ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 21/22-4

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 21/22-4

Football League

Η 27η Αγωνιστική (21-22/4/18) 5μμ.

Σάββατο 21 Απριλίου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – ΟΦΗ 1-1 (94’ Ξυδάς / 67’ Ντίνας)

Κυριακή 22 Απριλίου

  • Απόλλων Πόντου – Άρης 0-0
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Πανσερραϊκός 1-0 (54’ Παπαευθυμίου)
  • Παναιγιάλειος – Δόξα Δράμας 1-0 ( 66’ Σταματής πεν.)
  • Αιγινιακός – Σπάρτη 2-0 (21 Τοπαλίδης, 97’ Σοφιάνης
  • Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή 0-1 (82΄Κυνηγόπουλος)
  • Εργοτέλης – Καραϊσκάκης Άρτας 4-1 (38-68’ Cuypers, 67’ Σταματάκος, 87’ Ιατρούδης / 93’ Λουκίνας πεν.
  • Τρίκαλα – Βέροια 3-0 α.α
  • Καλλιθέα – Αχαρναϊκός 3-0 α.α

 

Η Βαθμολογία (27 ματς)

  1. ΟΦΗ 65β. 6113
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 64β 48-13
  3. Παναχαϊκή 54β. 33-18
  4. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 50β. 45-25
  5. Τρίκαλα 45β. 25-16
  6. Απόλλωνας Πόντου 44β. 34-18
  7. Δόξα Δράμας 44β 33-19
  8. Καραϊσκάκης 43β. 31-22
  9. Απόλλωνας Λάρισας 40β. 3833
  10. Εργοτέλης 33β. 39-39
  11. Σπάρτη 32β. 25-27
  12. Αναγέννηση Καρδίτσας 31β. 24-28
  13. Αιγινιακός 29β. 29-43
  14. Πανσερραϊκός 25β. 33-40
  15. Παναιγιάλειος 21β. 20-43
  16. Καλλιθέα 16β. 19-32
  17. Βέροια 8β. 13-52
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-77
  • Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές
  • Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση 6 βαθμών για χρέη προς ποδοσφαιριστές
  •  Απόλλων Λάρισας, Σπάρτη, Αναγέννηση Καρδίτσας, Αιγινιακος Πανσερραϊκός Παναιγιάλειος και Καλλιθέα έχουν 3 βαθμών γιατί δεν πέρασαν το στάδιο της επιτήρησης

Η Επόμενη 28η Αγωνιστική (25-26/4/18)

Τετάρτη 25 Απριλίου

  • Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟΧ Κισσαμικός (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
  • Πανσερραϊκός – Αιγινιακός (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Γήπεδο Σερρών)
  • Δόξα Δράμας – Απόλλων Πόντου (17:00, Γήπεδο Δράμας)
  • Σπάρτη – Τρίκαλα (17:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
  • Άρης – Απόλλων Λάρισας (17:00, WEB TV ΕΡΤ, «Κλεάνθης Βικελίδης»)
  • Παναχαϊκή – ΑΕ Καραϊσκάκης Αρτας (17:00, Γήπεδο Αγυιάς)
  • Βέροια – Καλλιθέα Δ.Δ.
  • Αχαρναϊκός – Εργοτέλης Δ.Δ.

Πέμπτη 26 Απριλίου

  • ΟΦΗ – Παναιγιάλειος (17:00 ΕΡΤ3, «Θ. Βαρδινογιάννης»)

 

Football League Νέων

2ος όμιλος – Η 14η Αγωνιστική (21-22/4/18)

Σάββατο 21 Απριλίου

  •  Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Λάρισας 1-6
  • Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός 1-1

Κυριακή 22 Απριλίου

  • 2.30μμ Απόλλων Πόντου – Τρίκαλα
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Καραϊσκάκης (Μετατέθηκε για τις 2/5)
  • Αιγινιακός – Βέροια 3-0 α.α

 

Η Βαθμολογία (σε 14 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 35β. 47–8
  2. Πανσερραϊκός 28β. 33–16
  3. Απόλλων Πόντου 26β. 40-15
  4. Καραϊσκάκης 22β. 30-18
  5. Τρίκαλα 22β. 22-13
  6. Δόξα Δράμας 19β. 31-23
  7. Αναγέννηση Καρδίτσας 16β 1846
  8. Απόλλων Λάρισας 14β. 23-25
  9. Αιγινιακός 6β 10-60
  10. Βέροια 6β. 7-37

Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Η Επόμενη 15η Αγωνιστική (28-29/4/18)

  • Βέροια – Άρης Θεσσαλονίκης Δ.Δ
  •  Απόλλων Λάρισας – Αιγινιακός
  •  Αναγέννηση Καρδίτσας – Δόξα Δράμας
  •  Πανσερραϊκός – Απόλλων Πόντου
  •  Τρίκαλα – Καραϊσκάκης

 

 Γ’ Εθνική

Τελική Βαθμολογία (22 ματς)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 48β. 38–13
  2. Αετός Ορφανού 42β. 34–24
  3. ΑΟ Καβάλα 41β. 35–19
  4. Ελπίδα Σκουτάρεως 38β. 31-19
  5. Άρης Αβάτου 32β. 21-17
  6. Νέστος Χρυσούπολης 32β. 23–16
  7. Ορφέας Ξάνθης 32β. 30-25
  8. ———————–
  9. ΑΕ Διδυμοτείχου 31β. 18-22
  10. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 21β. 17-32
  11. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 20β. 23-36
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 19β. 15–43
  13. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 10β. 14-39

Οι 5 τελευταίες ομάδες του βαθμολογικού πίνακα υποβιβάστηκαν

           

Το Πρόγραμμα των Play Off Ανόδου

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

  • Τυληκράτης – Ηρακλής
  • Βόλος – Απόλλων Παραλιμνίου

2η αγωνιστική

  • Ηρακλής – Βόλος
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Τυληκράτης

3η αγωνιστική

  • Βόλος – Τυληκράτης
  • Ηρακλής – Απόλλων Παραλιμνίου

4η αγωνιστική

  • Ηρακλής – Τυληκράτης
  • Απόλλων Παραλιμνίου-Βόλος

5η αγωνιστική

  • Βόλος – Ηρακλής
  • Τυληκράτης – Απόλλων Παραλιμνίου

6η αγωνιστική

  • Τυληκάτης – Βόλος
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Ηρακλής

Η σέντρα των Play Off  θα διεξαχθεί στις 29/4

 

ΕΠΣ Σερρών 21-22/4/18

Επίλεκτη Κατηγορία/ 6η Αγωνιστική PLAY OFF / 7η Αγωνιστική PLAY OUT

PLAY OFF

Σάββατο 21 Απριλίου 2018 5μμ.

  • Λιθότοπος – Σιδηρόκαστρο 1-3
  • ΠΣ Σέρρες – Νέο Σούλι 1-1
  • Χρυσό – Νέος Σκοπός 1-0

PLAY OUT

Κυριακή 22 Απριλίου 2018 5μμ.

  • Λευκώνας – Ψωμοτόπι 0-2
  • ΑΕ Νιγρίτας – Ροδόπολη 2-3
  • Χείμαρρος – Αναγέννηση 3-0 α.α

Η Ειδική Βαθμολογία ( 6 Ματς)

  1. Σιδηρόκαστρο 20
  2. Χρυσό 17
  3. ΠΣ Σέρρες  9
  4. Νέος Σκοπός 5
  5. Νέο Σούλι 5
  6. Λιθότοπος 3

 

PLAY OUT

Η Ειδική Βαθμολογία ( 7 Ματς)

  1. Λευκώνας 27
  2. Χείμαρρος 26
  3. Ψωμοτόπι 24
  4. Ροδόπολη 17
  5. ΑΕ Νιγρίτας 17
  6. Αναγέννηση 0

 

Ανώτερη Κατηγορία PLAY OFF

1ος Αγώνας Α’ Φάσης

Κυριακή 22 Απριλίου 2018 5μμ.

  • Ορεινή – Σκοτούσσα 0-6
  • Άνω Μητρούσι – Νεοχώρι 2-1
  • Κάτω Καμήλα – Προβατάς 0-0
  • Άνω Ποροϊα – SERRES 1800 0-0

 

Β’ Κατηγορία 6η Αγωνιστική PLAY OFF

Σάββατο 21 Απριλίου 5μμ

 Α’ Όμιλος

  • Αμμουδιά – Πλατανάκια 6-1

Β’ Όμιλος

  • Πεθελινός – Νέα Ζίχνη 0-4
  • Πεπονιά – Οινούσα 3-0

Κυριακή 22 Απριλίου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

  • Ποντισμένο – Νέο Πετρίτσι 1-0
  • Βυρώνεια – Ιωνικός 2-1

Β’ Όμιλος

  • Βαλτοτόπι – Παλαιοκώμη 2-1

 

Η Ειδική Βαθμολογία Α’ Όμλος (6 Ματς)

  1. Αμμουδιά 23
  2. Ποντισμένο 23
  3. Νέο Πετρίτσι 18
  4. Πλατανάκια 7
  5. Βυρώνεια 5
  6. Ιωνικός 3

 

Η Ειδική Βαθμολογία Β’ Όμλος (6 Ματς)

  1. Βαλτοτόπι 18
  2. Παλαιοκώμη 15
  3. Πεπονιά 12
  4. Νέα Ζίχνη 12
  5. Οινούσα 9
  6. Πεθελινός 5

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ

1ος  Όμιλος 1η  αγωνιστική Ομίλου :  Τετάρτη  11-04-2018 4μμ.

  • Καβάλα – Θράκη Φερών 2-0  (1)
  • ΑΕ Καλαμπακίου – Δόξα Προσκυνητών 4-1 (2)
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Άρης Αβάτου 5-1 (7-67-76-84’ Γαϊδαρτζής, 72’ Tadic / 58’ Σαρηγιαννίδης) (3)

 

2η  αγωνιστική :  Τετάρτη  25-04-2018

Ημιτελικά Ομίλου

  • Απόλλων Παραλιμνίου – Καβάλα
  • bypass  ΑΕ Καλαμπακίου

Τελικός Ομίλου

  • Νικητής (3-1) – 2
  • Αναλυτικά οι Ημερομηνίες των ματς

  • 3η  αγωνιστική :  Τετάρτη  09-05-2018
    4η  αγωνιστική :  Τετάρτη  23-05-2018
    5η  αγωνιστική :  Τετάρτη  30-05-2018