Όλοι οι υποψήφιοι Σύμβουλοι ανά Δήμο και συνδυασμό όπως ανακηρύχθηκαν από το Πρωτοδικείο Σερρών

Όλοι οι υποψήφιοι Σύμβουλοι ανά Δήμο και συνδυασμό όπως ανακηρύχθηκαν από το Πρωτοδικείο Σερρών

Σερρες-εκλογες 2014Συνολικά 25 υποψήφιοι διεκδικούν το δημαρχιακό θώκο στον Νομό Σερρών. Τον δήμο Σερρών διεκδικούν 5 συνδυασμοί, 4 είναι οι συνδυασμοί στην Αμφίπολη, Εμμανουήλ Παπά και από 3 στη Βισαλτία, Ηράκλεια, Νέα Ζίχνη και  Σιντική. Για να ανακηρυχθεί ένας συνδυασμός νικητής θα πρέπει να συγκεντρώσει το 42% των έγκυρων ψηφισάντων στις εκλογές της 18ης Μαϊου, σε διαφορετική περίπτωση, οι δύο πρώτοι συνδυασμοί θα οδηγηθουν σε δεύτερη εκλογική αναμέτρηση στης 25 Μαϊου για να ανακηρυχθεί Δήμαρχος που θα έχει τα ηνία του Δήμου τα επόμενα 5 χρόνια.

Η ανακήρυξη των συνδυασμών από το Πρωτοδικείο Σερρών πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 3 Μαΐου 2014 και με εξαίρεση κάποιες αντικαταστάσεις υποψηφίων λόγω παραίτησής τους από τη συνέχεια της εκλογικής διαδικασίας όλοι οι συνδυασμοί έγιναν δεκτοί από το Πρωτοδικείο Σερρών και σας παρουσιάζουμε το σύνολο των υποψηφίων, ανά Δήμο και συνδυασμό που θα διεκδικήσουν τους θώκους των επτά Καλλικρατικών Δήμων της εκλογικής Περιφέρειας Σερρών (Κάνοντας κλικ πάνω στο όνομα του κάθε Δήμου βλέπετε τα ονοματα των υποψηφίων συμβουλων ανα συνδυασμό ή εναλλακτικά μπορείτε από τις επιλογές του ιστοτόπου μας «ΕΚΛΟΓΕΣ ν.Σερρών 2014» να επιλέγετε τον Δήμο του οποίου θέλετε να δείτε τους υποψήφιους)

Οι υποψήφιοι Δήμαρχοι ανά δήμο είναι οι εξής:
Δήμος Αμφίπολης
  1. Γιώργος Βογιατζής
  2. Κώστας Μελίτος
  3. Φιντίας Βελίκης
  4. Άντσιου – Σιρλαντή Άννα
 
Δήμος Βισαλτίας
  1. Δημήτρης Καλαϊτζής
  2. Αγνή Δουβίτσα
  3. Χαράλαμπος Τερζίδης
 
Δήμος Εμμανουήλ Παππά
  1. Δαυίδ Σωτηρόπουλος
  2. Βύρων Μπάλτσιος
  3. Στέργιος Νικητόπουλος
  4. Δημήτρης Νότας
 
Δήμος Ηράκλειας
  1. Κλεάνθης Κοτσακιαχίδης
  2. Ανέστης Λαζαρίδης
  3. Δέσποινα Χατζίδου
 
Δήμος Νέας Ζίχνης
  1. Ανδρέας Δαϊρετζής
  2. Γιώργος Μαδεμλής
  3. Γιάννης Κοτζαμπάσης
 
Δήμος Σερρών
  1. Πέτρος Αγγελίδης
  2. Στέφανος Φωτιάδης
  3. Θόδωρος Μηλίδης
  4. Παναγιώτης Κοτρώνης
  5. Νίκος Καρύδας
 
Δήμος Σιντικής
  1. Φώτης Δομουχτσίδης
  2. Νίκος Δεμερτζής
  3. Σάββας Κοσμίδης