Πανσερραϊκός: Νέα φιλική ισοπαλία (1-1) με το Παραλίμνιο (φωτορεπορταζ)

Φιλική ισοπαλία με σκορ 1-1, παραχώρησε ο Πανσερραϊκός στο Παραλίμνιο κόντρα στον τοπικό Απόλλωνα σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας (3/10) στο γήπεδο του Ψυχικού.

Ο προπονητής των «κόκκινων» Παναγιώτης Διλμπέρης είχε την ευκαιρία να… τεστάρει τους παίκτες οι οποίοι δεν πήραν χρόνο συμμετοχής στο φιλικό παιχνίδι της Κυριακής απέναντι στον Νέστο Χρυσούπολης, ενώ χρησιμοποίησε και αρκετούς «μικρούς», όπως τους Γκάλιο, Βασιλειάδη, Ουζουνίδη και Σαπάνη οι οποίοι και άφησαν θετικές εντυπώσεις.

Αλλαγές είχε στη σύνθεσή του και το Παραλίμνιο που αγωνίστηκε την Κυριακή για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής στον Λαγκαδά απέναντι στην ΑΠΕΛ.

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Μέτριο παιχνίδι

Το παιχνίδι κύλισε υποτονικά στο πρώτο ημίχρονο και οι πρώτες δύο καλές φάσεις σημειώθηκαν το τέλος του. Συγκεκριμένα, στο 44’ ο Ζιγκερίδης έπιασε ένα καλό σουτ με την μπάλα να περνάει άουτ και στην εκπνοή του ημιχρόνου, ο Παπαστεργίου ΄για το Παραλίμνιο δεν μπόρεσε να νικήσει τον πρώην συμπαίκτη του, Ηλία Μέλκα.

Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε το μέτριο παιχνίδι, με τον Πανσερραϊκό να πετυχαίνει το γκολ στο 76′  χάρις σε μια όμορφη ενέργεια του Κάκκο, που πέρασε και τον τερματοφύλακα και έγραψε το 0-1. Όμως η ομάδα του Νίκου Κουζουντζίδη είχε τον τελευταίο λόγο στο παιχνίδι, καθώς σκόραρε με τον Ζιγκερίδη στην εκπνοή του αγώνα όταν το σουτ του βρήκε στον Τσελεπίδη και κατέληξε στα δίχτυα του Μελκα γράφοντας το τελικό 1-1

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Μέλκας, Στέβιτς, Λατινόπουλος, Τσελεπίδης, Φουσού, Παναγιωτίδης, Κτιστόπουλος, Κάκκο, Τάντιτς, Γκάλιος, Κανούλας. Αγωνίστηκαν και οι: Βασιλειάδης, Ουζουνίδης, Σαπάνης.