ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 9/10 Φεβρουαρίου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 9/10 Φεβρουαρίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ

13η Αγωνιστική (9-10/2/19)

  • Εργοτέλης – Τρίκαλα 2011 1-2
  • Πανσερραϊκή – ΠΑΟΚ 0-3
  • Λάρισα – Άρης Θεσσαλονίκης 0-3
  • Γλυφάδα Οδυσσέας – Ελπίδες Καρδίτσας 1-1
  • Ατρόμητος Αθηνών – Αγία Παρασκευή 2-2

Ρεπό: Προοδευτική Περάματος

Βαθμολογία (13 ματς)

  1. *ΠΑΟΚ 30β. (62-4)
  2. *Τρίκαλα 2011 28β. (20-6)
  3. *Άρης Θεσσαλονίκης 27β. (31-3)
  4. Γλυφάδα Οδυσσέας 19β. (14-7)
  5. *Λάρισα 16β. (10-17)
  6. Ατρόμητος Αθηνών 15β. (18-15)
  7. Ελπίδες Καρδίτσας 13β. (9-17)
  8. Αγία Παρασκευή 12β. (10-23)
  9. *Προοδευτική Περάματος 5β. (7-27)
  10. Εργοτέλης 6β. (10-38)
  11. *Πανσερραϊκή 3β. (8-44)
*ΠΑΟΚ, Άρης Θεσσαλονίκης, Τρίκαλα, Λάρισα, Προοδευτική Περάματος και Πανσερραϊκή με ένα ματς λιγότερο

Επόμενη 14η Αγωνιστική (16-17/2/19)

  • Ελπίδες Καρδίτσας – Εργοτέλης
  • Ατρόμητος Αθηνών – Λάρισα
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Προοδευτική Περάματος
  • Αγία Παρασκευή – Πανσερραϊκή
  • ΠΑΟΚ – Τρίκαλα 2011

Ρεπό: Γλυφάδα Οδυσσέας

10η Εξ Αναβολής Αγωνιστικής Κυριακή 24/3

  • Πανσερραϊκή – Προοδευτική Περάματος
  • Τρίκαλα 2011 – Άρης Θεσσαλονίκης
  • ΠΑΟΚ – Λάρισα

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΝΔΡΩΝ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

18η Αγωνιστική (9-10/2/19)

Σάββατο 9/2/19 3μμ

  • Αετός Ορφανού – Αλέξανδρος Κιλκίς 0-0
  • Κεραυνός Πέρνης – Πανσερραϊκός 1-0 (80’ Χαλτεπής πεν.)

Κυριακή 10/2/19 3μμ

  • Καβάλα – Νέστος Χρυσούπολης 0-0
  • Άρης Αβάτου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-1 ( 45+ Ζυγκερίδης)
  • ΠΑΟ Κοσμίου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-3
  • Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΑΕ Καλαμπακίου 0-1 (7’ Σταϊκος)
  • Ασπίδα Ξάνθης – Ορφέας Ξάνθης 0-2

Βαθμολογία (18 ματς)

  1. Νέστος Χρυσούπολης 46β. 37-10
  2. Καβάλα 42β. 39-4
  3. Αετός Ορφανού 32β. 31-18
  4. Απόλλων Παραλιμνίου 30β. 21-14
  5. Πανσερραϊκός 29β. 29-17
  6. Ορφέας Ξάνθης 28β. 24-20
  7. Άρης Αβάτου 28β. 18-13
  8. Κεραυνός Πέρνης 27β. 17-13
  9. Αλέξανδρος Κιλκίς 26β. 17-11
  10. ΑΕ Καλαμπακίου 19β. 9-18
  11. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 12β. 16-34
  12. ΠΑΟ Κοσμίου 10β. 15-38
  13. Εθνικός Σιδηροκάστρου 10β. 8-33
  14. Ασπίδα Ξάνθης 10β. 9-47

Επόμενη 19η Αγωνιστική (16-17/2/19)

  • ΑΕ Καλαμπακίου – Αετός Ορφανού
  • Πανσερραϊκός – Άρης Αβάτου
  • Νέστος Χρυσούπολης – Κεραυνός Πέρνης
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Αλέξανδρος Κιλκίς
  • Ορφέας Ξάνθης – Καβάλα
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Εθνικός Σιδηροκάστρου
  • Ασπίδα Ξάνθης – ΠΑΟ Κοσμίου

ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Επίλεκτη Κατηγορία

17η Αγωνιστική (9-10/2/19) 3μμ.

Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

  • Λευκώνας – Χρυσo 1-0
  • Νεοχώρι – Προβατάς 3-0
  • SERRES 1800 – Νέος Σκοπός 1-0
  • Χείμμαρος – Σκοτούσσα 2-2

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

  • Άνω Μητρούσι – Λιθότοπος 2-1
  • Νέο Σούλι – Κάτω Καμήλα 1-0

Βαθμολογία (17 ματς)

  1. Κάτω Καμήλα 37
  2. Χρυσό 32
  3. Χείμμαρος 29
  4. Λιθότοπος 28
  5. SERRES 1800 27
  6. Νεοχώρι 25
  7. Σκοτούσσα 24
  8. Νέος Σκοπός 21
  9. Νέο Σούλι 21
  10. Άνω Μητρούσι 16
  11. Λευκώνας 15
  12. Προβατάς 9

Επόμενη 18η Αγωνιστική (16-17/2/19) 3μμ.

  • Νεοχώρι – Λευκώνας
  • Λιθότοπος – Χείμμαρος
  • Σκοτούσσα – Κάτω Καμήλα
  • Χρυσo – Άνω Μητρούσι
  • Προβατάς – SERRES 1800
  • Νέος Σκοπός – Νέο Σούλι

Ανώτερη Κατηγορία

18η Αγωνιστική (9-10/2/19) 3μμ.

Α’ Όμιλος

Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

  • Αμμουδιά – Καρπερή 2-0
  • Ροδόπολη –  Ποντισμένο 2-1

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

  • Χριστός – Άγγιστρο 3-0 α.α
  • Μεγαλοχώρι – Άνω Ποροϊα 0-2
  • Κερκίνη – Καπνόφυτο 1-1

Ρεπό: Νέο Πετρίτσι

B’ Όμιλος

Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

  • ΠΣ Σέρρες – Πρώτη 1-2
  • Μεσολακκιά – Παλαιοκώμη 1-0
  • Ροδολίβος – Άγιο Πνεύμα 1-0
  • Νέα Ζίχνη – Πήγασος 0-1

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

  • Βαλτοτόπι – Νιγρίτα 2018 1-1

Ρεπό: Κορμίστα

 

Βαθμολογία (18 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Αμμουδιά 40
  2. Άνω Ποροϊα 38
  3. Νέο Πετρίτσι 33
  4. Κερκίνη 28
  5. Ροδόπολη 27
  6. Ποντισμένο 26
  7. Μεγαλοχώρι 25
  8. Χριστός 13
  9. Καπνόφυτο 9
  10. Άγγιστρο 7
  11. Καρπερή 6

Β’ Όμιλος

  1. Ροδολίβος 37
  2. Πρώτη 36
  3. Άγιο Πνεύμα 35
  4. Νιγρίτα 2018 32
  5. ΠΣ Σέρρες 31
  6. Νέα Ζίχνη 25
  7. Πήγασος 21
  8. Βαλτοτόπι 20
  9. Κορμίστα 10
  10. Μεσολακκιά 10
  11. Παλαιοκώμη 2

Επόμενη 19η Αγωνιστική (16-17/2/19) 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Άγγιστρο – Άνω Ποροϊα
  • Καπνόφυτο – Χριστός
  • Ροδόπολη – Νέο Πετρίτσι
  • Καρπερή – Μεγαλοχώρι
  • Ποντισμένο – Αμμουδιά

Ρεπό: Κερκίνη

B’ Όμιλος

  • Πήγασος – Βαλτοτόπι
  • Παλαιοκώμη – ΠΣ Σέρρες
  • Ροδολίβος – Κορμίστα
  • Νιγρίτα 2018- Πρώτη
  • Άγιο Πνεύμα – Μεσολακκιά

Ρεπό: Νέα Ζίχνη


Β’ Κατηγορία

14η Αγωνιστική (9-10/2/19) 3μμ.

Α’ Όμιλος

Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

  • ΠΟΣ 2000 – Χαρωπό 1-0
  • Ηρακλής – Νέα Τυρολόη 1-0

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

  • Πλατανάκια – Ιωνικός 3-0 α.α
  • Μοναστηράκι – Βυρώνεια 1-2

Ρεπό: Δασοχώρι

 

Β’ Όμιλος

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

  • Οινούσα – Πεπονιά / Σκούταρι 2-3
  • Μαυροθάλασσα – Πεθελινό 0-2
  • Εμμανουήλ Παππάς – Δραβίσκος 1-2
  • Βισαλτιακός / Μακεδονικός – Ψυχικό 3-0

Ρεπό: Επτάμυλοι

 

H Βαθμολογία (14 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. ΠΟΣ 2000 35β
  2. Ηρακλής 27β
  3. Χαρωπό 25β
  4. Πλατανάκια 24β
  5. Ιωνικός 14β.
  6. Μοναστηράκι 13β.
  7. Νέα Τυρολόη 10β.
  8. Βυρώνεια 7β.
  9. Δασοχώρι 6β.

 

Β’ Όμιλος

  1. Πεπονιά / Σκούταρι 31β.
  2. Δραβίσκος 30β
  3. Εμμανουήλ Παππάς 26β.
  4. Πεθελινό 24β.
  5. Οινούσα 17β.
  6. Επτάμυλοι 11β.
  7. Ψυχικό 10β.
  8. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 7β
  9. Μαυροθάλασσα 4β.

Επόμενη 15η Αγωνιστική (16-17/2/19) 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Χαρωπό – Ηρακλής
  • Νέα Τυρολόη – Ιωνικός
  • Δασοχώρι – Μοναστηράκι
  • Βυρώνεια – Πλατανάκια

Ρεπό: ΠΟΣ 2000

 

Β’ Όμιλος

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

  • Ψυχικό – Μαυροθάλασσα
  • Πεπονιά / Σκούταρι – Πεθελινό
  • Δραβίσκος – Οινούσα
  • Επτάμυλοι – Βισαλτιακός / Μακεδονικός

Ρεπό: Εμμανουήλ Παππάς


ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Ημιτελική Φάση

5η Αγωνιστική – Α΄ Φάσης – 1ο ματς

ΤΕΤΑΡΤΗ 6/2/2019, ΩΡΑ 3μμ

  • ΑΡΗΣ ΣΚΟΤΟΥΣΣΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 1-0

ΤΕΤΑΡΤΗ 13/2/2019, ΩΡΑ 3:30μμ

  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΝΟΣ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

5η Αγωνιστική – Α΄ Φάσης – 2ο ματς

  • ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ- ΑΡΗΣ ΣΚΟΤΟΥΣΣΑΣ
  • ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΝΟΣ