ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα αγώνων των σερραϊκών ομάδων του Σαββατοκύριακου 19/20 Μαϊου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα αγώνων των σερραϊκών ομάδων του Σαββατοκύριακου 19/20 Μαϊου

Football League

Η 33η Αγωνιστική (20/5/18)

Κυριακή 20 Μαΐου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Απόλλων Λάρισας 7-0 (2’ Χαλκιαδάκης, 13’ Παντελάκης, 28-48’ Leo, 35’ Ξύδας, 45’ Τοli, 63’ Λεμονής)
  • Καλλιθέα – Τρίκαλα 0-1 (86’ Σιαλμάς)
  • Καραϊσκάκης Άρτας – Απόλλων Πόντου 2-1 (11’ Παπανίκου, 48’ Ευαγγέλου / 15’ Brito)
  • Εργοτέλης – Αιγινιακός 5-1 (2’-70’πέν. Cuypers, 75’ Τσέλιος, 77’ Ιατρούδης, 91’ Σταματάκος / 45+3’ Peric)
  • Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας 4-1 (3-84’ Μωραϊτης, 5’ Κυνηγούπολος, 53’ Φωτάκης / 38’ Sountoura)
  • Άρης – Πανσερραϊκός 2-0 (57’ Πασάς, 81’ Παυλίδης)
  • Δόξα Δράμας – Σπάρτη 7-0  (30-31-40-58-84’ Κουσκουνάς, 81’ Αρναρέλης, 88’ Βαλλιάνος)
  • Αχαρναϊκός – Παναιγιάλειος 0-3 α.α
  • Βέροια – ΟΦΗ 0-3 α.α

Η Βαθμολογία (33 ματς)

  1. ΟΦΗ 83β. 8114
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 82β 64-13
  3. Παναχαϊκή 70β. 48-21
  4. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 61β. 61-32
  5. Δόξα Δράμας 60β 52-21
  6. Τρίκαλα 58β. 31-19
  7. Απόλλωνας Πόντου 50β. 40-27
  8. Καραϊσκάκης 48β. 34-29
  9. Εργοτέλης 43β. 53-47
  10. Απόλλωνας Λάρισας 43β. 42-53
  11. Αναγέννηση Καρδίτσας 37β. 31-39
  12. Αιγινιακός 37β. 36-50
  13. Σπάρτη 34β. 29-41
  14. Πανσερραϊκός 27β. 40-48
  15. Παναιγιάλειος 22β. 26-57
  16. Καλλιθέα 21β. 26-36
  17. Βέροια 8β. 13-70
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-95
  • *Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές
  • **Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση 6 βαθμών για χρέη προς ποδοσφαιριστές
  • ***Σπάρτη, Πανσερραϊκός Παναιγιάλειος και Καλλιθέα έχουν αφαίρεση 6 βαθμών γιατί δεν πέρασαν το 2o στάδιο της επιτήρησης
  • ****Απόλλων Λάρισας, Αναγέννηση Καρδίτσας και Αιγινιακος έχουν αφαίρεση 3 βαθμών γιατί δεν πέρασαν το 1o στάδιο της επιτήρησης

  34η Τελευταία Αγωνιστική (27/5/18)

Κυριακή 27 Μαΐου

  • Καλλιθέα – ΑΟΧ Κισσαμικός (17:00, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)
  • Απόλλων Λάρισας – Καραϊσκάκης Άρτας (17:00, Γήπεδο Φιλιππούπολης)
  • Τρίκαλα – Εργοτέλης (17:00 WEB ΕΡΤ, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
  • Αιγινιακός – Παναχαϊκή (17:00, «Γ. Παραλυκίδης»)
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Άρης (17:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
  • ΟΦΗ – Σπάρτη (17:00 ΕΡΤ3, «Θ. Βαρδινογιάννης»)
  • Πανσερραϊκός – Δόξα Δράμας (17:00, Δημ. Σερρών)
  • Απόλλων Πόντου – Αχαρναϊκός Δ.Δ.
  • Παναιγιάλειος – Βέροια Δ.Δ

 

Football League Νέων

2ος όμιλος  18η  Τελευταία Αγωνιστική (20/5/18)

Σάββατο 19 Μαΐου

  • Καραϊσκάκης – Δόξα Δράμας 0-2
  • Πανσερραϊκός – Αιγινιακός 6-1
  • Απόλλων Λάρισας – Βέροια 3-0 α.α

Δευτέρα 21 Μαΐου

  • 5μμ. Αναγέννηση Καρδίτσας – Τρίκαλα

Τρίτη 22 Μαΐου

  • 5.30μμ. Άρης Θεσσαλονίκης – Απόλλων Πόντου

 

Η Τελική Βαθμολογία (σε 18 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 44β. 56–11
  2. Πανσερραϊκός 37β. 48–21
  3. Απόλλων Πόντου 35β. 54-15
  4. Καραϊσκάκης 31β. 42-25
  5. Δόξα Δράμας 28β. 40-25
  6. Τρίκαλα 25β. 26-22
  7. Απόλλων Λάρισας 20β. 30-30
  8. Αναγέννηση Καρδίτσας 16β 20-58
  9. Αιγινιακός 6β 12-80
  10. Βέροια 6β. 7-46
  • Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα
  • Αναγέννηση Καρδίτσας  και Απόλλων Πόντου με 1 ματς λιγότερο

 

Γ’ Εθνική

H 5η αγωνιστική (20/5/18)

  • Βόλος ΝΠΣ – Ηρακλής 2-2 (17’ Νεντάακης, 56’ Μάντζης / 28’ Παναγιωτούδης, 92’ Πτηνόπουλος)
  • Τυληκράτης Λευκάδας – Απόλλων Παραλιμνίου (1-0) 12’ Σαββίδης αυτογκολ

Η 6η αγωνιστική (27/5/18)

  • Τυληκάτης Λευκάδας – Βόλος ΝΠΣ
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Ηρακλής

Η Βαθμολογία σε 5 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 13 (9-3)
  2. Βόλος ΝΠΣ 10 (6-4)
  3. Τυληκράτης Λευκάδας 4 (2-6)
  4. Απόλλων Παραλιμνίου 1 (0-4)

 

ΕΠΣ Σερρών 19-20/5/18

  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ

Επίλεκτη Κατηγορία/ 10η Αγωνιστική PLAY OFF

Σάββατο 19 Μαΐου 2018 5μμ.

  •  Λιθότοπος- ΠΣ Σέρρες 4-2
  • Σιδηρόκαστρο  – Νέος Σκοπός 3-1

 Κυριακή 20 Μαΐου 2018 5μμ.

  • Χρυσό – Νέο Σούλι 2-2

 

Η Τελική Βαθμολογία (10 Ματς)

  1. Σιδηρόκαστρο 30
  2. Χρυσό 24
  3. ΠΣ Σέρρες 12
  4. Νέο Σούλι 11
  5. Λιθότοπος 9
  6. Νέος Σκοπός 6

 PLAY OUT

Η Τελική Ειδική Βαθμολογία ( 10 Ματς)

  1. Λευκώνας 31
  2. Χείμαρρος 28
  3. Ψωμοτόπι 28
  4. Ροδόπολη 26
  5. ΑΕ Νιγρίτας 23
  6. Αναγέννηση 0

 

Ανώτερη Κατηγορία PLAY OFF

Για το 3ο εισιτήριο που θα κρίνει το μπαράζ για την Άνοδο στην Επίλεκτη κόντρα στη Ροδόπολη

  • SERRES 1800 – Νεοχώρι 2-2

Ο Επαναληπτικός θα διεξαχθεί το ερχόμενο Σάββατο (26-27/5/18)

  •  Κάτω Καμήλα και Σκοτούσσα προβιβάστηκαν στην Επίλεκτη Κατηγορία

  

Β’ Κατηγορία 8η Αγωνιστική  /  Α’ Όμιλο /  Β’ Όμιλος 9η Αγωνιστική PLAY OFF

Σάββατο 19 Μαΐου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

  • Ποντισμένο – Αμμουδιά 0-0
  • Βυρώνεια – Πλατανάκια 4-0
  • Νέο Πετρίτσι – Ιωνικός 5-0

Β’ Όμιλος

Κυριακή 20 Μαΐου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

  • —-

Β’ Όμιλος

  • Πεθελινό – Πεπονιά 1-1
  • Νέα Ζίχνη – Παλαιοκώμη 1-0
  •  Βαλτοτόπι – Οινούσσα 3-2

 

Ειδική Βαθμολογία Α’ Όμλος (10 Ματς)

  1. Ποντισμένο 31
  2. Αμμουδιά 30
  3. Νέο Πετρίτσι 29
  4. Βυρώνεια 8
  5. Πλατανάκια 7
  6. Ιωνικός 6
  •  Νέο Πετρίτσι και Αμμουδιά με ματς λιγότερο

Ειδική Βαθμολογία Β’ Όμλος (9 Ματς)

  1. Βαλτοτόπι 22
  2. Νέα Ζίχνη 21
  3. Παλαιοκώμη 18
  4. Πεπονιά 14
  5. Πεθελινό 12
  6. Οινούσα 9

 Στην Ανώτερη Κατηγορία προβιβάστηκε το Βαλτοτόπι