ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα αγώνων σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 5/6 Μαϊου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα αγώνων σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 5/6 Μαϊου

Football League

Η 30η Αγωνιστική (4-6/5/18)

Παρασκευή 4 Μαΐου

  • Σπάρτη – Εργοτέλης 2-2 (4’ Furtado, 80’ Warden / 19’ Μπουρσέλλης, 62’ Efford)

Σάββατο 5 Μαΐου

  • ΟΦΗ – Απόλλων Λάρισας 4-0 ( 47-64’ Vouho, 50-81’ Μάνος)

Κυριακή 6 Μαΐου

  • Αιγινιακός – ΑΟΧ Κισσαμικός 1-1 (53’ Πολύζος / 64’ Μακροπουλιώτης
  • Παναιγιάλειος – Απόλλων Πόντου 1-2 (31΄Κόκκορης / 49’ Καπίας, 63’ Βλαχομήτρος)
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Τρίκαλα 0-0
  • Πανσερραϊκός – Καλλιθέα 1-1 (7’ Ν’ Νοmo N’ Gong))
  • Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης Άρτας 0-0
  • Άρης – Αχαρναϊκός 3-0 α.α
  • Βέροια – Παναχαϊκή 0-3 α.α

Βαθμολογία (30 ματς)

  1. ΟΦΗ 74β. 7313
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 73β 56-13
  3. Παναχαϊκή 63β. 41-18
  4. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 55β. 51-29
  5. Δόξα Δράμας 51β 39-21
  6. Τρίκαλα 49β. 27-18
  7. Απόλλωνας Πόντου 47β. 37-23
  8. Καραϊσκάκης 44β. 31-26
  9. Απόλλωνας Λάρισας 40β. 39-43
  10. Εργοτέλης 40β. 47-41
  11. Σπάρτη 37β. 28-29
  12. Αναγέννηση Καρδίτσας 34β. 28-31
  13. Αιγινιακός 34β. 33-44
  14. Πανσερραϊκός 26β. 36-45
  15. Παναιγιάλειος 21β. 21-54
  16. Καλλιθέα 21β. 23-33
  17. Βέροια 8β. 13-61
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-86
  • *Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές
  • **Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση 6 βαθμών για χρέη προς ποδοσφαιριστές
  • ***Απόλλων Λάρισας, Σπάρτη, Αναγέννηση Καρδίτσας, Αιγινιακος Πανσερραϊκός Παναιγιάλειος και Καλλιθέα έχουν 3 βαθμών γιατί δεν πέρασαν το στάδιο της επιτήρησης

Επόμενη 31η Αγωνιστική (12-13/5/18)

Σάββατο 12 Μαΐου

  • Εργοτέλης – Πανσερραϊκός (17:00 ΕΡΤ3, Παγκρήτιο Στάδιο)

Κυριακή 13 Μαΐου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Απόλλων Πόντου (15:00
  • Καραϊσκάκης Άρτας – ΟΦΗ (15:30
  • Τρίκαλα – Αιγινιακός (17:00
  • Απόλλων Λάρισας – Παναιγιάλειος (17:00
  • Καλλιθέα – Αναγέννηση Καρδίτσας (17:00 WEB TV
  • Παναχαϊκή – Σπάρτη (17:00 ΕΡΤ3
  • Αχαρναϊκός – Δόξα Δράμας Δ.Δ.
  • Άρης – Βέροια Δ.Δ.

 

Football League Νέων

2ος όμιλος  16η Αγωνιστική (5-6/5/18)

Σάββατο 5 Μαϊου

  • Άρης Θεσσαλονίκης – Απόλλων Λάρισας 1-0
  • Καραϊσκάκης – Βέροια 3-0 α.α
  • Αιγινιακός – Δόξα Δράμας 0-2
  • Τρίκαλα – Πανσερραϊκός 0-1

Δευτέρα 7 Μαΐου

  • 3μμ. Απόλλων Πόντου – Αναγέννηση Καρδίτσας

Βαθμολογία (σε 16 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 41β. 54–10
  2. Απόλλων Πόντου 32β. 45-15
  3. Πανσερραϊκός 31β. 34–18
  4. Καραϊσκάκης 28β. 39-22
  5. Δόξα Δράμας 25β. 37-23
  6. Τρίκαλα 22β. 23-22
  7. Αναγέννηση Καρδίτσας 16β 18-50
  8. Απόλλων Λάρισας 17β. 26-27
  9. Αιγινιακός 6β 11-65
  10. Βέροια 6β. 7-40
  • Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα
  • Απόλλων Πόντου – Αναγέννηση Καρδίτσας με ματς λιγότερο

 Επόμενη 17η Αγωνιστική (12-13/5/18)

  • Βέροια – Τρίκαλα Δ.Δ
  •  Δόξα Δράμας – Άρης Θεσσαλονίκης
  • Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου
  • Απόλλων Λάρισας – Καραϊσκάκης
  • Πανσερραϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας

 

 Γ’ Εθνική

3η αγωνιστική

Κυριακή 6 Μαΐου 5μμ.

  • Βόλος ΝΠΣ – Τυληκράτης Λευκάδας 2-0 ( 13’ Γκαλίτσιος, 73’ Penta)
  • Ηρακλής – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0 ( Ρόβας)

4η αγωνιστική (13/5/18)

  • Ηρακλής – Τυληκράτης Λευκάδας
  • Απόλλων Παραλιμνίου-Βόλος ΝΠΣ

5η αγωνιστική

  • Βόλος ΝΠΣ – Ηρακλής
  • Τυληκράτης Λευκάδας – Απόλλων Παραλιμνίου

6η αγωνιστική

  • Τυληκάτης Λευκάδας – Βόλος ΝΠΣ
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Ηρακλής

 Βαθμολογία σε 2 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 9 (5-0)
  2. Βόλος ΝΠΣ 6 (3-2)
  3. Απόλλων Παραλιμνίου 1 (0-2)
  4. Τυληκράτης Λευκάδας 1 (0-4)

 

ΕΠΣ Σερρών 5-6/5/18

Επίλεκτη Κατηγορία/ 8η Αγωνιστική PLAY OFF / 9η Αγωνιστική PLAY OUT

PLAY OFF

Σάββατο 5 Μαΐου 2018 5μμ.

  • Χρυσό – Λιθότοπος 1-0
  • Σιδηρόκαστρο – ΠΣ Σέρρες 6-0
  • Νέος Σκοπός – Νέο Σούλι 2-2

 PLAY OUT

Κυριακή 6 Μαΐου 2018 5μμ.

  • Λευκώνας  – ΑΕ Νιγρίτας 5-1
  • Ψωμοτόπι – Χείμαρρος 1-1
  • Αναγέννηση – Ροδόπολη 0-3 α.α

 Ειδική Βαθμολογία (8 Ματς)

  1. Σιδηρόκαστρο 26
  2. Χρυσό 20
  3. ΠΣ Σέρρες 12
  4. Νέο Σούλι 9
  5. Νέος Σκοπός 6
  6. Λιθότοπος 3

 

PLAY OUT

Η Ειδική Βαθμολογία ( 9 Ματς)

  1. Λευκώνας 31
  2. Χείμαρρος 28
  3. Ψωμοτόπι 25
  4. Ροδόπολη 23
  5. ΑΕ Νιγρίτας 20
  6. Αναγέννηση 0

Ανώτερη Κατηγορία PLAY OFF

ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΩΝ ΤΕΛΙΚΩΝ

1ος Αγώνας

Σάββατο 5 Μαΐου 2018 5μμ.

  • Κάτω Καμήλα – Νεοχώρι 1-0

Κυριακή 6 Μαΐου 2018 5μμ.

  • SERRES 1800 – Σκοτούσσα 2-2

 

TA ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ: 4-8

Κυριακή 6 Μαΐου 2018 5μμ.

  • Άνω Μητρούσι – Προβατάς 3-4
  • Ορεινή – Άνω Ποροϊα

 

Β’ Κατηγορία 8η Αγωνιστική PLAY OFF

Σάββατο 5 Μαΐου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

  • Νέο Πετρίτσι – Αμμουδιά (Διεκόπη στο 77’ του ματς και ενώ η γηπεδούχος ομάδα προηγούνταν με 2-0)
  • Ιωνικός – Πλατανάκια 3-1

Β’ Όμιλος

  • Δεν υπήρχε αγωνιστική δράση

 

Κυριακή 6 Μαΐου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

  • Βυρώνεια – Ποντισμένο 0-1

Β’ Όμιλος

  • Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση

Ειδική Βαθμολογία Α’ Όμλος (7 Ματς)

  1. Ποντισμένο 27
  2. Αμμουδιά 26
  3. Νέο Πετρίτσι 22
  4. Πλατανάκια 7
  5. Ιωνικός 6
  6. Βυρώνεια 5
  •  Αμμουδιά και Νέο Πετρίτσι με ματς λιγότερο

Ειδική Βαθμολογία Β’ Όμλος (8 Ματς)

  1. Παλαιοκώμη 18
  2. Βαλτοτόπι 18
  3. Νέα Ζίχνη 15
  4. Πεπονιά 12
  5. Οινούσα 9
  6. Πεθελινός 8