ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα αγώνων σερραϊκών ομάδων στις Εθνικές κατηγορίες και ΕΠΣ Σερρών το Σαββατοκύριακο 18/19-11

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα αγώνων σερραϊκών ομάδων στις Εθνικές κατηγορίες και ΕΠΣ Σερρών το Σαββατοκύριακο 18/19-11

Football League

4ης Αγωνιστική

Σάββατο 18 Νοεμβρίου

  • Τρίκαλα – ΟΦΗ 0-0

Κυριακή 19 Νοεμβρίου

  • Παναχαϊκή – ΑΟΧ Κισσαμικός 0-0
  • Εργοτέλης – Άρης Θεσσαλονίκης 2-3 (14′ Cuypres, 23′ Στματάκος / 53′ Ντούνης, 72′ Διαμαντόπουλος, 89′ Πλατέλλας)
  • Καραϊσκάκης – Σπάρτη 2-1 (18′ Χούσσος, 37′ Κυριάκης / 41′ Ράνος)
  • Καλλιθέα– Δόξα Δράμας 0-1 (31′ Λίτσκας)
  • Απόλλων Λάρισας – Πανσερραϊκός 3-0 (47′ Σωτήρης, 75′ Δημήτρης, 78′ Σαχινίδης / κόκκινη Lando Fusu)
  • Απόλλων Πόντου – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-0 (15′ Brito, 75′ Χασομέρης)
  • Αιγινιακός – Παναιγιάλειος 1-1 (93′ Παπαδόπουλος / 58′ Γαβρηλίδης)
  • Αχαρναϊκός – Βέροια 0-3 α.α

Η Βαθμολογία (4 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 12β 11-2
  2. Παναχαϊκή 10β. 7-1
  3. Δόξα Δράμας 10β 5-0
  4. Καραϊσκάκης 9β. 5-2
  5. ΟΦΗ 8β. 8-1
  6. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 8β. 6-2
  7. Απόλλωνας Πόντου 8β. 6-3
  8. Βέροια 6β. 6-4
  9. Σπάρτη 5β. 4-3
  10. Παναιγιάλειος 5β. 5-5
  11. Αναγέννηση Καρδίτσας 4β. 1-4
  12. Απόλλωνας Λάρισας 3β. 4-6
  13. Εργοτέλης 2β. 4-6
  14. Τρίκαλα 2β. 0-3
  15. Πανσερραϊκός 1β. 6-11
  16. Καλλιθέα 1β. 0-6
  17. Αιγινιακός 1β. 1-14
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-8
  • Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

H Επόμενη Αγωνιστική

Σάββατο 25 Νοεμβρίου

  • Άρης – Παναχαϊκή (15:00 ΕΡΤ3)
  • ΟΦΗ – Καλλιθέα (15:00)
  • Πανσερραϊκός – Καραϊσκάκης (15:00)
  • Αν. Καρδίτσας – Απόλλων Λάρισας (15:00)

Κυριακή 26 Νοεμβρίου

  • Δόξα Δράμας – Εργοτέλης (15:00, Web TV ΕΡΤ)
  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Βέροια (15:00)
  • Παναιγιάλειος – Τρίκαλα (15:00 ΕΡΤ3)
  • Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου (15:00)
  • Σπάρτη – Αχαρναϊκός ΜΑΤΑΙΩΣΗ

 

Β’ Εθνική Γυναικών 

3η Αγωνιστική

1ος Όμιλος Κυριακή 19/11 3μμ.

  • Ροδόπη ’87 – Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου
  • Άγιος Γεώργιος Ν.Κρήνης – Πανσερραϊκή
  • Μέντεκας Καλαμαριάς – Βασίλισσα Θράκης

Η Βαθμολογία σε 2 ματς

  1. Πανσερραϊκή 6
  2. Βασίλισσα Θράκης 4
  3. Ροδόπη ’87 3
  4. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 3
  5. Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 1
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0

 

H Eπόμενη Αγωνιστική (3/12)

  • Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου – Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 
  • Πανσερραϊκή – Μέντεκας Καλαμαριάς
  • Βασίλισσα Θράκης – Ροδόπη ’87

 

Γ’ Εθνική

Τα Αποτελέσματα της 7ης Αγωνιστικής στον 1ο Όμιλο 

  • » ΑΕ Διδυμοτείχου – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 1-1
  • » ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – Ελπίδα Σκουτάρεως 0-2
  • » Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης 1-0
  • » Αετός Ορφανού – ΑΟ Καβάλα 1-0
  • » Απόλλων Παραλιμνίου – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 1-0
  • » Νέστος Χρυσούπολης – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0

Η Βαθμολογία (7 ματς)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 14β. 14-4
  2. Νέστος Χρυσούπολης 13β. 10-3
  3. ΑΟ Καβάλα 13β. 11-6
  4. ΑΕ Διδυμοτείχου 12β. 7-4
  5. Ελπίδα Σκουτάρεως 12β. 10-7
  6. Άρης Αβάτου 12β. 6-5
  7. Αετός Ορφανού 9β. 5-5
  8. Ορφέας Ξάνθης 8β. 5-7
  9. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8β. 7-8
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 5β. 6-13
  11. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 5β. 3-8
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2β. 4-18

 

Η Eπόμενη Αγωνιστική (3/12)

  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών– ΑΕ Διδυμοτείχου
  • Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου– Άρης Αβάτου
  • Ελπίδα Σκουτάρεως – Αετός Ορφανού
  • Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου
  • Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
  • ΑΟ Καβάλα – Νέστος Χρυσούπολης

 

ΕΠΣ Σερρών

Επίλεκτη Κατηγορία 12η Αγωνιστική

Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017 3μμ.

  • Ροδόπολη – ΑΕ Νιγρίτας 0-2
  • Χείμαρρος – Χρυσό 2-1
  • Ψωμοτόπι – Λιθότοπος 1-1

Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017 3μμ.

  • ΠΣ Σέρρες – Λευκώνας 2-4
  • Αναγέννηση – Νέο Σούλι 0-2
  • Σιδηρόκαστρο – Νέος Σκοπός 1-0

Ανώτερη Κατηγορία 11η Αγωνιστική

Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Χαροπό – Παλαιόκαστρο 4-0
  • Τριανταφυλλιά -Βαλτερό 7-2

Β’ Όμιλος

  • Πρώτη – Επτάμυλοι 3-1
  • ΠΟΣ 2000 – Κάτω Καμήλα 0-2
  • Ροδολίβος – Μεσσολακιά 1-3

Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Καπνόφυτο – Άγγιστρο 4-2
  • Δασοχώρι – Προβατάς 1-1
  • Χριστός – Μεγαλοχώρι 0-1
  • Άνω Ποροϊα – Κερκίνη 4-1
  • Άνω Μητρούσι – Σκοτούσσα 0-1

Β’ Όμιλος

  • Ορεινή – SERRES 1800 0-2
  • ΑΟ Νιγρίτας – Νεοχώρι 0-2
  • Μαυρόλοφος – Πηγασος 2-2
  • Άγιο Πνεύμα – Κορμίστα 1-3

 

Β’ Κατηγορία 9η Αγωνιστική

Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Αμμουδιά – Ποντισμένο 0-0
  • Νέο Πετρίτσι – Μοναστηράκι 2-0
  • Πλατανάκια – Βυρώνεια 4-2
  • Ιωνικός – Νέα Τυρολόη 2-1

Β’ Όμιλος

  • Παλαιοκώμη – Πεπονιά 4-1
  • Ψυχικό – Δημητρίτσι 2-1
  • Hρακλης – Εμμανουήλ Παππάς 2-1

Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Λέοντες – Αχλαδοχώρι 1-1

Β’ Όμιλος

  • Νέα Ζίχνη – Πεθελινός 2-4
  • Βαλτοτόπι – Δραβίσκος 4-0
  • Μαυροθάλασσα – Οινούσσα 1-3