ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των αγώνων του Σαββατοκύριακου 23/24 Μαρτίου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των αγώνων του Σαββατοκύριακου 23/24 Μαρτίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ

10η Εξ Αναβολής Αγωνιστικής – Κυριακή 24/3/19 3μμ

  • Πανσερραϊκή – Προοδευτική Περάματος 1-7
    • ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ (Η. Μπόικος): Χατζηχαριστού ( 26′ λ. τρ. Ρωμανίδου), Τιασιζόγλου, Κατρακάζα, Πέμπε, Γεωργιάδου, Μπιτεργιαννίδου, Κούτσικου, Μανιάκα, Καρλεξίδου, Πανίδου, Εξουζίδου
    • ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Α. Κοζανίτης): Συμεωνίδη, Γιωτίτσα (53′ Ντόβα), Αρσένη (50′ Υφαντή), Νικοπούλου, Παπαδημητρίου, Ντόκου (46′ Κούκα), Σιούλα, Μιχαηλίδου, Ράπτη (46′ Μήτα), Πελεκούδα, Μπάσκα
  • Τρίκαλα 2011 – Άρης Θεσσαλονίκης 0-2
  • ΠΑΟΚ – Λάρισα 3-0

Βαθμολογία (17 ματς)

  1. ΠΑΟΚ 42β. (78-45
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 39β. (44-6)
  3. Τρίκαλα 2011 37β. (25-9)
  4. Ατρόμητος Αθηνών 24β. (22-16)
  5. Γλυφάδα Οδυσσέας 20β. (15-11)
  6. Ελπίδες Καρδίτσας 19β. (12-28)
  7. Λάρισα 22β. (17-26)
  8. Αγία Παρασκευή 15β. (14-27)
  9. *Προοδευτική Περάματος 12β. (17-36)
  10. Εργοτέλης 9β. (12-45)
  11. Πανσερραϊκή 3β. (11-62)

Η Επόμενη 18η Αγωνιστική (30-31/3/19)

  • Τρίκαλα 2011 –  Λάρισα
  • Γλυφάδα Οδυσσέας – Εργοτέλης
  • Πανσερραϊκή – Ελπίδες Καρδίτσας
  • Προοδευτική Περάματος – ΠΑΟΚ
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Αγία Παρασκευή

Ρεπό: Ατρόμητος Αθηνών


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΝΔΡΩΝ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

23η Αγωνιστική – Κυριακή 24/3/19 3μμ.

  • Καβάλα – Αλέξανδρος Κιλκίς 2-1
  • Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης 0-1
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-2 (34’ Τριανταφύλλου / 9’ Μαρασλής, 61’ Σωτηράκης)
  • Κεραυνός Πέρνης – Αετός Ορφανού 5-4
  • ΠΑΟ Κοσμίου – Πανσερραϊκός 2-4 (11’ Ερκάν, 61’ Καρατσιούνας / 5-52’ Ομπόσου, 37’ Μπίλης, 62’ Παπαβασιλείου)
  • Εθνικός Σιδηροκάστρου – Άρης Αβάτου 3-0 (8-33’ Παπίτσας, 37’ Παρούκας)
  • Ασπίδα Ξάνθης – ΑΕ Καλαμπακίου 1-2

Βαθμολογία (23 ματς)

  1. Καβάλα 57β. 57-7
  2. Νέστος Χρυσούπολης 56β. 44-13
  3. Πανσερραϊκός 39β. 36-23
  4. Απόλλων Παραλιμνίου 38β. 29-19
  5. Αετός Ορφανού 36β. 41-29
  6. Αλέξανδρος Κιλκίς 35β. 24-15
  7. Άρης Αβάτου 35β. 24-20
  8. Ορφέας Ξάνθης 32β. 26-24
  9. Κεραυνός Πέρνης 30β. 24-22
  10. ΑΕ Καλαμπακίου 25β. 16-25
  11. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 21β. 22-43
  12. Ασπίδα Ξάνθης 17β. 16-52
  13. Εθνικός Σιδηροκάστρου 13β. 12-45
  14. ΠΑΟ Κοσμίου 13β. 21-55

Επόμενη 24η Αγωνιστική (30-31/3/19)

  • ΑΕ Καλαμπακίου – Καβάλα
  • Νέστος Χρυσούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου
  • Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου
  • Πανσερραϊκός – Εθνικός Σιδηροκάστρου
  • Αλέξανδρος Κιλκίς – Κεραυνός Πέρνης
  • Αετός Ορφανού – Άρης Αβάτου
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ασπίδα Ξάνθης

ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Επίλεκτη Κατηγορία

Play Off 1η Αγωνιστική (23-24/3/19) 4μμ.

Σάββατο 23/3

  • Χείμμαρος – Χρυσό 0-4
  • Σκοτούσσα – Λιθότοπος 0-3

Κυριακή 24/3

  • Κάτω Καμήλα – SERRES 1800 1-0

Play Out 1η Αγωνιστική (23-24/3/19) 4μμ.

Κυριακή 24/3

  • Νέο Σούλι – Λευκώνας 2-0
  • Νεοχώρι – Άνω Μητρούσι 1-0
  • Προβατάς – Νέος Σκοπός 0-0

Βαθμολογία των Play Off και Play Out

Play Off

  1. Κάτω Καμήλα 10
  2. Χρυσό 7
  3. Λιθότοπος 6
  4. SERRES 1800 2
  5. Σκοτούσσα 0
  6. Χείμμαρος 0

Play Out

  1. Νεοχώρι 7
  2. Νέο Σούλι 7
  3. Νέος Σκοπός 3
  4. Άνω Μητρούσι 2
  5. Λευκώνας 2
  6. Προβατάς 1

Play Off 2η Αγωνιστική (30-31/3/19) 4μμ.

Σάββατο 30/3

  • Λιθότοπος – Κάτω Καμήλα
  • SERRES 1800 – Χείμμαρος

Κυριακή 31/3

  • Χρυσό – Σκοτούσσα

Play Out 2η Αγωνιστική (30-31/3/19) 4μμ.

Σάββατο 30/3

  • Λευκώνας – Νεοχώρι

Κυριακή 31/3

  • Νέος Σκοπός – Νέο Σούλι
  • Άνω Μητρούσι – Προβατάς

Ανώτερη Κατηγορία

Play Off 2η Αγωνιστική (23-24/3/19) 4μμ.

Α’ Όμιλος

Σάββατο 23/3

  • Αμμουδιά – Ροδόπολη 3-0

Κυριακή 24/3

  • Άνω Ποροϊα – Μεγαλοχώρι 2-3
  • Ποντισμένο – Νέο Πετρίτσι 0-4

B’ Όμιλος

Σάββατο 23/3

  • Ροδολίβος – Νέα Ζίχνη 1-0
  • ΠΣ Σέρρες – Νιγρίτα 2018 1-1

Κυριακή 24/3

  • Άγιο Πνεύμα – Πρώτη 0-1

Play Out– 2η Αγωνιστική (23-24/3/19)

Α’ Όμιλος

Σάββατο 23/3

  • Καπνόφυτο – Άγγιστρο 1-0

Κυριακή 24/3

  • Κερκίνη – Καρπερή 2-0

Ρεπό: Χριστός

B’ Όμιλος

Σάββατο 23/3

  • Πήγασος – Βαλτοτόπι 1-1
  • Κορμίστα – Μεσσολακιά 0-0

Ρεπό: Παλαιοκώμη

Η Βαθμολογία των Play Off και Play Out στους 2 Ομίλους

Α’ Όμιλος

Play Off

  1. Αμμουδιά 9
  2. Άνω Ποροϊα 8
  3. Μεγαλοχώρι 7
  4. Ροδόπολη 6
  5. Νέο Πετρίτσι 5
  6. Ποντισμένο 0

Play Out

  1. Κερκίνη 10
  2. Χριστός 7
  3. Καπνόφυτο 6
  4. Άγγιστρο 3
  5. Καρπερή 1

B’ Όμιλος

Play Off

  1. Πρώτη 9
  2. Ροδολίβος 9
  3. Άγιο Πνεύμα 6
  4. Νιγρίτα 2018 5
  5. ΠΣ Σέρρες 5
  6. Νέα Ζίχνη 0

Play Out

  1. Βαλτοτόπι 10
  2. Πήγασος 9
  3. Μεσολακκιά 4
  4. Κορμίστα 3
  5. Παλαιοκώμη 1

Ανώτερη Κατηγορία

Play Off 3η Αγωνιστική (27/3/19) 4μμ.

Α’ Όμιλος

Τετάρτη 27/3

  • Αμμουδιά – Άνω Ποροϊα
  • Ποντισμένο – Μεγαλοχώρι
  •  Ροδόπολη – Νέο Πετρίτσι

B’ Όμιλος

Τετάρτη 27/3

  • Πρώτη – Νιγρίτα 2018
  • Άγιο Πνεύμα – Ροδολίβος
  • ΠΣ Σέρρες – Νέα Ζίχνη

Play Out– 3η Αγωνιστική (27-31/3/19)

Α’ Όμιλος

Σάββατο 30/3

  • Άγγιστρο – Χριστός

Κυριακή 31/3

  • Καρπερή – Καπνόφυτο

Ρεπό: Κερκίνη

B’ Όμιλος

Τετάρτη 27/3

  • Μεσσολακιά – Πήγασος
  • Βαλτοτόπι – Παλαιοκώμη

Ρεπό: Κορμίστα


Β’ Κατηγορία

19η Αγωνιστική (23-24/3/19) 4μμ.

Α’ Όμιλος

Σάββατο 23/3

  • ΠΟΣ 2000 – Νέα Τυρολόη 1-2
  • Χαρωπό – Βυρώνεια  2-1

Κυριακή 24/3

  • Ηρακλής – Ιωνικός 2-0
  • Πλατανάκια – Μοναστηράκι 3-0

Ρεπό Δασοχώρι

Β’ Όμιλος

Κυριακή 24/3

  • Πεπονιά / Σκούταρι – Οινούσα 2-1
  • Δραβίσκος – Ψυχικό 5-0
  • Εμμανουήλ Παππάς – Επτάμυλοι 2-0
  • Πεθελινό – Βισαλτιακός / Μακεδονικός 6-2

Ρεπό Μαυροθάλασσα

Βαθμολογία (18 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. ΠΟΣ 2000 44
  2. Ηρακλής 37
  3. Πλατανάκια 33
  4. Χαρωπό 29
  5. Νέα Τυρολόη 22
  6. Ιωνικός 17
  7. Μοναστηράκι 13
  8. Δασοχώρι 12
  9. Βυρώνεια 7

Β’ Όμιλος

  1. Πεπονιά / Σκούταρι 39
  2. Δραβίσκος 39
  3. Εμμανουήλ Παππάς 38
  4. Πεθελινό 34
  5. Οινούσα 20
  6. Ψυχικό 15
  7. Επτάμυλοι 12
  8. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 10
  9. Μαυροθάλασσα 10

20η Αγωνιστική (30-31/3/19) 4μμ.

Α’ Όμιλος

Σάββατο 30/3

  • ΠΟΣ 2000 – Ιωνικός
  • Χαρωπό – Δασοχώρι

Κυριακή 31/3

  • Βυρώνεια – Πλατανάκια
  • Ηρακλής – Μοναστηράκι

Ρεπό Νέα Τυρολόη

Β’ Όμιλος

Κυριακή 31/3

  • Βισαλτιακός / Μακεδονικός – Εμμανουήλ Παππάς
  • Πεθελινό – Μαυροθάλασσα
  • Πεπονιά / Σκούταρι – Ψυχικό
  • Δραβίσκος – Επτάμυλοι

Ρεπό Οινούσα


ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ Σερρών 2018-19

ΤΕΛΙΚΟΣ

Απόλλων Παραλιμνίου και Πανσερραϊκός θα συνθέσουν το ζευγάρι του 48ου τελικού Κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Σερρών με αυτό να διεξάγεται τη Μ. Τετάρτη 24/4 στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών.

Ο Πανσερραϊκός συμμετέχει για πρώτη φορά στον θεσμό του Κυπέλλου της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Σερρών και θα διεκδικήσει το τρόπαιο κόντρα στον Απόλλωνα Παραλιμνίου, που είναι από τους πολυνίκεις του θεσμού έχοντας ήδη 6 τρόπαια σε 7 συμμετοχές.

 

Advertisements