Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου: Στην 11η θέση η Μαρίνα Ποργιοπούλου του ΓΣ Σέρρες’93

Με την 11η θέση επέστρεψε από τα Τρίκαλα η Μαρίνα Ποργιοπούλου του ΓΣ Σέρρες 93 από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου που διεξήχθη την Κυριακή (5/3) στη θέση «Μουριές» του χωριού Πηγή, λίγα χιλιόμετρα έξω από τη πόλη των Τρικάλων .
Στους αγώνες συμμετείχαν περισσότεροι από 500 αθλητές και αθλήτριες σε διάφορες κατηγορίες.

Φωτο: Στη μέση η Μαρίνα Ποργιοπούλου με τον προπονητή της Ακη Παρασκευόπουλο και τον Ραφαήλ Κωνσταντίνο Παρασκευόπουλο

Η νεαρή σερραία αθλήτρια σημείωσε χρόνο 12 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα και τερμάτισε 11η σε σύνολο 86 αθλητριών στα 3.000μ. Κορασίδων.

Την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στο Αγώνισμα κατέκτησε η Δάφνη Λαβασά (11:58) του ΑΟ Βουλιαγμένης, τη 2η και το ασημένιο κατέκτησε η Ρέα Θεοφιλίδου (12:05) του ΓΑΣ Χολαργου, ενώ την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Μαρία Καπετάνη (12:11) της ΓΕΑ Τρικάλων

Προπονητής της αθλήτριας του Γυμναστικού Συλλόγου Σέρρες’93 είναι ο κ. Ακης Παρασκευόπουλος