Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανώμαλου Δρόμου: 4η η Ποργιοπούλου με καταπληκτικό φίνις και 8η η Δελή (video)

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανώμαλου Δρόμου: 4η η Ποργιοπούλου με καταπληκτικό φίνις και 8η η Δελή (video)

Η Μαρίνα Ποργιοπούλου 4η και η Κατερίνα Δελή 8η του αθλητικού συλλόγου ΣΕΡΡΕΣ’93, ήταν οι καλύτερες επιδόσεις των σερραίων αθλητριών στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανώμαλου Δρόμου, που διεξήχθη την Κυριακή 25/2/2018 το πρωί στο Αθλητικό Κέντρο Μουριές, στην Πηγή του Δήμου Πύλης του νομού Τρικάλων.

Καταπληκτικό φίνις της Ποργιοπούλου

Η Μαρίνα Ποργιοπούλου στα 3χλμ Κορασίδων, με ένα καταπληκτικό (όπως μας έχει συνηθίσει) φίνις στα τελευταία πενήντα μέτρα, μπόρεσε και ξεπέρασε δύο αθλήτριες του ΓΣ Γλυφάδας (Παπαϊωάνου & Καρνασιώτη) και από την 6η θέση βρέθηκε στην 4η.

Οι συμμετοχές ξεπέρασαν τις 643 από αθλητές και αθλήτριες συλλόγων από όλη τη χώρα.

8η η Κατερίνα Δελή με 15’.08’’ στα 4χμ Νεανίδων

Ο νομός Σερρών εκπροσωπήθηκε με πέντε συμμετοχές (όλες από τον σύλλογο ΣΕΡΡΕΣ’93) δύο αθλήτριες (Ποργιοπούλου και Δελή) και τρεις αθλητές (Κανακάρη, Γιδουλίδη και Σαγιάκου)

Η Κατερίνα Δελή με την Μαρίνα Ποργιοπούλου και τον Προπονητή τους Ακη Παρασκευόπουλο (ΣΕΡΡΕΣ’93)

Αναλυτικά οι επιδόσεις των σερραίων

  • 4η η Μαρίνα Ποργιοπούλου με χρόνο 12’21’’ στα 3χλμ κορασίδων
  • 8η η Κατερίνα Δελή με 15’.08’’ στα 4χμ Νεανίδων
  • 30ος ο Αλέξανδρος Κανακάρης με χρόνο 22’27” στα 6χμ Εφήβων
  • 33ος ο Χρίστος Γιδουλίδης  με χρόνο 23’53” στα 6χμ Εφήβων
  • 79οςΑλμπάν Σαγιάκου με 14’.26’’ στα 4χμ Παίδων
Η Μαρίνα Ποργιοπούλου με τον προπονητή της κ.Ακη Παρασκευόπουλο (ΣΕΡΡΕΣ’93) μετά τον αγώνα των 3χλμ Κορασίδων όπου τερμάτισε στην 4η θέση
Ο Αλμπάν Σαγιάκου με τον προπονητή του κ.Ακη Παρασκευόπουλο (ΣΕΡΡΕΣ’93) μετά τη συμμετοχή του στα 4Χλμ Παίδων όπου έλαβαν μέρος 130 αθλητές και ο αθλητής του ΣΕΡΡΕΣ’93 κατέλαβε την 79η θέση

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Οι τρεις πρώτοι νικητές/νικήτριες ανα κατηγορία

3χλμ. κορασίδων
1. Βασιλεία Σπύρου (Πανιώνιος) 11:30
2. Δάφνη Ευτυχία ΛΑβασά (ΑΟ Βουλιαγμένης) 11:38
3. Κωνσταντίνα Χάντζου (ΓΣ Γλυφάδας) 12:04

4χλμ. νεανίδων
1. Ευσταθία Φλώρου (ΓΣ Τρικάλων) 14:18
2. Ντενίσα Μπάλλα (Πανελλήνιος) 14:22
3. Νικολέτα Κυνατίδου (ΣΚΑ Δράμας) 14:33

6χλμ. εφήβων
1. Μάριος Αναγνώστου (ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας) 18:27
2. Δημήτρης Τσάκαλος (ΓΣ Αμαρουσίου) 19:16
3. Ηλίας Αϋφαντόπουλος (ΓΕ Αγρινίου) 19:25

4χλμ. παίδων
1. Νέστορας ΚΟλιός (ΑΓΣ Ιωαννίνων) 12:18
2. Νίκος Σταμούλης (ΓΕ Αγρινίου) 12:28
3. Κώστας Γκιόκας (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) 12:29