ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 27/28 Ιανουαρίου 2018

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 27/28 Ιανουαρίου 2018

Football League

Η 13η Αγωνιστική (27-28 Ιανουαρίου)

Σάββατο 27 Ιανουαρίου

  • Εργοτέλης – Σπάρτη 0-0
  •  ΑΟΧ Κισσαμικός – Αιγινιακός 3-1 ( 4’ Αποστολίδης, 10 Leo, 27’ Χαλκιαδάκης / 44’ Παπαδόπουλος)
  • Καραϊσκάκης – Δόξα Δράμας 0-0
  • Τρίκαλα – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1 (92’ Tomic πεν. / 90’ Cone)

Κυριακή 28 Ιανουαρίου

  • Απόλλων Πόντου – Παναιγιάλειος 4-1 ( 15’ Συμελίδης, 42’ Κυβελίδης, 59’ Brito πεν. 63΄ Brito / 45’ Σταματής)
  • Απόλλων Λάρισας – ΟΦΗ 1-0 (83’ Ευάγγελος)
  • Καλλιθέα – Πανσερραϊκός 3-1 (20’ Συριόπουλος, 28’ Σμυρλής πεν. 84’ Σμυρλής / 16’ Γκούρτσας)
  • Παναχαϊκή – Βέροια 29’ Μωραϊτης, 39’ Φωτάκης
  • Αχαρναϊκός – Άρης 0-3 α.α

Η Βαθμολογία (13 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 33β 23-4
  2. Παναχαϊκή 32β. 21-5
  3. ΟΦΗ 27β. 26-8
  4. Τρίκαλα 23β. 13 7
  5. Σπάρτη 21β. 13 -7
  6. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 21β. 1710
  7. Δόξα Δράμας 18β 14-10
  8. Καραϊσκάκης 18β. 11-11
  9. Αναγέννηση Καρδίτσας 18β. 12-11
  10. Απόλλωνας Πόντου 18β. 15-13
  11. Απόλλωνας Λάρισας 16β. 14-19
  12. Βέροια 14β. 10-12
  13. Αιγινιακός 14β. 11-23
  14. Καλλιθέα 12β. 11-14
  15. Πανσερραϊκός 12β. 14-17
  16. Παναιγιάλειος 10β. 8-20
  17. Εργοτέλης 10β. 15-21
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-35

ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός και Βέροια με ματς λιγότερο

Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

 

Η  Επόμενη 14η Αγωνιστική (31/1–1/2/18)

Τετάρτη 31 Ιανουαρίου

  • Απόλλων Πόντου – ΑΟΧ Κισσαμικός (15:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)
  • Αιγινιακός – ΑΟ Τρίκαλα (15:00, «Γ. Παραλυκίδης»)
  • Παναιγιάλειος – Απόλλων Λάρισας (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
  • Αν. Καρδίτσας – Καλλιθέα (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
  • Πανσερραϊκός – Εργοτέλης (15:00, Δημ. Σερρών)
  • Σπάρτη – Παναχαϊκή (15:00 Web ΕΡΤ, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
  • Βέροια – Άρης (17:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Βέροιας)
  • Δόξα Δράμας – Αχαρναϊκός Δ. Δ.

Πέμπτη 1 Φεβρουαρίου

  • ΟΦΗ – Καραϊσκάκης (15:00 ΕΡΤ3, «Θ. Βαρδινογιάννης»)

 

Football League Νέων

H 5η Αγωνιστική (27-29/1/18)

Σάββατο 27 Ιανουαρίου

  • Βέροια – Αιγινιακός 2-0
  • Πανσερραϊκός Δόξα Δράμας 3-1

Κυριακή 28 Ιανουαρίου

  • Απόλλων Λάρισας – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1
  • Τρίκαλα – Απόλλων Πόντου 3-1

Δευτέρα 29 Ιανουαρίου

  • Καραϊσκάκης – Άρης Θεσσαλονίκης

 

Η Βαθμολογία (σε 5 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 9β. 12-0
  2. Πανσερραϊκός 9β. 10-4
  3. Τρίκαλα 9β. 82
  4. Δόξα Δράμας 7β. 54
  5. Απόλλων Πόντου 7β. 117
  6. Βέροια 6β. 58
  7. Καραϊσκάκης 3β. 68
  8. Αιγινιακός 3β 513
  9. Απόλλων Λάρισας 3β. 49
  10. Αναγέννηση Καρδίτσας 1 3-14

 

Η Επόμενη 6η Αγωνιστική (3-4/2/18)

  • Αιγινιακός – Απόλλων Λάρισας
  •  Δόξα Δράμας – Αναγέννηση Καρδίτσας
  •  Απόλλων Πόντου – Πανσερραϊκός
  • Καραϊσκάκης – Τρίκαλα

 

Β’ Εθνική Γυναικών

 Στο σημερινό  Εξ Αναβολής παιχνίδι Βασίλισσα Θράκης – Ροδόπη ’87 0-1

Δεν υπήρχε αγωνιστική αυτό το Σαββατοκύριακο 27-28/1/18

Βαθμολογία (σε 7 ματς)

  1. Πανσερραϊκή 19β (22-4)
  2. Ροδόπη ’87 13β. (16-14)
  3. Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου 11β. (15-12)
  4. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 9β (9-12
  5. *Βασίλισσα Θράκης 8β. (8–7)
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0β (6-25)

 

Η Επόμενη 8η Αγωνιστική (4/2//18

  • Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου – Ροδόπη ’87
  • Πανσερραϊκή Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης
  • Βασίλισσα Θράκης –  Μέντεκας Καλαμαριάς

 

Γ’ Εθνική

Η 14η Αγωνιστική (28/1/18) 3μμ.

  • Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – ΑΟ Καβάλα 0-2
  • Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής ΑΕ Διδυμοτείχου 0-1 (91’ Emre)
  • Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης 1-0
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Ελπίδα Σκουτάρεως 1-0 (19’ Γαϊδαρτζής)
  • Αετός Ορφανού – Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 1-3
  • Άρης Αβάτου – ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 1-1

Η Βαθμολογία (14 ματς)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 30β. 25-7
  2. Ελπίδα Σκουτάρεως 27β. 17-11
  3. ΑΟ Καβάλα 27β. 21-9
  4. Αετός Ορφανού 27β. 2315
  5. Νέστος Χρυσούπολης 24β. 146
  6. Άρης Αβάτου 19β. 11-11
  7. ΑΕ Διδυμοτείχου 17β. 9-12
  8. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 17β. 10-16
  9. Ορφέας Ξάνθης 15β.11-14
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 15β. 16-23
  11. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 9β. 10-19
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 7β. 7-25

 

Η Επόμενη 15η Αγωνιστική (3-4/2/18) 3μμ.

  •  ΑΕ Διδυμοτείχου – ΑΟ Καβάλα
  • Ορφέας Ξάνθης – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής
  • Ελπίδα Σκουτάρεως – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
  • Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Νέστος Χρυσούπολης
  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – Απόλλων Παραλιμνίου
  • Αετός Ορφανού – Άρης Αβάτου

 

ΕΠΣ Σερρών 27-28/1/18

Επίλεκτη Κατηγορία – 18η Αγωνιστική

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

  • Λιθότοπος – Χείμαρρος 3-1
  • Χρυσό – ΠΣ Σέρρες 1-0

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

  • Σιδηρόκαστρο – ΑΕ Νιγρίτας 3-0
  • Νέος Σκοπός – Αναγέννηση 3-0 α.α (η ομάδα της Αναγέννησης αποχώρησε από το Πρωτάθλημα)
  • Νέο Σούλι – Ψωμοτόπι 3-1
  • Λευκώνας – Ροδόπολη 5-0

 

Ανώτερη Κατηγορία 18η Αγωνιστική

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  •  Σκοτούσσα – Κερκίνη 3-1
  • Χαρωπό – Άγγιστρο 4-3

Β’ Όμιλος

  •  Ροδολίβος – Ορεινή 1-0
  • Μεσολακκιά – Κάτω Καμήλα 1-6
  • ΠΟΣ 2000 – Κορμίστα 0-2
  • Πρώτη – Νεοχώρι 1-2

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  •  Τριανταφυλλιά – Προβατάς 2-1
  • Χριστός – Βαλτερό 5-0
  • Άνω Μητρούσι – Καπνόφυτο 3-0
  • Άνω Ποροϊα – Μεγαλοχώρι 2-1
  • Δασοχώρι – Παλαιόκαστρο 5-2

Β’ Όμιλος

  •  Άγιο Πνεύμα – Πήγασος 2-1
  • Μαυρόλοφος – Επτάμυλοι 1-4
  • ΑΟ Νιγρίτας – SERRES 1800 0-3

 

Β’ Κατηγορία 15η /17η Αγωνιστική

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Αχλαδοχώρι Ιωνικός 0-1
  • Νέο Πετρίτσι – Βυρώνεια 7-2

Β’ Όμιλος

  • Πεπονιά – Βαλτοτόπι 3-1
  • Παλαιοκώμη – Εμμανουήλ Παππάς 3-1

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Μοναστηράκι – Αμμουδιά 0-2
  • Ποντισμένο – Πλατανάκια 1-0
  • Λέοντες – Νέα Τυρολόη 0-0

Β’ Όμιλος

  • Πεθελινός – Δραβίσκος 3-2
  • Νέα Ζίχνη – Ψυχικό 4-2
  • Μαυροθάλασσα – Ηρακλής 0-1
  • Οινούσσα – Δημητρίτσι 4-0