Πανσερραϊκός: Μηδέν από μηδέν… μηδέν στο φιλικό με τον Πανθρακικό (φώτος)

Όλα στο μηδέν στο φιλικό παιχνίδι του Σαββάτου (8/10) όπου ο Πανσερραϊκός ήρθε αντιμέτωπος με τον Πανθρακικό στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών.

Οι περίπου 350 φίλοι της ομάδας των «λιονταριών» απόλαυσαν μια υπέροχη λιακάδα και «έφαγαν» μια υπέροχη «σούπα» που τους «σέρβιραν» οι παίκτες των δύο ομάδων, που έδειχναν να κάνουν … αγγαρεία μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Χαρακτηριστικό του αγώνα οι λιγοστές (ή μάλλον ανύπαρκτες) φάσεις μπροστά από τις εστίες των δύο ομάδων. Με τους παίκτες να μην μπορούν να αλλάξουν, χωρίς λάθος, παραπάνω από μια… πάσα.

Ο Παναγιώτης Διλμπέρης έκανε πολλές αλλαγές, χωρίς όμως αυτές να επιφέρουν μια αλλαγή στην ποιότητα του παιχνιδιού.

Πιθανόν όλα αυτά τα φιλικά εν μέσω Οκτωβρίου να έχουν κουράσει τους παίκτες των «κοκκίνων», καθώς από φιλικό σε φιλικό η ποιότητα του ποδοσφαίρου που προσφέρουν στους θεατές όλο και χειροτερεύει.

Πριν την έναρξη του αγώνα, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του παλαίμαχου ποδοσφαιριστή του Πανσερραϊκού Βασίλη Θαθαρόπουλου, που απεβίωσε σε ηλικία μόλις 52 ετών.

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Φιλμ του αγώνα

• 2′  Σουτ του Γαβριηλιδη, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι.
  • 8′  Ισοφαρίζει τις ευκαιρίες ο Πανσερραϊκός με τον Χατζηδημητρίου να πιάνει το σουτ, αλλά αυτό πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
  • 14′ Ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Κάκκο, η μπάλα κόντραρε και κόρνερ.
  • 40′ Πέντε λεπτά ακόμα για το ημίχρονο και δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο όλο αυτό το διάστημα. Οι δύο ομάδες προσπαθούν, είναι κινητικές, όμως έχουμε περισσότερο παιχνίδι κέντρου.
  • 51′ Πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι για τον Πανσερραϊκό. Ο Τσιμίκας στη θέση του Σιάκκα
  • 56′ Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Στέβιτς να παίρνει τη θέση του Κανούλα
  • 61′ Πρώτη αλλαγή και για τον Πανθρακικό. Ο Πλέγας στη θέση του Νικόλτση
  • 68′ Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Στη θέση του Χατζηδημητρίου περνάει ο Κτιστόπουλος
  • 69′ Άλλη μία αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Τάντιτς στη θέση του Κάκκο
  • 72′ Δύο αλλαγές , μία για κάθε ομάδας. Για τον Πανσερραϊκό περνάει ο Τζέσι στη θέση του Καψάλη και για τον Πανθρακικό ο Τζελέπης στη θέση του Γκαραβέλη
  • 73′ Πρώτη καλή στιγμή για το δεύτερο ημίχρονο για τον Πανσερραϊκό, όταν μετά από μπαλιά του Τσιμίκα, ο Κτιστόπουλος θα πιάσει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τζελέπη
  • 75′ αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Στη θέση του Ρούτση ο Παναγιωτίδης
  • 81′ Και πάλι δύο αλλαγές, μία για κάθε ομάδα. Για τον Πανσερραϊκό ο Ανδρέου στη θέση του Τσούτση και για τον Πανθρακικό ο Κουσίδης στη θέση του Χαλκιαδάκη
  • 86′ Πολύ καλή ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό όταν μετά από κόρνερ του Τσιμίκα από δεξιά, ο Κτιστόπουλος στο δεύτερο δοκάρι προσπάθησε να πιάσει το σουτ, αυτή κόντραρε σε αμυντικό του Πανθρακικού και κατέληξε στον Τζέσι στο σημείο του πέναλτυ, ο οποίος πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρi
  • 88′ Σουτ του Κουσίδη έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ απ’ το αριστερό κάθετο δοκάρι
  • 90′ Τέλος της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να παρουσιάζουν κακό θέμα και να αναδεικνύονται ισόπαλες χωρίς τέρματα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π. Διλμπέρης): Μέλκα, Τσουβαλτσίδης, Ιωαννίδης(84′ Τσομαχασβίλι), Βοσκόπουλος, Καψάλης(72′ Τζέσι), Σιάκκας(51′ Τσιμίκας), Κάκκο(69′ Τάντιτς), Ρούτσης(75′ Παναγιωτίδης), Κανούλας(56′ Στέβιτς), Χατζηδημητρίου(68′ Κτιστόπουλος), Τσούτσης(81′ Ανδρέου)

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ(Κ. Ανιφαντάκης): Γκαραβέλης(72′ Τζελέπης), Πολίμος, Μυρθιανός, Πετρούσης, Μπουγαΐδης, Γαβριηλίδης, Ψάλτης(84′ Μήλιος), Ρομπέρτ, Χαλκιαδάκης(81′ Κουσίδης), Καρδάρης, Νικόλτσης(61′ Πλέγας)

Πλήρες φωτορεπορταζ (85 φωτογραφίες) από τον @geoseref στη σελίδα μας στο facebook