ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 28/29 Απριλίου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 28/29 Απριλίου

Football League

Η 29η Αγωνιστική (28-30/4/18)

Σάββατο 28 Απριλίου

  • Καλλιθέα – Σπάρτη 0-0

Κυριακή 29 Απριλίου

  • Αιγινιακός – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1 93’ Γιατζιτζόγλου πεν.  /33’ Χατζάρας
  • Απόλλων Πόντου – ΟΦΗ 0-1 (78’ Ντίνας)
  • Τρίκαλα – Πανσερραϊκός 2-1 (10’ Πάνος, 93’ Βέρτζος / 14 Πόζογλου πεν.
  • Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας 1-3 (55’ Καρακατσάνης / 4’ Γουνδουλάκης, 26’ Ριζογιάννης, 90’ Κουσκουνάς)
  • Καραϊσκάκης Άρτας – Άρης Θεσσαλονίκης 0-2 (13’ Κάσσος, 42’ Sousa
  • Εργοτέλης – Βέροια 3-0 α.α
  • Παναχαϊκή – Αχαρναϊκός 3-0 α.α

Δευτέρα 30 Απριλίου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Παναιγιάλειος (17:00, Δημ. Περιβολίων)

Βαθμολογία (29 ματς)

  1. ΟΦΗ 71β. 6913
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 70β 53-13
  3. Παναχαϊκή 60β. 38-18
  4. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 51β. 48-28 —
  5. Δόξα Δράμας 50β 39-21
  6. Τρίκαλα 48β. 27-18
  7. Απόλλωνας Πόντου 44β. 35-22
  8. Καραϊσκάκης 43β. 31-26
  9. Απόλλωνας Λάρισας 40β. 39-39
  10. Εργοτέλης 39β. 45-39
  11. Σπάρτη 36β. 26-27
  12. Αναγέννηση Καρδίτσας 33β. 28-31
  13. Αιγινιακός 33β. 32-43
  14. Πανσερραϊκός 25β. 35-44
  15. Παναιγιάλειος 21β. 20-50 —
  16. Καλλιθέα 20β. 22-32
  17. Βέροια 8β. 13-58
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-83
  • *ΑΟΧ Κισσαμικός και Παναιγιάλειος με ματς λιγότερο
  • **Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές
  • ***Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση 6 βαθμών για χρέη προς ποδοσφαιριστές
  •  ****Απόλλων Λάρισας, Σπάρτη, Αναγέννηση Καρδίτσας, Αιγινιακος Πανσερραϊκός Παναιγιάλειος και Καλλιθέα έχουν 3 βαθμών γιατί δεν πέρασαν το στάδιο της επιτήρησης

Η Επόμενη 30η Αγωνιστική (4-6/5/18)

Παρασκευή 4 Μαΐου

  • Σπάρτη – Εργοτέλης (16:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)

Σάββατο 5 Μαΐου

  • ΟΦΗ – Απόλλων Λάρισας (17:00 ΕΡΤ3, «Θ. Βαρδινογιάννης»)

Κυριακή 6 Μαΐου

  • Αιγινιακός – ΑΟΧ Κισσαμικός (17:00, «Γ. Παραλυκίδης»)
  • Παναιγιάλειος – Απόλλων Πόντου (17:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Τρίκαλα (17:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
  • Πανσερραϊκός – Καλλιθέα (17:00, Δημ. Σερρών)
  • Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης Άρτας (17:00, Γήπεδο Δόξας)
  • Άρης – Αχαρναϊκός Δ.Δ.
  • Βέροια – Παναχαϊκή Δ.Δ.

 

Football League Νέων

2ος όμιλος

Η 15η Αγωνιστική (28-29/4/18)

Σάββατο 28 Απριλίου

  • Απόλλων Λάρισας – Αιγινιακός 3-1
  • Αν. Καρδίτσας – Δόξα Δράμας 0-4
  • Τρίκαλα – Καραϊσκάκης Άρτας 1-4
  • Βέροια – Άρης 0-3 α.α

Τετάρτη 2 Μαΐου

  • Πανσερραϊκός – Απόλλων Πόντου (17:00, Δημ. Σερρών)

14η Εξ Αναβολής Αγωνιστική

 Τετάρτη 2 Μαΐου

  • Άρης Θεσσαλονίκης – Καραϊσκάκης

Η Βαθμολογία (σε 15 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 38β. 50–8 *
  2. Απόλλων Πόντου 29β. 43-15 *
  3. Πανσερραϊκός 28β. 33–16 *
  4. Καραϊσκάκης 25β. 34-19 –*
  5. Τρίκαλα 22β. 23-21
  6. Δόξα Δράμας 22β. 35-23
  7. Αναγέννηση Καρδίτσας 16β 18-50
  8. Απόλλων Λάρισας 17β. 26-26
  9. Αιγινιακός 6β 11-63
  10. Βέροια 6β. 7-40

Η Βέροια αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

*Άρης Θεσσαλονίκης, Απόλλων Πόντου, Πανσερραϊκός και Καραϊσκάκης με ματς λιγότερο

 

Η Επόμενη 16η Αγωνιστική (6/5/18)

  • Καραϊσκάκης – Βέροια
  •  Άρης Θεσσαλονίκης – Απόλλων Λάρισας
  •  Αιγινιακός – Δόξα Δράμας
  •  Τρίκαλα – Πανσερραϊκός
  •  Απόλλων Πόντου – Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Γ’ Εθνική

1ος όμιλος 1η αγωνιστική

Κυριακή 29 Απριλίου 5μμ.

  • Τυληκράτης Λευκάδας – Ηρακλής Θεσσαλονίκης 0-2 (84’ Παναγιωτούδης, 86’ Tai)
  • Βόλος ΝΠΣ – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0 ( 28’ Γκαλίτσιος)

2η αγωνιστική

  • Ηρακλής – Βόλος ΝΠΣ
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Τυληκράτης Λευκάδας

3η αγωνιστική

  • Βόλος ΝΠΣ – Τυληκράτης Λευκάδας
  • Ηρακλής – Απόλλων Παραλιμνίου

4η αγωνιστική

  • Ηρακλής – Τυληκράτης Λευκάδας
  • Απόλλων Παραλιμνίου-Βόλος ΝΠΣ

5η αγωνιστική

  • Βόλος ΝΠΣ – Ηρακλής
  • Τυληκράτης Λευκάδας – Απόλλων Παραλιμνίου

6η αγωνιστική

  • Τυληκάτης Λευκάδας – Βόλος ΝΠΣ
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Ηρακλής

 

Η Βαθμολογία σε 1 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 3 (2-0)
  2. Βόλος ΝΠΣ 3 (1-0)
  3. Απόλλων Παραλιμνίου 0 (0-1)
  4. Τυληκράτης Λευκάδας 0 (0-2)

 

ΕΠΣ Σερρών 28-29/4/18

Επίλεκτη Κατηγορία/ 7η Αγωνιστική PLAY OFF / 8η Αγωνιστική PLAY OUT

PLAY OUT

Σάββατο 28 Απριλίου 2018 5μμ.

  • Ροδόπολη – Ψωμοτόπι 2-3
  • Χείμαρρος – Λευκώνας 3-3
  • ΑΕ Νιγρίτας – Αναγέννηση 3-0 a.a

PLAY OFF

Κυριακή 29 Απριλίου 2018 5μμ.

  • Νέο Σούλι – Λιθότοπος 4-2
  • Σιδηρόκαστρο – Χρυσό 1-0
  • Νέος Σκοπός – ΠΣ Σέρρες 2-3

Η Ειδική Βαθμολογία ( 7 Ματς)

  1. Σιδηρόκαστρο 23
  2. Χρυσό 17
  3. ΠΣ Σέρρες 12
  4. Νέο Σούλι 8
  5. Νέος Σκοπός 5
  6. Λιθότοπος 3

 

PLAY OUT Ειδική Βαθμολογία ( 8 Ματς)

  1. Λευκώνας 28
  2. Χείμαρρος 27
  3. Ψωμοτόπι 24
  4. Ροδόπολη 20
  5. ΑΕ Νιγρίτας 20
  6. Αναγέννηση 0

 

Ανώτερη Κατηγορία PLAY OFF

2ος Αγώνας Α’ Φάσης

Σάββατο 28 Απριλίου 2018 5μμ.

  • Νεοχώρι – Άνω Μητρούσι 4-0
  • SERRES 1800 – Άνω Ποροϊα 4-0

Κυριακή 29 Απριλίου 2018 5μμ.

  • Σκοτούσσα – Ορεινή 5-0
  • Προβατάς – Κάτω Καμήλα 2-4

 Νεοχώρι και SERRES 1800 προκρίθηκαν και θα αναμετρηθούν μεταξύ τους σε διπλό Τελικό που οδηγεί στην Επίλεκτη Κατηγορία

Σκοτούσσα και Κάτω Καμήλα προκρίθηκαν και θα αναμετρηθούν μεταξύ τους σε διπλό Τελικό που οδηγεί στην Επίλεκτη Κατηγορία

 

Β’ Κατηγορία 7η Αγωνιστική PLAY OFF

Σάββατο 28 Απριλίου 5μμ

 Α’ Όμιλος

  • Νέο Πετρίτσι – Βυρώνεια 8-0
  •  Ιωνικός – Αμμουδιά 0-2

Β’ Όμιλος

  • Νέα Ζίχνη – Βαλτοτόπι 2-0

 Κυριακή 29 Απριλίου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

  • Πλατανάκια – Ποντισμένο 1-3

Β’ Όμιλος

  • Παλαιοκώμη – Πεπονιά 2-0
  • Οινούσα – Πεθελινός 3-4

Η Ειδική Βαθμολογία Α’ Όμλος (7 Ματς)

  1. Αμμουδιά 26
  2. Ποντισμένο 24
  3. Νέο Πετρίτσι 22
  4. Πλατανάκια 7
  5. Βυρώνεια 5
  6. Ιωνικός 3

Η Ειδική Βαθμολογία Β’ Όμλος (7 Ματς)

  1. Παλαιοκώμη 18
  2. Βαλτοτόπι 18
  3. Νέα Ζίχνη 15
  4. Πεπονιά 12
  5. Οινούσα 9
  6. Πεθελινός 8

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ

Τελικός Ομίλου

Τετάρτη  09-05-2018 Καβάλα – ΑΕ Καλαμπακίου

Αναλυτικά οι Ημερομηνίες των ματς

4η  αγωνιστική :  Τετάρτη  23-05-2018
5η  αγωνιστική :  Τετάρτη  30-05-2018