογικά). Τα Τρίκαλα εκμεταλλευτηκαν την ήττα-“δώρο” των «λιονταριών» και κέρδισαν άνετα με 3-0 τη Ζάκυνθο υπερσκελίζοντας στο νημα τον Πανσερραϊκο και τερμάτισαν αυτοί 2οι στον όμιλο με 30 βαθμούς και πάνε στα μπαράζ με τον Αγροτικό Αστέρα για ν’αναδειχθεί ο πρωταθλητής του Βορρά.

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Το κακό πρώτο ημίχρονο, οι πολλές χαμένες ευκαιρίες και οι άσχημες επιλογές στην τελική προσπάθεια, ήταν όλα αυτά που στέρησαν τη νίκη από την ομάδα Νέων του Πανσερραϊκού.

Οι παίκτες του Παύλου Δημητρίου, μπήκαν νωθρά στον αγωνιστικό χώρο κάτι που το εκμεταλλεύτηκαν οι αντίπαλοι καθώς άνοιξαν το σκορ στο 23′ ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ του Καραλούλη. Στη συνέχεια ο Πανσερραϊκός προσπάθησε να δημιουργήσει κάποιες φάσεις αλλά δεν τα κατάφερε και έτσι έκλεισε και το πρώτο 45λεπτο.

Στην επανάληψη τα «Λιονταράκια» μπήκαν δυνατά και από το 48′ της αναμέτρησης βρέθηκαν και με παίκτη παραπάνω λόγω αποβολής παίκτη της ΑΕΛ. Από το σημείο αυτό οι νέοι του Πανσερραϊκού ήταν καταιγιστικοί χάνοντας τις ευκαιρίες τη μία μετά την άλλη μη μπορώντας όμως να πετύχουν το τέρμα που θα έφερνε το ματς στα ίσια.
Ο χρόνος κυλούσε αντίστροφα και όσο το γκολ δεν ερχόταν, έπεφτε και η ψυχολογία των παικτών για να έρθει το τελικό 0-1.