ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων στα γήπεδα το Σαββατοκύριακο 16-17/12

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων στα γήπεδα το Σαββατοκύριακο 16-17/12

Football League – H 8η Αγωνιστική (16-17/12)

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου

  • Σπάρτη – Πανσερραϊκός 1-0 (11’ Μπαρέττας)
  • Δόξα Δράμας – ΑΟΧ/Κισσαμικός 1-1 (64’ Μαρκόπουλος / 77 Παντελάκης
  • Καραϊσκάκης – Τρίκαλα 0-1 (83’ Καππός

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

  • Βέροια – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0 (16’ Σουλιώτης)
  • Εργοτέλης – Απόλλων Πόντου 1-1 (6’ Λιόνης / 79’ Cuypres)
  • Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας 0-1 (15’ Σουλίδης)
  • Άρης Θεσσαλονίκης – ΟΦΗ 0-0
  • Παναχαϊκή – Παναιγιάλειος 2-0 (11’ Ρελλάς, 39’ Σκαρτσίλας)
  • Αχαρναϊκός – Αιγινιακός 0-3 α.α

 

Η Βαθμολογία (8ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 22β 16-4
  2. Παναχαϊκή 19β. 13-4
  3. ΟΦΗ 15β. 15-6
  4. Δόξα Δράμας 14β 11-4
  5. Σπάρτη 14β. 10-4
  6. Απόλλωνας Πόντου 13β. 9-6
  7. Τρίκαλα12β. 5-4
  8. Καραϊσκάκης 12β. 8-8
  9. Βέροια 12β. 8-5
  10. Πανσερραϊκός 10β. 12-12
  11. Αναγέννηση Καρδίτσας 10β. 7-8
  12. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 9β. 7-6
  13. Απόλλωνας Λάρισας 9β. 7-11
  14. Παναιγιάλειος 8β. 7-10
  15. Αιγινιακός 7β. 5-16
  16. Καλλιθέα 4β. 3-11
  17. Εργοτέλης 3β. 7-16
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-20

ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός και Βέροια με ματς λιγότερο

Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές 

 

Football League – H 9η Αγωνιστική (20-21/12

Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου

  • Παναιγιάλειος – Άρης (15:00 Web TV, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
  • Αιγινιακός – Βέροια (15:00, «Γ. Παραλυκίδης»)
  • Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης (15:00, Αλκαζάρ)
  • Απόλλων Πόντου – Παναχαϊκή (17:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Καλαμαριάς)
  • Τρίκαλα – Αχαρναϊκός ΜΑΤΑΙΩΣΗ

Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Πανσερραϊκός (15:00, Γήπεδο Περιβολίων)
  • Αν. Καρδίτσας – Σπάρτη (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
  • Καλλιθέα – Καραϊσκάκης (17:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)

Τετάρτη 17 Ιανουαρίου

  • ΟΦΗ – Δόξα Δράμας (17:00 ΕΡΤ3, «Θ. Βαρδινογιάννης»)

 

Football League Νέων – H 1η Αγωνιστική –2ος Όμιλος (16-17/12)

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου

  • Αιγινιακός – Αν. Καρδίτσας 4-0
  • Άρης – Πανσερραϊκός 1-0 (92’ Μπουλγουρίδης πεν.) Ο Πανσερραϊκός τελείωσε το ματς με 9 παίκτες)

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

  • Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας 3-0
  • Δόξα Δράμας – Βέροια 1-0
  • Απόλλων Πόντου – Καραϊσκάκης 4-1

Η Βαθμολογία (σε 1 ματς)

  1. Αιγινιακός 3β 4-0
  2. Απόλλων Πόντου 3β. 4-1
  3. Τρίκαλα 3β. 3-0
  4. Άρης Θεσσαλονίκης 3β. 1-0
  5. Δόξα Δράμας 3β. 1-0
  6. Βέροια 0β. 0-1
  7. Πανσερραϊκός 0β. 0-1
  8. Απόλλων Λάρισας 0β. 0-3
  9. Καραισκάκης 0β. 1-4
  10. Αναγέννηση Καρδίτσας 0-4

 

 Football League Νέων – H 2η Αγωνιστική – 2ος Όμιλος (6-7/1/18) –

  • Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας
  • Αιγινιακός – Τρίκαλα
  • Πανσερραϊκός – Καραϊσκάκης
  • Βέροια – Απόλλων Πόντου
  • Αν. Καρδίτσας – Άρης

 

Β’ Εθνική Γυναικών – H 5η Αγωνιστική (16-17/12)

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

  • Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης – Ροδόπη ’87 0-2
  • Μέντεκας Καλαμαριάς – Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 1-6
  • Βασίλισσα Θράκης – Πανσερραϊκή 0-2 (Πανίδου, Βρανά)

 

Η Βαθμολογία (5 ματς)

  1. Πανσερραϊκή 15β (18-2)
  2. Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου 10β. (13-8)
  3. Βασίλισσα Θράκης 7β. (6-3)
  4. Ροδόπη ’87 6β. (11-12)
  5. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 3β (6-12
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0β (6-23)

Βασίλισσα Θράκης και Ροδόπη ’87 με ματς λιγότερο

Β’ Εθνική Γυναικών – H 6η Αγωνιστική (7/1/18)

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

  • Ροδόπη ’87– Πανσερραϊκή
  • Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης – Μέντεκας Καλαμαριάς
  • Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου – Βασίλισσα Θράκης

 

Γ’ Εθνική – 10η Αγωνιστική (16-17/12)

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 3μμ.

  • Άρης Αβάτου – Απόλλων Παραλιμνίου 1-1 ( 15’ Κουτσούμπας / 71’ Γαϊδαρτζής)

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 3μμ.

  • Αετός Ορφανού – ΑΕ Διδυμοτείχου 1-0
  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – Νέστος Χρυσούπολης 1-2
  • Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 1-0
  • Ελπίδα Σκουτάρεως – Μ. Αλέξανδρος Καρπερής (72’ Στεφανίδης)
  • Ορφέας Ξάνθης –  ΑΟ Καβάλα 1-0

 

Η Βαθμολογία (10 ματς)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 21β. 18-5
  2. Ελπίδα Σκουτάρεως 21β. 14-8
  3. Νέστος Χρυσούπολης 17β. 12-5
  4. ΑΟ Καβάλα 17β. 14-8
  5. Αετός Ορφανού 15β. 10-9
  6. Άρης Αβάτου 14β. 7-7
  7. ΑΕ Διδυμοτείχου 13β. 8-7
  8. Ορφέας Ξάνθης 12β.7-9
  9. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 11β. 5-10
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 8β. 11-19
  11. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8β. 8-13
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 6β. 6-20

 

Γ’ Εθνική – H 11η Αγωνιστική (6-7/12)

Κυριακή 7 Ιανουαρίου 3μμ.

  • Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΕ Διδυμοτείχου
  • Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού
  • Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Άρης Αβάτου
  • Μ. Αλέξανδρος Καρπερής – ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών
  • ΑΟ Καβάλα – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
  • Ορφέας Ξάνθης – Ελπίδα Σκουτάρεως

ΕΠΣ Σερρών (16-17/12)

Επίλεκτη Κατηγορία 16η Αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

  • Λιθότοπος – Νέος Σκοπός1-0
  • Χρυσό – Σιδηρόκαστρο0-2
  • Ροδόπολη –Ψωμοτόπι1-4

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

  • Νέο Σούλι – ΑΕ Νιγρίτας 2-0
  • Λευκώνας – Αναγέννηση 4-0
  • ΠΣ Σέρρες – Χείμαρρος 3-1

Ανώτερη Κατηγορία 15η Αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Σκοτούσσσα – Δασοχώρι2-1
  • Βαλτερό – Προβατάς1-4

Β’ Όμιλος

  • ΠΟΣ 2000 – Μαυρόλοφος0-0
  • Μεσολλακια – Πρώτη3-1
  • Ροδολίβος – ΑΟ Νιγρίτας2-0
  • Κορμίστα –Νεοχώρι0-1
  • Πήγασσος – Επτάμυλοι3-1

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Καπνόφυτο – Χριστός 0-1
  • Άνω Ποροϊα – Τριανταφυλλιά 6-0
  • Άνω Μητρούσι – Χαροπό 2-2
  • Κερκίνη – Άγγιστρο 1-0
  • Μεγαλοχώρι – Παλαιόκαστρο 5-0

Β’ Όμιλος

  • Ορεινή – Άγιο Πνεύμα 4-1
  • Κάτω Καμήλα – SERRES 1800 1-2

Β’ Κατηγορία 13η Αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Νέα Τυρολόη – Αμμουδιά0-1
  • Νέο Πετρίτσι – Αχλαδοχώρι5-1

Β’ Όμιλος

  • Παλαιοκώμη – Ψυχικό3-0
  • Δραβίσκος – Μαυροθάλασσα0-2

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Ποντισμένο – Μοναστηράκι 6-0
  • Πλατανάκια – Ιωνικός 2-0
  • Λέοντες –Βυρώνεια 1-0

Β’ Όμιλος

  • Βαλτοτόπι – Ηρακλής 3-1
  • Δημητρίτσι – Νέα Ζίχνη 1-6
  • Εμμανουήλ Παππάς – Πεπονιά 3-3
  • Πεθελινός – Οινούσσα 6-3