ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των αγώνων του Σαββατοκύριακου 20/21 Απριλίου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των αγώνων του Σαββατοκύριακου 20/21 Απριλίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ

21η Αγωνιστική (20-21/4/19)

Σάββατο 20/4

  • Ατρόμητος Αθηνών – Γλυφάδα Οδυσσέας 1-0

Κυριακή 21/4

  • Λάρισα – ΠΑΟΚ 0-4
  • Αγία Παρασκευή – Εργοτέλης
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Τρίκαλα 2011 4-0
  • Προοδευτική Περάματος – Πανσερραϊκή 2-0

Ρεπό: Ελπίδες Καρδίτσας

Βαθμολογία (21 ματς)

  1. ΠΑΟΚ 51β. (96-45)
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 48β. (63-6)
  3. Τρίκαλα 2011 38β. (26-14)
  4. Ατρόμητος Αθηνών 30β. (25-17)
  5. *Λάρισα 26β. (23-33)
  6. Ελπίδες Καρδίτσας 25β. (18-29)
  7. Γλυφάδα Οδυσσέας 24β. (18-14)
  8. *Προοδευτική Περάματος 18β. (22-50)
  9. *Αγία Παρασκευή 16β. (16-35)
  10. *Εργοτέλης 9β. (13-54)
  11. Πανσερραϊκή 3β. (11-78) —

Λάρισα, Αγία Παρασκευή, Προοδευτική Περάματος και Εργοτέλης με ματς περισσότερο

19η Εξ Αναβολής Αγωνιστική (24/4/19)

  • Ελπίδες Καρδίτσας – Τρίκαλα 2011
  • ΠΑΟΚ – Γλυφάδα Οδυσσέας
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Ατρόμητος Αθηνών

Η Επόμενη 22η Αγωνιστική (4-5/5/19)

  • ΠΑΟΚ – Αγία Παρασκευή
  • Ελπίδες Καρδίτσας – Άρης Θεσσαλονίκης
  • Εργοτέλης – Ατρόμητος Αθηνών
  • Τρίκαλα 2011 – Προοδευτική Περάματος
  • Γλυφάδα Οδυσσέας – Πανσερραϊκή

Ρεπό: Λάρισα


ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Επίλεκτη Κατηγορία

Play Off 7η Αγωνιστική (20-21/4/19) 5μμ.

Σάββατο 20/4

  • Κάτω Καμήλα – Λιθότοπος 2-1
  • Χείμμαρος – SERRES 1800 3-1
  • Σκοτούσσα – Χρυσό  0-1

Play Out 7η Αγωνιστική (20-21/4/19) 5μμ.

Κυριακή 21/4

  • Προβατάς – Άνω Μητρούσι 1-1
  • Νεοχώρι – Λευκώνας 2-1
  • Νέο Σούλι – Νέος Σκοπός  0-0

Βαθμολογία των Play Off και Play Out

Play Off

  1. Κάτω Καμήλα 23
  2. Χρυσό 20
  3. Λιθότοπος 14
  4. SERRES 1800  11
  5. Σκοτούσσα 6
  6. Χείμμαρος 3

Play Out

  1. Άνω Μητρούσι 18
  2. Νεοχώρι 17
  3. Νέο Σούλι 13
  4. Προβατάς 9
  5. Νέος Σκοπός 7
  6. Λευκώνας 6

Play Off 8η Αγωνιστική (4-5/5/19) 5μμ.

  • Λιθότοπος – SERRES 1800
  • Σκοτούσσα – Χείμμαρος
  • Κάτω Καμήλα – Χρυσό

Play Out 8η Αγωνιστική (4-5/5/19) 5μμ.

  • Νέος Σκοπός – Λευκώνας
  • Νέο Σούλι – Άνω Μητρούσι
  • Προβατάς – Νεοχώρι

Ανώτερη Κατηγορία

Play Off  8η Αγωνιστική (20-21/4/19) 5μμ

Α’ Όμιλος

Σάββατο 20/4

  • Νέο Πετρίτσι – Ροδόπολη 3-1

Κυριακή 21/4

  • Άνω Ποροϊα – Αμμουδια 1-0
  • Μεγαλοχώρι – Ποντισμένο 2-0

B’ Όμιλος

Σάββατο 20/4

  • Ροδολίβος – Άγιο Πνεύμα 3-0
  • ΠΣ Σέρρες – Νέα Ζίχνη 5-0

Κυριακή 21/4

  • Νιγρίτα 2018 – Πρώτη 0-2

Play Out– Α Όμιλος 7η – Β Όμιλος 8η Αγωνιστική (20-21/4) 5μμ

Α’ Όμιλος

Σάββατο 20/4

  • Άγγιστρο – Καπνόφυτο 1-0

Κυριακή 21/4

  • Καρπερή – Κερκίνη 1-4

Ρεπό: Χριστός

B’ Όμιλος

Σάββατο 20/4

  • Πήγασος – Μεσσολακιά 0-1
  • Παλαιοκώμη – Βαλτοτόπι 0-4

Ρεπό: Κορμίστα

Η Βαθμολογία των Play Off και Play Out στους 2 Ομίλους

Α’ Όμιλος

Play Off

  1. Άνω Ποροϊα 21
  2. Αμμουδιά 18
  3. Μεγαλοχώρι 17
  4. Νέο Πετρίτσι  15
  5. Ροδόπολη 15
  6. Ποντισμένο 0

Play Out

  1. Κερκίνη 20
  2. Καπνόφυτο 11
  3. Χριστός 9
  4. Άγγιστρο 9
  5. Καρπερή 5

B’ Όμιλος

Play Off

  1. Ροδολίβος 22
  2. Πρώτη 21
  3. Άγιο Πνεύμα 18
  4. Νιγρίτα 2018 12
  5. ΠΣ Σέρρες 11
  6. Νέα Ζίχνη 1

Play Out

  1. Βαλτοτόπι 20
  2. Μεσολακκιά 16
  3. Πήγασος 15
  4. Κορμίστα 10
  5. Παλαιοκώμη 3

Play Off  9η Αγωνιστική (4-5/5/19) 5μμ

Α’ Όμιλος

Σάββατο 4/5

  • Ροδόπολη – Μεγαλοχώρι

Κυριακή 5/5

  • Αμμουδια – Νέο Πετρίτσι
  • Ποντισμένο – Άνω Ποροϊα

B’ Όμιλος

Κυριακή 5/5

  • Πρώτη – Νέα Ζίχνη
  • Άγιο Πνεύμα – Νιγρίτα 2018
  • ΠΣ Σέρρες – Ροδολίβος

 Play Out– Α Όμιλος 8η – Β Όμιλος 9η Αγωνιστική (20-21/4) 5μμ

Α’ Όμιλος

Σάββατο 4/5

  • Χριστός – Άγγιστρο
  • Καπνόφυτο – Καρπερή

Ρεπό: Κερκίνη

B’ Όμιλος

Σάββατο 4/5

  • Κορμίστα – Πήγασος
  • Μεσσολακιά – Παλαιοκώμη

Ρεπό: Βαλτοτόπι


Β’ Κατηγορία

23η Αγωνιστική (20-21/4/19) 5μμ.

Α’ Όμιλος

Σάββατο 20/4

  • Νέα Τυρολόη – Δασοχώρι 3-1

Κυριακή 21/4

  • Ηρακλής – Πλατανάκια 7-0
  • Ιωνικός – Βυρώνεια 5-0
  • ΠΟΣ 2000 – Χαρωπό 3-0

Ρεπό Μοναστηράκι

Β’ Όμιλος

Σάββατο 20/4

  • Ψυχικό – Βισαλτιακός / Μακεδονικός 5-0
  • Πεπονιά / Σκούταρι – Πεθελινό 2-1

Κυριακή 21/4

  • Οινούσα – Μαυροθάλασσα 3-2
  • Δραβίσκος – Εμμανουήλ Παππάς 0-2

Ρεπό Επτάμυλοι

Βαθμολογία (23 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. ΠΟΣ 2000 53
  2. Ηρακλής 49
  3. Πλατανάκια 37
  4. Νέα Τυρολόη 28
  5. Χαρωπό 23
  6. Ιωνικός 23
  7. Δασοχώρι 16
  8. Μοναστηράκι 16
  9. Βυρώνεια 9

Β’ Όμιλος

  1. Πεπονιά / Σκούταρι 48
  2. Εμμανουήλ Παππάς 47
  3. Δραβίσκος 46
  4. Πεθελινό 41
  5. Οινούσα 24
  6. Ψυχικό 18
  7. Επτάμυλοι 16
  8. Μαυροθάλασσα 13
  9. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 10

24η Αγωνιστική (4-5/5/19) 5μμ.

Α’ Όμιλος

Σάββατο 4/5

  • Ιωνικός – Δασοχώρι

Κυριακή 5/5

  • Πλατανάκια – Νέα Τυρολόη
  • Μοναστηράκι – ΠΟΣ 2000
  • Βυρώνεια – Ηρακλής

Ρεπό Χαρωπό

Β’ Όμιλος

Σάββατο 4/5

  • Ψυχικό – Μαυροθάλασσα
  • Επτάμυλοι – Πεπονιά / Σκούταρι

Κυριακή 5/5

  • Βισαλτιακός / Μακεδονικός – Δραβίσκος
  • Εμμανουήλ Παππάς – Οινούσα

Ρεπό Πεθελινό