ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 10-11/2

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 10-11/2

Football League

 Η 16η Αγωνιστική (10-11/2/18)

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου

  • Πανσερραϊκός – Άρης 1-3 (77’ Τσιμίκας / 58’ Sousa, 89’ Διαμανόπουλος, 94’ Τζανακάκης)
  • ΟΦΗ – Βέροια 3-0 (40’ Κουτσιανικούλης, 45+4 Μάνος, 56 Vouho)

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου

  • Τρίκαλα – Καλλιθέα 1-0 ( 44’ Zguri)
  • Απόλλων Πόντου – Καραϊσκάκης 0-0
  • Αιγινιακός – Εργοτέλης 3-2 (68’ Παπαδόπουλος, 70’ Peric, 74’ Τσολακίδης / 8’ Μπουρσέλης, 28’ Cuypers
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναχαϊκή 1-2 ( 93’ Kone / 9’ Μωραϊτης, 27’ Μασούρας)
  • Σπάρτη – Δόξα Δράμας 1-0 (74’ Μουζακίτης)
  • Παναιγιάλειος – Αχαρναϊκός 3-0 α.α

Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου

  • Απόλλων Λάρισας – ΑΟΧ Κισσαμικός (14:00, Αλκαζάρ)

Η Βαθμολογία (16 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 42β 28-5
  2. Παναχαϊκή 37β. 24-7
  3. ΟΦΗ 36β. 35-8
  4. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 27β. 21-10
  5. Τρίκαλα 27β. 14- 10
  6. Σπάρτη 25β. 14 -8
  7. Δόξα Δράμας 24β 19-11
  8. Καραϊσκάκης 22β. 13-14
  9. Απόλλωνας Λάρισας 22β. 16-19
  10. Αναγέννηση Καρδίτσας 21β. 15-15
  11. Αιγινιακός 19β. 14-25
  12. Απόλλωνας Πόντου 18β. 15-15
  13. Εργοτέλης 16β. 19-24
  14. Βέροια 14β. 10-18
  15. Καλλιθέα 13β. 12-18
  16. Πανσερραϊκός 13β. 17-25
  17. Παναιγιάλειος 10β. 8-23
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-44
  • ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός με 2 ματς λιγότερα
  • Βέροια και Απόλλων Λάρισας με 1 ματς λιγότερο
  • Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

Φωτορεπορτάζ στη σελίδα μας στο facebook

Πανσερραϊκός-ΑΡΗΣ 1-3

Posted by Ανεξάρτητος on Saturday, February 10, 2018

Η Επόμενη 17η Αγωνιστική (17-18/2/18)

Σάββατο 17 Φεβρουαρίου

  • Σπάρτη – ΟΦΗ (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
  • Παναχαϊκή – Αιγινιακός (15:00, Γήπεδο Αγυιάς)

Κυριακή 18 Φεβρουαρίου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Καλλιθέα (15:00, Γήπεδο Περιβολίων)
  • Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας (15:00, Δημ. Στάδιο Αγίων Αναργύρων)
  • Εργοτέλης – Τρίκαλα (15:00, Παγκρήτιο)
  • Βέροια – Παναιγιάλειος (15:00, Δημ. Στάδιο Βέροιας)
  • Άρης – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)
  • Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Δόξας)
  • Αχαρναϊκός – Απόλλων Πόντου Δ.Δ.

 

Football League Νέων

Η 7η Αγωνιστική – 2ος Όμιλος (10-11/2/18)

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου

  • Αν. Καρδίτσας – Απόλλων Πόντου 2-1
  • Βέροια – Καραϊσκάκης 1-2
  • Απόλλων Λάρισας – Άρης 1-3
  • Δόξα Δράμας – Αιγινιακός 6-1

Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου

  • Πανσερραϊκός – Τρίκαλα (15:30, Γήπεδο Χρυσού)

Η Βαθμολογία (σε 7 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 18β. 21
  2. Δόξα Δράμας 13β. 18-5
  3. Τρίκαλα 10β. 9-3
  4. Απόλλων Πόντου 10β. 14-10
  5. Πανσερραϊκός 9β. 11-6
  6. Καραϊσκάκης 7β. 9-11
  7. Βέροια 6β. 7-15
  8. Απόλλων Λάρισας 6β. 9-13
  9. Αναγέννηση Καρδίτσας 4 5-22
  10. Αιγινιακός 3β 7-23

Πανσερραϊκός και Τρίκαλα με ματς λιγότερο

 

Η Επόμενη 8η Αγωνιστική (17-18/2/18)

  • Τρίκαλα – Βέροια
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Δόξα Δράμας
  • Απόλλων Πόντου – Αιγινιακός
  • Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Πανσερραϊκός

 

Β’ Εθνική Γυναικών

  • Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (10-11/2/18)

 Η Επόμενη 9η Αγωνιστική (25/2/18)

  • Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης – Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου
  • Μέντεκας Καλαμαριάς – Πανσερραϊκή
  • Ροδόπη – Βασίλισσα Θράκης

Βαθμολογία (σε 8 ματς)

  1. Πανσερραϊκή 22β (25-6)
  2. Ροδόπη ’87 16β. (18-15)
  3. Βασίλισσα Θράκης 11β. (10–7)
  4. Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου 11β. (16-14)
  5. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 9β (11-15)
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0β (6-27)

 

Γ’ Εθνική

  • Κορυφή για Απόλλωνα Παραλιμνίου, Μεγάλο διπλό για Ελπίδα Σκουτάρεως, Τελευταία η Καρπερή

Η 16η Αγωνιστική – 1ος Όμιλος (10-11/2/18) 3μμ.

  • Ορφέας Ξάνθης – ΑΕ Διδυμοτείχου 5-0
  • ΑΟ Καβάλα – Ελπίδα Σκουτάρεως 0-2
  • Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 1-0
  • Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής – Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 1-3
  • Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου 0-1
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Αετός Ορφανού 1-0

 Η Βαθμολογία (16 ματς)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 36β. 29-8
  2. Ελπίδα Σκουτάρεως 33β. 22-11
  3. Αετός Ορφανού 30β. 23-15
  4. ΑΟ Καβάλα 30β. 23-12
  5. Νέστος Χρυσούπολης 24β. 15-9
  6. Άρης Αβάτου 22β. 12-12
  7. Ορφέας Ξάνθης 21β.19-17
  8. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 20β. 13-20
  9. ΑΕ Διδυμοτείχου 17β. 10-19
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 15β. 17-27
  11. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 10β. 8-28
  12. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 9β. 1125

 

Η Επόμενη 17η Αγωνιστική (17-18/2/18)

  • ΑΕ Διδυμοτείχου – Ελπίδα Σκουτάρεως 
  • Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Ορφέας Ξάνθης
  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – ΑΟ Καβάλα
  • Άρης Αβάτου – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής
  • Αετός Ορφανού – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης

 

ΕΠΣ Σερρών 10-11/2/18

Επίλεκτη Κατηγορία – 20η Αγωνιστική

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2018 3μμ.

  • Ψωμοτόπι – ΑΕ Νιγρίτας 4-1
  • Λιθότοπος – Χρυσό 2-1

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2018 3μμ

  • Αναγέννηση – Χείμαρρος 0-3 α.α
  • Σιδηρόκαστρο – ΠΣ Σέρρες 2-1
  • Νέος Σκοπός – Ροδόπολη 4-1
  • Νέο Σούλι –  Λευκώνας 2-1

 

Ανώτερη Κατηγορία 20η Αγωνιστική

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • —-

 Β’ Όμιλος

  • Κορμίστα – Ορεινή 2-2
  • Ροδολίβος – Επτάμυλοι 1-0
  •  Μεσσολακιά – Νεοχώρι 0-3
  • ΠΟΣ 2000 – SERRES 1800 0-2

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2018 3μμ

Α’ Όμιλος

  • Μεγαλοχώρι – Καπνόφυτο Αναβλήθηκε
  •  Κερκίνη – Βαλτερό 8-0
  •  Άνω Μητρούσι – Προβατάς 0-1
  •  Σκοτούσα – Παλαιόκαστρο 6-0
  •  Άνω Ποροϊα – Άγγιστρο 5-0
  • Χριστός – Χαρωπό Αναβλήθηκε
  •  Τριανταφυλλιά – Δασοχώρι 3-1

Β’ Όμιλος

  • Κάτω Καμήλα – Πήγασος 4-0
  • Άγιο Πνεύμα – ΑΟ Νιγρίτας 3-0
  • Μαυρόλοφος – Πρώτη 4-1

 

Β’ Κατηγορία 16η /19η Αγωνιστική

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Αμμουδιά – Ιωνικός 4-1
  • Νέα Τυρολόη – Πετρίτσι 1-4

Β’ Όμιλος

  • Παλαιοκώμη – Πεθελινό 4-0
  • Πεπονιά – Οινούσα 1-0
  • Ψυχικό – Βαλτοτόπι 0-1
  • Ηρακλής – Δραβίσκος 2-0

 

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2018 3μμ

Α’ Όμιλος

  • Βυρώνεια – Μοναστηράκι 2-2
  •  Λέοντες – Ποντισμένο Αναβλήθηκε
  •  Πλατανάκια – Αχλαδοχώρι 3-0

Β’ Όμιλος

  • Νέα Ζίχνη – Εμμανουήλ Παπάς 2-0
  •  Μαυροθάλασσα – Δημητρίτσι 3-4