Πανσερραϊκός: Επιτέλους και γκολ και… νίκη!!! (φωτορεπορτάζ)

Ο Πανσερραϊκός έσπασε το αρνητικό σερί επιθετικής δυστοκίας του που κρατούσε 741 λεπτά και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκούρτσα επικράτησε 1-0 του Κισσαμικού.

Το μεσημέρι της Κυριακής (19/2) με τη βροχή να πέφτει συνέχεια και το γήπεδο να είναι βαρύ, ο Πανσερραϊκός πήρε αυτό που ήθελε (τους βαθμούς την νίκης) και έχει το μυαλό του στο καθοριστικό παιχνίδι της ερχόμενης Τετάρτης (22/2) με την Καλλονή, όπου ενδεχόμενη νίκη θα διώξει τα σύννεφα στο να μπει η ομάδα σε περιπέτειες.

Οι φίλοι της ομάδας στο γήπεδο

Στο γήπεδο βρέθηκαν λίγοι φίλοι της ομάδας, και μέλη του club Che Guevara οι οποίοι αψήφησαν τις άσχημες καιρικές συνθήκες και συμπαραστάθηκαν στην αγαπημένη τους ομάδα, παρ’όλες τις άσχημες εμφανίσεις που κάνει τους δύο τελευταίους μήνες.

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Δηλώσεις προπονητών

Παναγιώτης Διλμπέρης : Το βλέμμα στην αναμέτρηση με Καλλονή

«Σήμερα καιγόμασταν και οι δύο ομάδες για τη νίκη και περισσότερο εμείς γιατί είχαμε πολύ καιρό να πετύχουμε μία. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν αρκετά καλοί, αλλά και πάλι χωρίς να καταφέρουμε να διορθώσουμε το πρόβλημα που έχουμε στην τελική προσπάθεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κισσαμικός ξεδίπλωσε τις αρετές του, ωστόσο ήμασταν αρκετά συμπαγής και απειληθήκαμε μόνο με μακρινά σουτ, ενώ ήμασταν πολύ τυχεροί στην φάση που ο Σιάκκα απομάκρυνε πάνω στην γραμμή. Την Τετάρτη πρέπει να κερδίσουμε την Καλλονή για να έχει αξία η σημερινή νίκη. Αν τα καταφέρουμε και γίνει το δύο στα δύο μπορεί να γίνει η απαρχή για ένα νέο ξεκίνημα, διαφορετικά δεν θα έχουμε καταφέρει κάτι».

Μπαξεβάνος: «Δεν ήταν πέναλτι»

Διαβάστε τι δήλωσε και ο προπονητής του Κισσαμικού: «Το θέλαμε και οι δύο σήμερα το ματς και τελικά κρίθηκε σε ένα πέναλτι που δεν ήταν. Πρέπει να κοιτάξουμε το ματς της Τετάρτης που έχουμε μπροστά μας και το οποίο πρέπει να κερδίσουμε οπωσδήποτε».

Πανσερραϊκός-Κισσαμικός 1-0
Σκόρερ: 45’ (πεν.) Γκούρτσας / –
Αποβολές: 79’ Φούσου / –
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Ρίστιτς, Στέβιτς, Βοσκόπουλος, Καψάλης, Ιωαννίδης, Φούσου, Γαβριηλίδης, Τσιμίκας, Ρούτσης, Κάκκο (75’ Σιάκκας), Γκούρτσας.
ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ: Λαζαρίδης, Τσοντάκης, Παντελάκης, Μπουγαΐδης (76’ Γιαλούσης), Κουρέλλας, Ψιάνος (69’ Τιάγκο), Γκούμας, Μαρτίνεθ, Κίκε (69’ Ποκόνγκ), Μάντζης, Στογιάνοφ.