ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Τσίμπησε πολύτιμο βαθμό στα Χανιά

Με τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας έφυγε ο Πανσερραϊκός από τα Χανιά καθώς τη Δευτέρα 7/12 για την 11η αγωνιστική της Football League ήρθε ισόπαλος 1-1με τον ΑΟ Χανίων.

Η ομάδα του Πανσερραϊκού βρέθηκε για ακόμα ένα ματς, νωρίς πίσω στο σκορ, καθώς μόλις στο 13′ της αναμέτρησης, ο Μασσάδο με απευθείας εκτέλεση φάουλ έβαλε μπροστά τους Κρητικούς. Στο 36′ της αναμέτρησης οι παίχτες του Παύλου Δημητρίου, ζητούν πέναλτυ για μαρκάρισμα πάνω στο Μπέριαν αλλά η Θάλεια Μήτση λέει “Παίζετε”. με το σκορ να κλείνει στο πρώτο 45λεπτο με 1-0 υπέρ των Κρητικών.

Στην επανάληψη ο Πανσερραϊκός στο πρώτο κιόλας λεπτό ισοφάρισε με κεφαλιά του Ρούτση σε 1-1, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Ιωαννίδη. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Πανσερραϊκός αγωνιζόταν από το 69′ με 10 παίκτες, ύστερα από αποβολή με 2η κίτρινη κάρτα του Ολίσε.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Γιώργος Λυρώνης): Μπλάζιτς, Κατρανίτσας, Καρτσαμπάς, Χατζηλιάδης, Διαμαντόπουλος, N. Νύκταρης (56′ Λίτα), Δεινόπαπας (71′ Σάντερσον), Ρίκκα, Μασάδο, Τσούτσης (56′ Σταματής), Γκέσιος.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Παύλος Δημητρίου): Ανδρούτσος, Βοσκόπουλος, Σιάκκας, Στεργιανός, Ιωαννίδης, Ολίσε, Τσιμίκας, Ρούτσης, Μπέριαν (81′ Παπαστεργίου), Ατματσίδης (88′ Αγγελούδης), Φουρτάδο (71′ Κουκόλης).

Επόμενο ματς για τα Λιοντάρια ο εντός έδρας αγώνας απέναντι στον Αχαρναϊκό το Σάββατο 12/12 στις 3μμ.

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:

Κυριακή 6 Δεκεμβρίου

• Πανελευσινιακός – Ζάκυνθος 1-0 (55′ Πλαβούκος)
  • Κισσαμικός – Ολυμπιακός Βόλου 0-1 (13′ Γουόρντεν)
  • Αχαρναϊκός – ΑΟ Τρίκαλα 1-2 (21′ Ματσούκας – 68′ Κουσκουνάς, 89′ Γκμπαλέ)
  • Λαμία – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-1 (18′ Καραλής, 90’+1′ Σερτζίνιο – 10′ Γκόλιας)
  • ΑΕΛ – Κέρκυρα 0-1 (35′ Ζορμπάς)