ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Πρεμιέρα με νίκη, χάρη στο γκολ του «νέου» Β.Κωσταντινίδη

Ο νέος Πανσερραϊκός 2013-2014 (φωτο από το Panserraikos Che Guevara Club)

Αφήνοντας πίσω την κακή αρχή με τον Κιλκισιακό και τον αποκλεισμό από το Κύπελλο Γ’ Εθνικής, ο Πανσερραϊκός ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής, με το «δεξί», αφού επικράτησε στην πρεμιέρα του Νέστου Χρυσούπολης με 1-0, στο δημοτικό γήπεδο Σερρών το απόγευμα της Κυριακής 22/9. Μπροστά σε περίπου 1000 φίλους της ομάδας ο Βασίλης Κωνσταντινίδης σημείωσε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 47ο λεπτό, στο ντεμπούτο του στο πρωτάθλημα.
Τα Λιοντάρια του Σάκη Αναστασιάδη μπήκαν δυνατά από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Πανσερραίκός ξεκίνησε τον αγώνα με τους Τοπαλίδη κάτω από τα δοκάρια, τους Γαλακτερό Κατσαβάκη Γκάγκα και Τσαούση στην άμυνα, τους Ρούμπο, Τσιμίκα και Γεωργιάδη στο χώρο της μεσαίας γραμμής, ενώ στον άξονα επίθεσης βρισκόταν ο Γιαννόπουλος αριστερά, ο Μπονέρης δεξιά και στην κορυφή ο νεαποκτηθείς Βασίλης Κωνσταντινίδης, που με το καλημέρα στην πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα με το Λιοντάρι βρήκε δίχτυα.
Μόλις στο 4ο λεπτό, ο Ρούμπος θα βγάλει κάθετη πάσα για τον Β.Κωνσταντινίδη το διαγώνιο σουτ του τελευταίου θα διώξει ο γκολκίπερ Αϊβαζίδης σε κόρνερ. Στο 12ο λεπτό του αγώνα, ο Μπονέρης θα βγάλει την σέντρα για τον Β. Κωνσταντινίδη, η κεφαλιά του τελευταίου θα στείλει την μπάλα άουτ.
Στο 24ο λεπτό, πρώτη στιγμή για τους Καβαλιώτες, ο Πεχλιβανίδης την σέντρα για τον Μαχαιρούδη η μπάλα όμως καταλήγει άουτ, μετά την κεφαλιά που επιχείρησε. Στο 34ο λεπτό, ο Β. Κωνσταντινίδης ατομική προσπάθεια και το σουτ η μπάλα από το ύψος της μεγάλης περιοχής άουτ.
Στην αρχή της επανάληψης (46΄) ο Μπονέρης έφυγε στην επίθεση και βγάζοντας σέντρα μέσα από την μεγάλη περιοχή βρήκε τον αμαρκάριστο Κωνσταντινίδη ο οποίος αυτή την φορά ευστόχησε και με κεφαλιά έκανε το 1-0, σκορπώντας ντελίριο πανηγυρισμών στις εξέδρες του Δημοτικού Γηπέδου.
Στη συνέχεια της αναμέτρησης ο Πανσερραϊκός έχασε κάποιες ακόμα καλές ευκαιρίες προς το τέλος του αγώνα έτσι ώστε να διπλασιάσει τα τέρματά του αλλά δεν τα κατάφερε. Στο 75ο λεπτό, ο Δαγκούλης (αλλαγή) θα δώσει στον Κράββαρη η κεφαλιά του οποίου θα καταλήξει άουτ. Στο 92ο λεπτό, ο Μπονέρης έβγαλε πάλι την σέντρα, για τον Βασίλη Κωνσταντινίδη η κεφαλιά του οποίου αυτή τη φορά κατέληξε άουτ
Σημαντική βοήθεια για την κατάκτηση της νίκης έδωσε και ο κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο και δεν σταμάτησε να τραγουδάει ενθαρρύνοντας τους παίχτες μας, από το πρώτο λεπτό μέχρι το σφύριγμα της λήξης από το διαιτητή Θεολόγου.

[pullquote]Πανό για την δολοφονία του Παύλου Φύσσα ανήρτησαν τα μέλη του «Che Guevara Club»! στο οποίο αναγράφονταν «ΠΑΥΛΟΣ ΦΥΣΣΑΣ ΝΕΚΡΟΣ ΑΠΟ ΧΕΡΙ ΦΑΣΙΣΤΑ, ΠΙΣΩ ΦΟΝΙΑΔΕΣ» ![/pullquote]

Το πανώ των φιλάθλων του Che Guevara Club για τον φόνο του Π.Φύσσα

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Τοπαλίδης, Γαλακτερός, Τσαούσης, Γκάγκας, Κατσαβάκης, Ρούμπος, Σ. Τσιμίκας (46′ Κ. Τσιμίκας), Μπονέρης, Γιαννόπουλος (69′ Δαγκούλης), Σ. Γεωργιάδης (46′ Κράββαρης), Κωνσταντινίδης

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ: Αϊβαζίδης, Γαμβρέλης, Αϊβάζογλου, Ελευθεριάδης, Παυλακάκης, Μπανούκος (87′ Ματσκανίδης), Τσομπανόπουλος (83′ Τσάκωνας), Τσέκος, Μαχαιρούδης, Πεχλιβανίδης (69′ Καμπουρίδης), Σαρηγιαννίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Θεολόγου (Πέλλας)
ΒΟΗΘΟΙ: Σίπκας (Πέλλας), Παρασίου (Ημαθίας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ρούμπος, Κατσαβάκης, Γκάγκας – Παυλακάκης, Γαμβράνης
ΣΚΟΡΕΡ: 47′ Κωνσταντινίδης