ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 13/14 Ιανουαρίου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 13/14 Ιανουαρίου

 Football League

 Η 11η Αγωνιστική (13-14 Ιανουαρίου)

Σάββατο 13 Ιανουαρίου

  • Απόλλων Πόντου – Δόξα Δράμας 1-1 (56’ Χασομέρης / 85’ Baykara)
  • Παναιγιάλειος – ΟΦΗ 0-2 (40’ Κουτσιανικούλης, 84’ Μάνος) 

Κυριακή 14 Ιανουαρίου

  • Καραϊσκάκης – Παναχαϊκή
  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0 (16’ Σικαλιάς)
  • Αιγινιακός – Πανσερραϊκός 1-0 (27’ Σοφιάνης)
  • Τρίκαλα – Σπάρτη
  • Απόλλων Λάρισας – Άρης Θεσσαλονίκης 0-2 (39’ Ντούνης, 91’ Διαμαντόπουλος)
  • Καλλιθέα – Βέροια 1-1 (8’ Συριόπουλος / 48’ Rooney)
  • Εργοτέλης – Αχαρναϊκός 3-0 α.α

 

Η Βαθμολογία (11 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 29β 20-4
  2. Παναχαϊκή 26β. 16-5
  3. ΟΦΗ 21β. 20-6
  4. Τρίκαλα 21β. 11-5
  5. Σπάρτη 17β. 12 -7
  6. Καραϊσκάκης 16β. 1111
  7. Δόξα Δράμας 16β 12-5
  8. Απόλλωνας Πόντου 15β. 10-9
  9. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 15β. 10-9
  10. Βέροια 14β. 10-8
  11. Αιγινιακός 14β. 10-18
  12. Αναγέννηση Καρδίτσας 14β. 9-9
  13. Απόλλωνας Λάρισας 12β. 11-17
  14. Πανσερραϊκός 11β. 13-16
  15. Παναιγιάλειος 10β. 7-12
  16. Καλλιθέα 9β. 8-13
  17. Εργοτέλης 6β. 13-21
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-29

ΟΦΗ, Δόξα Δράμας, ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός και Βέροια με ματς λιγότερο

Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

 

Επόμενη – 12η Αγωνιστική (20-21 Ιανουαρίου)

Σάββατο 20 Ιανουαρίου

  • Άρης – Καραϊσκάκης (15:00 ΕΡΤ3)

Κυριακή 21 Ιανουαρίου

  • ΟΦΗ – Απόλλων Πόντου (15:00 ΕΡΤ3)
  • Παναιγιάλειος – ΑΟΧ Κισσαμικός (15:00
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Αιγινιακός (15:00)
  • Πανσερραϊκός – Τρίκαλα (15:00)
  • Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας (15:00)
  • Σπάρτη – Καλλιθέα (15:00)
  • Βέροια – Εργοτέλης (15:00)
  • Αχαρναϊκός – Παναχαϊκή Δ.Δ.

 

Football League Νέων

Η 3η Αγωνιστική (13-14 Ιανουαρίου)

Σάββατο 13 Ιανουαρίου

  • Άρης Θεσσαλονίκης – Αιγινιακός 5-0
  • Απόλλων Πόντου – Απόλλων Λάρισας 1-1
  • Πανσερραϊκός – Βέροια Δ.Δ λόγω γαστρεντερίτιδας των ποδοσφαιριστών της Βέροιας
  • Τρίκαλα – Δόξα Δράμας
  • Καραϊσκάκης – Αν. Καρδίτσας Δ.Δ λόγω γαστρεντερίτιδας τω ποδοσφαιριστών της Αναγέννησης Καρδίτσας

Η Βαθμολογία (σε 3 ματς)

  1. Απόλλων Πόντου 7β. 10-2
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 9β. 12-0
  3. Τρίκαλα 6β. 5-1
  4. Δόξα Δράμας 4β. 21
  5. Αιγινιακός 3β 5-7
  6. Πανσερραϊκός 3β. 4-2
  7. Απόλλων Λάρισας 2β. 2-5
  8. Καραισκάκης 0β. 28
  9. Βέροια 0β. 0-6
  10. Αναγέννηση Καρδίτσας 0-10

 

Η Επόμενη 4η Αγωνιστική (20-21 Ιανουαρίου)

  • Απόλλων Λάρισας – Πανσερραϊκός
  • Αιγινιακός – Καραϊσκάκης
  • Δόξα Δράμας – Απόλλων Πόντου
  • Άρης – Τρίκαλα
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Βέροια

 

Β’ Εθνική Γυναικών

Δεν υπήρξε δράση αυτό το Σαββατοκύριακο 

Η Επόμενη Αγωνιστική – 7η Αγωνιστική (21 Ιανουαρίου)

  • Μέντεκας Καλαμαριάς – Ροδόπη 87
  • Πανσερραϊκή – Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου
  • Βασίλισσα Θράκης – Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης

 

Γ’ Εθνική

Η 12η Αγωνιστική (3-14 Ιανουαρίου)

  • Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Διδυμοτείχου 1-0
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2-1 (33′ Ναλμπάντης, 45′ Μουτεσίδης / 59′ Κούτρας)
  • Αετός Ορφανού – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 4-2 (26΄ Κάπατζης, 40’ Φ. Τσαπέγια, 58’ Ελέζι, 60’ Δούμπλατζης, 88’ Δουμάνης / 10’ Μαυρουδής, 14’ Μπίντσης)
  • Άρης Αβάτου – ΑΟ Καβάλα 1-1
  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – Ορφέας Ξάνθης 1-2
  • Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Ελπίδα Σκουτάρεως  1-0 (52’ Καραγκιοζίδης)

Η Βαθμολογία (12 ματς)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 27β. 246
  2. Ελπίδα Σκουτάρεως 24β. 15-9
  3. Αετός Ορφανού 21β. 1511
  4. ΑΟ Καβάλα 21β. 18-9
  5. Νέστος Χρυσούπολης 20β. 136
  6. Άρης Αβάτου 18β. 9-8
  7. Ορφέας Ξάνθης 15β.9-11
  8. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 14β. 6-13
  9. ΑΕ Διδυμοτείχου 13β. 8-12
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 11β. 11-21
  11. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8β. 10-18
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 6β. 7-23

  Η Επόμενη – 13η Αγωνιστική (20-21 Ιανουαρίου)

  • ΑΕ Διδυμοτείχου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
  • Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής – Νέστος Χρυσούπολης
  • ΑΟ Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου
  • Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού
  • Ελπίδα Σκουτάρεως – Άρης Αβάτου
  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου

 

ΕΠΣ Σερρών (13-14/1/18)

Επίλεκτη Κατηγορία – 17η Αγωνιστική

Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

  • Ψωμοτόπι – Χρυσό 1-4
  • Χείμαρρος – Λευκώνας1-1

Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

  • ΑΕ Νιγρίτας – Νέος Σκοπός 0-2
  • Σιδηρόκαστρο – Νέο Σούλι 3-0
  • ΠΣ Σέρρες – Ροδόπολη 5-4
  • Αναγέννηση – Λιθότοπος 0-3 α.α (η ομάδα της Αναγέννησης αποχώρησε από το Πρωτάθλημα)

 

Ανώτερη Κατηγορία 17η Αγωνιστική

Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Βαλτερό – Δασοχώρι0-6

Β’ Όμιλος

  • Ροδολίβος – ΠΟΣ 2000 1-2
  • Κορμίστα – Μαυρόλοφος 0-3
  • Πήγασος – Πρώτη 1-1
  • Νεοχώρι – SERRES 18002-0

Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Καπνόφυτο – Σκοτούσσα 1-4
  • Άνω Μητρούσι – Άνω Ποροϊα 0-3
  • Κερκίνη Χριστός 2-1
  • Μεγαλοχώρι – Τριανταφυλλιά 4-0
  • Προβατάς – Χαρωπό 3-0
  • Παλαιόκαστρο – Άγγιστρο 3-1

Β’ Όμιλος

  • Ορεινή – Μεσολακκιά 4-1
  • Κάτω Καμήλα – Άγιο Πνευμα 4-1
  • Επτάμυλοι – ΑΟ Νιγρίτας 0-6

 

Β’ Κατηγορία 14η /16η Αγωνιστική

Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Αχλαδοχώρι – Μοναστηράκι 1-1
  • Ιωνικός – Ποντισμένο 1-3
  • Αμμουδιά – Νέο Πετρίτσι 0-3

Β’ Όμιλος

  • Ψυχικό – Πεθελινός 1-0

 Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Πλατανάκια – Λέοντες 9-3
  • Βυρώνεια – Νέα Τυρολόη3-2

Β’ Όμιλος

  • Δημητρίτσι – Παλαιοκώμη 0-3
  • Ηρακλής – Πεπονιά 1-2
  • Δραβίσκος – Εμμανουήλ Παπάς0-0
  • Βαλτοτόπι – Οινούσσα 1-1
  • Μαυροθάλασσα – Νέα Ζίχνη 1-2