Οι Σερραίοι αθλητές που θα αγωνιστούν στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ε/Ν το ερχόμενο Σαββατοκύριακο

Οι Σερραίοι αθλητές που θα αγωνιστούν στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ε/Ν το ερχόμενο Σαββατοκύριακο
η ομάδα αθλητών που θα μας εκπροσωπήσει στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Εφήβων Νεανίδων που θα διεξαχθεί στις Σέρρες το ερχόμενο Σαββατοκύριακο
η ομάδα αθλητών που θα μας εκπροσωπήσει στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Εφήβων Νεανίδων που θα διεξαχθεί στις Σέρρες το ερχόμενο Σαββατοκύριακο

Στην πόλη των Σερρών ξεκίνησε τη Δευτέρα το προπονητικό καμπ με τη συμμετοχή των αθλητών, που θα πάρουν μέρος στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ε/Ν, το οποίο θα γίνει το Σαββατοκύριακο 5/6 Ιουλίου 2014 στο Δημοτικό Στάδιο Σερρών.

Η αποστολή πλαισιώθηκε από αθλητές και αθλήτριες, που διακρίθηκαν στη διάρκεια του Πανελληνίου Πρωταθλήματος. Στόχος της ομοσπονδίας να πετύχει μέσα από τα προπονητικά καμπ, την ομαδικότητα και να δώσει την ευκαιρία σε αθλητές και προπονητικές να αποκτήσουν επιπλέον εικόνες, που θα προκύψουν από την συλλογική δουλειά.

Από τους σερραϊκούς συλλόγους συμμετέχουν τέσσερεις αθλητές οι έφηβοι Γιώργος Κύλογλου (800μ), Δημήτρης Ψάλτης (400μ), Γιώργος Φράγκογλου (ύψος) και Γρηγόρης Καπρινιώτης στο δέκαθλο.

Η ομάδα

ΕΦΗΒΟΙ ΑΓΩΝ. ΝΕΑΝΙΔΕΣ
Δαμίρης Αναστάσιος

Καρούσος Παναγιώτης

100 μ. Φακιδάρη Μαρία

Μπέκου-Φέρρες Ολυμπία

Αγορίτσας Γιώργος

Αλεξανδρίδης Αντώνης

200 μ. Πολίτη Κορίνα

Σαμάνη Κυριακή

Εμπέογλου Νίκος
Θεοδωρίδης Λάζαρος
400 μ. Μουρτά Δέσποινα

Πολυκράτη Αλεξία

Κοτίτσας Χρήστος

Κύλογλου Γιώργος

800 μ. Δόβρου Κατερίνα  Κουτλή Κατερίνα
Γκούρλιας Μάρκος

Τρομπούκης Χρήστος

1500 μ.  

Δόβρου Κατερ.

Βασιλείου Άγγελος 5000 μ. Κουτλέ Κατερίνα

Ντίνα Μαργαρίτα

Παρασκευόπουλος Κων/νος 3000 μ. στιπλ Χρυσαειδή Σταυρούλα
ΠεριστέρηςΑλέξανδρος 110

μ. εμπ./100 εμπ.

Γεωργίου Άλκηστη

Γιάχου Ασημίνα

Λεβαντίνος Δημήτρ.

Ψάλτης Δημήτρης

400

 

Καραγιάννη Ολυμπία
Τεσσαρομάτης Γιώργος

Φράγκογλου Γιώργος

Ύψος Καρανίκου Χαίδω

Γαστεράτου Κατερίνα

Χατζίου Πέτρος

Νταμοτσίδης Βαλεντίνος

Επι κοντώ Στεφανίδη Γεωργία
Συρίγος Μάρκος

Σαράκης Κων/νος

Μήκος Μπέση Ναταλία

 

Γιαζιτζόγλου Γιάννης

Ανδρικόπουλος Νίκ

Τριπλούν Ρωμαίου Κωνστ.
Στάθης Νίκος Σφαιροβολία Σακελλάρη Λεμ. Τερζάκη Ελευθερ 1995
Ζώτος Κυριάκος Δισκοβολία Τερζάκη Ελευθερία
 

Γαβριηλίδης Νίκος

Σφυροβολία Κοροσίδου Ηλιάνα Καραστογιάννη Ευθυμία
Κυριαζής Ιωάννης Ακοντισμός Αραμπατζή Θεοδώρα
Μάντης Παναγιώτης

Καπρινιώτης Γρηγόρης

Δέκαθλο/Έπταθλο Μαρκοπούλου Βασιλική
Δαμίρης- Αγορίτσας

Καρούσος- Αλεξανδρίδης

4Χ100 μ. Μπέκου-Πολίτη

Φακιδάρη-Σαμάνη

Εμπέογλου-Θεοδώρου

Λεβαντίνος-Ψάλτης

4Χ400 Μουρτά-Πολυκράτη

Καραγιάννη-Γναφάκη

πηγη: ΣΕΓΑΣ