ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 1/2-12

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 1/2-12

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ

6η Αγωνιστική (1-2/12)

Σάββατο 1/12

  • Πανσερραϊκή – Τρίκαλα 2011 1-4

Κυριακή 2/12

  • Προοδευτική Περάματος – Εργοτέλης 2-0
  • Γλυφάδα Οδυσσέας – Λάρισα 3-0
  • Ατρόμητος Αθηνών – Ελπίδες Καρδίτσας 3-0
  • Άρης Θεσσαλονίκης – ΠΑΟΚ 1-3

Ρεπό: Αγία Παρασκευή

 

Βαθμολογία (6 ματς)

  1. Τρίκαλα 2011 13β. (9-5) —
  2. ΠΑΟΚ 12β. (15-2) —
  3. Άρης Θεσσαλονίκης 12β. (14-4) —
  4. Ατρόμητος Αθηνών 9β. (10-3) —
  5. Γλυφάδα Οδυσσέας 8β. (6-2) —
  6. Αγία Παρασκευή 7β. (3-3) —
  7. Λάρισα 6β. (3-9) —
  8. Ελπίδες Καρδίτσας 6β. (2-4) —
  9. Προοδευτική Περάματος 4β. (2-6) —
  10. Πανσερραϊκή 3β. (3-20) —
  11. Εργοτέλης 0β. (1-13) —
*ΠΑΟΚ, Προοδευτική Περάματος, Λάρισα και Ελπίδες Καρδίτσας με ματς λιγότερο

Επόμενη 7η Αγωνιστική (9/12)

  • Λάρισα – Τρίκαλα 2011
  • Εργοτέλης – Γλυφάδα Οδυσσέας
  • Ελπίδες Καρδίτσας – Πανσερραϊκή
  • ΠΑΟΚ – Προοδευτική Περάματος
  • Αγία Παρασκευή – Άρης Θεσσαλονίκης

Ρεπό: Ατρόμητος Αθηνών

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΝΔΡΩΝ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

10η Αγωνιστική Κυριακή 2/12 3μμ.

  • Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης 3-1
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0
  • ΑΕ Καλαμπακίου – Ασπίδα Ξάνθης 0-0
  • Πανσερραϊκός – ΠΑΟ Κοσμίου 3-0 (18’ Παπαβασιλείου πεν. 84’ Βαρδακώστας, 88’ Σαρέγκος)
  • Αλέξανδρος Κιλκίς – Καβάλα 0-2
  • Άρης Αβάτου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0
  • Αετός Ορφανού – Κεραυνός Πέρνης 3-2

Βαθμολογία (10 ματς)

  1. Νέστος Χρυσούπολης 24β. 21-8
  2. Καβάλα 23β. 21-3
  3. Αετός Ορφανού 20β. 20-11
  4. Ορφέας Ξάνθης 17β. 14-11
  5. Άρης Αβάτου 17β. 13-8
  6. Αλέξανδρος Κιλκίς 16β. 13-6
  7. Κεραυνός Πέρνης 15β. 10-7
  8. Πανσερραϊκός 15β. 16-12
  9. Απόλλων Παραλιμνίου 11β. 6-9
  10. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9β. 8-17
  11. Εθνικός Σιδηροκάστρου 8β. 4-17
  12. ΠΑΟ Κοσμίου 7β. 7-17
  13. Ασπίδα Ξάνθης 7β. 6-26
  14. ΑΕ Καλαμπακίου 7β. 4-11

Επόμενη 11η Αγωνιστική (9/12)

  • Άρης Αβάτου – Αετός Ορφανού
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης
  • Ασπίδα Ξάνθης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
  • ΠΑΟ Κοσμίου – Νέστος Χρυσούπολης
  • Καβάλα – ΑΕ Καλαμπακίου
  • Εθνικός Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός
  • Κεραυνός Πέρνης – Αλέξανδρος Κιλκίς

 

ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Επίλεκτη Κατηγορία

12η Αγωνιστική

Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2018 3μμ.

  • Χείμμαρος – Νέος Σκοπός 2-1
  • Νεοχώρι – Χρυσo 3-1
  • SERRES 1800 – Λιθότοπος 1-2

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018 3μμ.

  • Άνω Μητρούσι – Προβατάς 1-1
  • Νέο Σούλι – Σκοτούσσα 0-0
  • Κάτω Καμήλα – Λευκώνας 3-0

Βαθμολογία (12 ματς)

  1. Χρυσό 28
  2. Κάτω Καμήλα 27
  3. Χείμμαρος 23
  4. SERRES 1800 21
  5. *Λιθότοπος 20
  6. Νεοχώρι 15
  7. Σκοτούσσα 13
  8. Άνω Μητρούσι 12
  9. *Νέος Σκοπός 11
  10. Νέο Σούλι 11
  11. Λευκώνας 9
  12. Προβατάς 8
*Νέος Σκοπός και Λιθότοπος με ματς λιγότερο

 

Ανώτερη Κατηγορία

13η Αγωνιστική

Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Άγγιστρο – Ροδόπολη 0-1
  • Νέο Πετρίτσι – Ποντισμένο 3-0

B’ Όμιλος

  • ΠΣ Σέρρες – Πήγασος 3-1
  • Πρώτη – Βαλτοτόπι 4-0
  • Νέα Ζίχνη – Παλαιοκώμη 4-1

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Κερκίνη – Καρπερή 2-0
  • Μεγαλοχώρι – Καπνόφυτο 4-0
  • Άνω Ποροϊα – Χριστός 5-0

Ρεπό: Αμμουδιά

B’ Όμιλος

  • Κορμίστα – Άγιο Πνεύμα 1-3
  • Νιγρίτα 2018 – Ροδολίβος 2-1

Ρεπό: Μεσολακκιά

Βαθμολογία (13 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Άνω Ποροϊα 28
  2. Αμμουδιά 27
  3. Νέο Πετρίτσι 24
  4. Μεγαλοχώρι 22
  5. Ροδόπολη 21
  6. Κερκίνη 20
  7. Ροδόπολη 18
  8. Ποντισμένο 17
  9. Χριστός 8
  10. Καπνόφυτο 7
  11. Άγγιστρο 4
  12. Καρπερή 4

Β’ Όμιλος

  1. Ροδολίβος 27
  2. Πρώτη 26
  3. *Άγιο Πνεύμα 25
  4. *Νιγρίτα 2018 22
  5. ΠΣ Σέρρες 22
  6. Νέα Ζίχνη 19
  7. Βαλτοτόπι 15
  8. Πήγασος 14
  9. Μεσολακκιά 7
  10. Κορμίστα 7
  11. Παλαιοκώμη 1
*Άγιο Πνεύμα και Νιγρίτα 2018 με ματς λιγότερο

 

Β’ Κατηγορία

9η Αγωνιστική

Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  •  —

Β’ Όμιλος

  • Ψυχικό – Επτάμυλοι 6-1

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • ΠΟΣ 2000 – Ιωνικός 5-0
  • Ηρακλής – Πλατανάκια 0-3
  • Μοναστηράκι – Χαρωπό 5-2
  • Βυρώνεια – Δασοχώρι 5-0

Ρεπό: Νέα Τυρολόη

Β’ Όμιλος

  • Εμμανουήλ Παππάς – Πεθελινό 1-3
  • Βισαλτιακός / Μακεδονικός – Δραβίσκος 0-6
  • Οινούσα – Μαυροθάλασσα 1-0

Ρεπό: Πεπονιά / Σκούταρι

Βαθμολογία (9 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. ΠΟΣ 2000 20β.
  2. Χαρωπό 18β
  3. Ηρακλής 15β.
  4. Πλατανάκια 15β.
  5. Ιωνικός 11β.
  6. Μοναστηράκι 10β.
  7. Νέα Τυρολόη 7β.
  8. Δασοχώρι 3β.
  9. Βυρώνεια 3β.

Β’ Όμιλος

  1. Πεπονιά / Σκούταρι 22β.
  2. Δραβίσκος 17β.
  3. Πεθελινό 17β.
  4. Εμμανουήλ Παππάς 14β.
  5. Οινούσα 10β.
  6. Ψυχικό 9β.
  7. Επτάμυλοι 8β.
  8. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 4β.
  9. Μαυροθάλασσα 1β.