ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 12/13 Μαϊου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 12/13 Μαϊου

Football League

Η 31η Αγωνιστική (12-13/5/18)

Σάββατο 12 Μαΐου

  • Εργοτέλης – Πανσερραϊκός 0-3 (32’ Νazim, 49’ Δούμτσιος, 70’ N’Nomo)

Κυριακή 13 Μαΐου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Απόλλων Πόντου 2-1 92’ Toli, 94’ Βρεττός / (32΄ Βεργώνης)
  • Καραϊσκάκης Άρτας – ΟΦΗ 1-2 (42’ Ψιάνος /80-92’ Ντίνας)
  • Τρίκαλα – Αιγινιακός 1-0 (82’ Σιαλμάς)
  • Απόλλων Λάρισας – Παναιγιάλειος 3-2 (2’ Παπαζαχαρίας, 14’ Μαυρίας,71’ Αγροδήμος / 74’ Γαβριηλίδης, 87’ Τζανουλίνος)
  • Καλλιθέα – Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 (22’ Παπαγγελής, 36-72’ Σμυρλής)
  • Παναχαϊκή – Σπάρτη 1-1 (61’ Μωραϊτης, 64’ Μουστακόπουλος / 44’ Furtado)
  • Αχαρναϊκός – Δόξα Δράμας 0-3 α.α
  • Άρης – Βέροια 3-0 α.α

 Βαθμολογία (31 ματς)

  1. ΟΦΗ 77β. 75-14
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 76β 59-13
  3. Παναχαϊκή 66β. 43-19
  4. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 58β. 53-30
  5. Δόξα Δράμας 54β 42-21
  6. Τρίκαλα 52β. 28-18
  7. Απόλλωνας Πόντου 47β. 38-25
  8. Καραϊσκάκης 44β. 32-28
  9. Απόλλωνας Λάρισας 43β. 42-45
  10. Εργοτέλης 40β. 47-44
  11. Σπάρτη 37β. 29-31
  12. Αναγέννηση Καρδίτσας 34β. 28-34
  13. Αιγινιακός 34β. 33-45
  14. Πανσερραϊκός 29β. 39-45
  15. Καλλιθέα 24β. 26-33
  16. Παναιγιάλειος 21β. 23-57
  17. Βέροια 8β. 13-64
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-89
  • *Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές
  • **Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση 6 βαθμών για χρέη προς ποδοσφαιριστές
  • ***Απόλλων Λάρισας, Σπάρτη, Αναγέννηση Καρδίτσας, Αιγινιακος Πανσερραϊκός Παναιγιάλειος και Καλλιθέα έχουν 3 βαθμών γιατί δεν πέρασαν το στάδιο της επιτήρησης

Επόμενη 32η Αγωνιστική (16/5/18)

Τετάρτη 16 Μαΐου

  • Τρίκαλα – ΑΟΧ Κισσαμικός (17:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
  • Απόλλων Πόντου – Απόλλων Λάρισας (17:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)
  • Αιγινιακός – Καλλιθέα (17:00, «Γ. Παραλυκίδης»)
  • Παναιγιάλειος – Καραϊσκάκης Άρτας (17:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Εργοτέλης (17:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
  • Πανσερραϊκός – Παναχαϊκή (17:00, Δημ. Σερρών)
  • Σπάρτη – Άρης (17:00 WEB ΕΡΤ, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
  • ΟΦΗ – Αχαρναϊκός Δ.Δ.
  • Δόξα Δράμας – Βέροια Δ.Δ.

 

Football League Νέων

2ος όμιλος

Η 17η Αγωνιστική (12-17/5/18)

Σάββατο 12 Μαΐου

  • Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου 0-9
  • Απόλλων Λάρισας – Καραϊσκάκης 1-3
  • Βέροια – Τρίκαλα 0-3 α.α

Δευτέρα 14 Μαΐου

  •  5.30μμ. Δόξα Δράμας – Άρης Θεσσαλονίκης

Πέμπτη 17 Μαΐου

  • 4μμ. Πανσερραϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας, Δημοτικό Γήπεδο Σερρών

Βαθμολογία (σε 17 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 41β. 54–10
  2. Απόλλων Πόντου 35β. 54-15
  3. Πανσερραϊκός 31β. 34–18
  4. Καραϊσκάκης 31β. 42-23
  5. Δόξα Δράμας 25β. 37-23
  6. Τρίκαλα 25β. 26-22
  7. Αναγέννηση Καρδίτσας 16β 18-50
  8. Απόλλων Λάρισας 17β. 27-30
  9. Αιγινιακός 6β 11-74
  10. Βέροια 6β. 7-43
  • Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα
  • Αναγέννηση Καρδίτσας με 2 ματς λιγότερα
  • Άρης Θεσσαλονίκης, Απόλλων Πόντου, Πανσερραϊκός, Δόξα Δράμας, με ματς λιγότερο

Επόμενη 18η Αγωνιστική (20/5/18)

  • Απόλλων Λάρισας – Βέροια
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Τρίκαλα
  • Πανσερραϊκός – Αιγινιακός
  • Καραϊσκάκης – Δόξα Δράμας
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Απόλλων Πόντου

 

Γ’ Εθνική

4η αγωνιστική (13/5/18) 5μμ.

  • Ηρακλής – Τυληκράτης Λευκάδας 2-1 (47’ Παπαδόπουλος, 76’ Tai / 74’ Καββαδίας)
  • Απόλλων Παραλιμνίου-Βόλος ΝΠΣ 0-1 (43’ Μελισσόπουλος)

5η αγωνιστική (20/5/18)

  • Βόλος ΝΠΣ – Ηρακλής
  • Τυληκράτης Λευκάδας – Απόλλων Παραλιμνίου

6η αγωνιστική (27/5/18)

  • Τυληκάτης Λευκάδας – Βόλος ΝΠΣ
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Ηρακλής

 

Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 12 (7-1)
  2. Βόλος ΝΠΣ 9 (4-2)
  3. Απόλλων Παραλιμνίου 1 (0-3)
  4. Τυληκράτης Λευκάδας 1 (1-6)

 

ΕΠΣ Σερρών 12-13/5/18

Επίλεκτη Κατηγορία/ 9η Αγωνιστική PLAY OFF / 10η Αγωνιστική PLAY OUT

PLAY OUT

Σάββατο 12 Μαΐου 2018 5μμ.

  • Ροδόπολη – Λευκώνας 6-1
  • ΑΕ Νιγρίτας – Χείμαρρος 2-0
  • Ψωμοτόπι – Αναγέννηση 3-0

PLAY OFF

Κυριακή 13 Μαΐου 2018 5μμ.

  • ΠΣ Σέρρες  – Χρυσό 2-4
  • Νέο Σούλι – Σιδηρόκαστρο 2-2
  • Λιθότοπος- Νέος Σκοπός ( Αναβλήθηκε λόγω έντονης βροχόπτωσης)

 

 Ειδική Βαθμολογία (9 Ματς)

  1. Σιδηρόκαστρο 27
  2. Χρυσό 23
  3. ΠΣ Σέρρες 12
  4. Νέο Σούλι 10
  5. Νέος Σκοπός 6
  6. Λιθότοπος 3
  • Νέος Σκοπός και Λιθότοπος με ματς λιγότερο

PLAY OUT

Η Τελική Ειδική Βαθμολογία ( 10 Ματς)

  1. Λευκώνας 31
  2. Χείμαρρος 28
  3. Ψωμοτόπι 28
  4. Ροδόπολη 26
  5. ΑΕ Νιγρίτας 23
  6. Αναγέννηση 0

 

Ανώτερη Κατηγορία PLAY OFF

ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΩΝ ΤΕΛΙΚΩΝ

2ος Αγώνας

Σάββατο 12 Μαΐου 2018 5μμ.

  • Νεοχώρι – Κάτω Καμήλα 1-1

Κυριακή 13 Μαΐου 2018 5μμ.

  • Σκοτούσσα – SERRES 1800 1-1

Κάτω Καμήλα και Σκοτούσσα προβιβάστηκαν στην Επίλεκτη Κατηγορία

TA ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ 5-6

Σάββατο 12 Μαΐου 2018 5μμ

  • Ορεινή – Προβατάς 0-5

 

Β’ Κατηγορία 8η Αγωνιστική  / 8η Αγωνιστική PLAY OFF

Σάββατο 12 Μαΐου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος


Β’ Όμιλος


Κυριακή 13 Μαΐου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

  • Ποντισμένο – Ιωνικός 5-0
  • Πλατανάκια – Νέο Πετρίτσι 0-3
  • Αμμουδιά – Βυρώνεια 6-0

Β’ Όμιλος

  • Πεπονιά – Βαλτοτόπι 0-0
  • Παλαιοκώμη – Πεθελινό 0-1
  • Οινούσα – Νέα Ζίχνη 1-4

Ειδική Βαθμολογία Α’ Όμλος (8 Ματς)

  1. Ποντισμένο 30
  2. Αμμουδιά 29
  3. Νέο Πετρίτσι 26
  4. Πλατανάκια 7
  5. Ιωνικός 6
  6. Βυρώνεια 5

Αμμουδιά και Νέο Πετρίτσι με ματς λιγότερο

Ειδική Βαθμολογία Β’ Όμλος (8 Ματς)

  1. Βαλτοτόπι 19
  2. Παλαιοκώμη 18
  3. Νέα Ζίχνη 18
  4. Πεπονιά 13
  5. Πεθελινό 11
  6. Οινούσα 9