ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων στους αγώνες του Σαββατοκύριακου 20/21 Ιανουαρίου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων στους αγώνες του Σαββατοκύριακου 20/21 Ιανουαρίου

Η ισοπαλία που παραχώρησε ο Πανσερραϊκός στα Τρίκαλα τον κράτησε χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα. Η ήττα για το Παραλίμνιο στην Καβάλα δεν του στοίχισε την κορυφή στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, απέκτησε όμως …συγκάτοικο την Ελπίδα Σκουτάρεως  που νίκησε τον Αρη Αβάτου στην έδρα της.

Ακάθεκτη συνεχίζει η Πανσερραϊκή στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής γυναικών, καθώς κέρδισε το δεύτερο του βαθμολογικού πίνακα, Αγροτικό Αστέρα, με το “καθαρό” σκορ 2-0 και απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής.

Δεν έγιναν παιχνίδια στην ΕΠΣ Σερρών, αφού η διοίκηση αποφάσισε αναβολή των αγώνων για να μπορέσουν όσοι ήθελαν να συμμετάσχουν στο συλλαλητήριο για το όνομα της Μακεδονίας.

Football League

Η 12η Αγωνιστική (20-21 Ιανουαρίου)

Σάββατο 20 Ιανουαρίου

  • Άρης – Καραϊσκάκης 0-0

Κυριακή 21 Ιανουαρίου

  • ΟΦΗ – Απόλλων Πόντου 3-1 ( 17’-62’ Μανος, 83’ Παπαστεργιανός / 6’ Συμελίδης)
  • Παναιγιάλειος – ΑΟΧ Κισσαμικός 0-4 (4’-57’Αποστολίδης, 26 Σαλλιάκας, 55’΄Παντελάκης)
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Αιγινιακός 2-0 (74’ Τζέκος, 92’ Sountoura)
  • Πανσερραϊκός – Τρίκαλα 1-1
  • Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας 2-2 (7 Cases, 61’ Κουσκουνάς / 4’ Καρακατσάνης, 63’ Ιβανίδης)
  • Σπάρτη – Καλλιθέα 1-0 (10’ Τριανταφυλλάκος)
  • Βέροια – Εργοτέλης 0-2 ( 44’-85’ Cuypers)
  • Αχαρναϊκός – Παναχαϊκή 0-3 a.a

 Η Βαθμολογία (12 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 30β 20-4
  2. Παναχαϊκή 29β. 195
  3. ΟΦΗ 27β. 26-7
  4. Τρίκαλα 22β. 12-6
  5. Σπάρτη 20β. 13 -7
  6. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 18β. 14-9
  7. Δόξα Δράμας 17β 14-10
  8. Καραϊσκάκης 17β. 11-11
  9. Αναγέννηση Καρδίτσας 17β. 11-10
  10. Απόλλωνας Πόντου 15β. 11-12
  11. Βέροια 14β. 10-10
  12. Αιγινιακός 14β. 10-20
  13. Απόλλωνας Λάρισας 13β. 13-19
  14. Πανσερραϊκός 12β. 14-17
  15. Παναιγιάλειος 10β. 7-16
  16. Εργοτέλης 9β. 15-21
  17. Καλλιθέα 9β. 8-13
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-32

ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός και Βέροια με ματς λιγότερο

Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

Η  Επόμενη 13η Αγωνιστική (27-28 Ιανουαρίου)

Σάββατο 27 Ιανουαρίου

  • Καραϊσκάκης – Δόξα Δράμας (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
  • Τρίκαλα – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00 Web TV, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

Κυριακή 28 Ιανουαρίου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Αιγινιακός (15:00, Δημ. Περιβολίων)
  • Απόλλων Πόντου – Παναιγιάλειος (15:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)
  • Απόλλων Λάρισας – ΟΦΗ (15:00 ΕΡΤ3, Αλκαζάρ)
  • Καλλιθέα – Πανσερραϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)
  • Εργοτέλης – Σπάρτη (15:00, Παγκρήτιο)
  • Παναχαϊκή – Βέροια (15:00, Γήπεδο Αγυιάς)
  • Αχαρναϊκός – Άρης Δ.Δ.

 

Football League Νέων

Η 4η Αγωνιστική – 2ος Όμιλος (20-22 Ιανουαρίου)

Σάββατο 20 Ιανουαρίου

  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Βέροια 2-3
  • Απόλλων Λάρισας – Πανσερραϊκός 1-3
  • Αιγινιακός – Καραϊσκάκης 0-4
  • Δόξα Δράμας – Απόλλων Πόντου 2-0

Δευτέρα 22 Ιανουαρίου

  • Άρης – Τρίκαλα (Αναβλήθηκε -θα οριστεί νέα ημερομηνία)

 

Η Βαθμολογία (σε 4 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 9β. 12-0
  2. Δόξα Δράμας 7β. 41
  3. Απόλλων Πόντου 7β. 10-4
  4. Πανσερραϊκός 6β. 7-3
  5. Τρίκαλα 6β. 5-1
  6. Καραϊσκάκης 3β. 68
  7. Βέροια 3β. 38
  8. Αιγινιακός 3β 511
  9. Απόλλων Λάρισας 2β. 38
  10. Αναγέννηση Καρδίτσας 2-13

H Επόμενη 5η Αγωνιστική (27-28/1/18)

  • Τρίκαλα – Απόλλων Πόντου
  • Απόλλων Λάρισας – Αναγέννηση Καρδίτσας
  • Καραϊσκάκης – Άρης Θεσσαλονίκης
  • Πανσερραϊκός Δόξα Δράμας
  • Βέροια – Αιγινιακός

 

Β’ Εθνική Γυναικών

Η 7η Αγωνιστική (21 Ιανουαρίου)

  • Μέντεκας Καλαμαριάς – Ροδόπη 87 0-2
  • Πανσερραϊκή – Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου 2-0 ( Μπιζεργιανίδου , Νικολάου)
  • Βασίλισσα Θράκης – Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 0-1

Βαθμολογία (σε 7 ματς)

  1. Πανσερραϊκή 19β (22-4)
  2. Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου 11β. (15-12)
  3. *Ροδόπη ’87 10β. (15-14)
  4. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 9β (9-12
  5. *Βασίλισσα Θράκης 8β. (8–6)
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0β (6-25)

*Βασίλισσα Θράκης και Ροδόπη ’87 με ματς λιγότερο

 

Η Επόμενη 8η Αγωνιστική (4/2//18

  • Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου – Ροδόπη ’87 
  • Πανσερραϊκή Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης
  • Βασίλισσα Θράκης –  Μέντεκας Καλαμαριάς

 

Γ’ Εθνική

Η 13η Αγωνιστική (20-21 Ιανουαρίου)

  • ΑΕ Διδυμοτείχου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 0-0
  • Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής – Νέστος Χρυσούπολης 0-0
  • ΑΟ Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0
  • Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού 2-4
  • Ελπίδα Σκουτάρεως – Άρης Αβάτου 2-1
  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 2-1

Η Βαθμολογία (13 ματς)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 27β. 247
  2. Ελπίδα Σκουτάρεως 27β. 1710
  3. Αετός Ορφανού 24β. 1913
  4. ΑΟ Καβάλα 24β. 19-9
  5. Νέστος Χρυσούπολης 21β. 136
  6. Άρης Αβάτου 18β. 10-10
  7. Ορφέας Ξάνθης 15β.11-13
  8. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 14β. 13-22
  9. ΑΕ Διδυμοτείχου 14β. 8-12
  10. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 14β. 7-15
  11. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 9β. 10-18
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 7β. 7-23

 

Η Επόμενη 14η Αγωνιστική (4/2/18)

  • Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – ΑΟ Καβάλα
  • Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής ΑΕ Διδυμοτείχου
  • Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Ελπίδα Σκουτάρεως 
  • Αετός Ορφανού – Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
  • Άρης Αβάτου – ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών

 

ΕΠΣ Σερρών 20-21/1/18)

  •  Αναβολή της Αγωνιστικής –

Λόγω του συλλαλητηρίου στην Θεσσαλονίκη για το όνομα της Μακεδονίας