ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 30-31/3

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 30-31/3

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ

18η Αγωνιστική (30-31/3/19)

Σάββατο 30/3

  • Πανσερραϊκή – Ελπίδες Καρδίτσας 0-4 ( Ξανθή, Τζαφέρη, Αναστασίου, Σακελλαρίου)

Κυριακή 31/3

  • Τρίκαλα 2011 –  Λάρισα 1-1
  • Γλυφάδα Οδυσσέας – Εργοτέλης 2-1
  • Προοδευτική Περάματος – ΠΑΟΚ 0-11
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Αγία Παρασκευή 5-0

Ρεπό: Ατρόμητος Αθηνών

Βαθμολογία (18 ματς)

  1. ΠΑΟΚ 45β. (89-45)
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 42β. (49-6)
  3. Τρίκαλα 2011 38β. (26-10)
  4. Ατρόμητος Αθηνών 24β. (22-16)
  5. Λάρισα 23β. (18-27)
  6. Γλυφάδα Οδυσσέας 23β. (17-12)
  7. Ελπίδες Καρδίτσας 22β. (16-28)
  8. Αγία Παρασκευή 15β. (14-32)
  9. Προοδευτική Περάματος 12β. (17-47)
  10. Εργοτέλης 9β. (13-47)
  11. Πανσερραϊκή 3β. (11-66)

Επόμενη 19η Αγωνιστική (6-7/4/19)

  • Λάρισα – Εργοτέλης
  • Ελπίδες Καρδίτσας – Τρίκαλα 2011
  • ΠΑΟΚ – Γλυφάδα Οδυσσέας
  • Αγία Παρασκευή – Προοδευτική Περάματος
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Ατρόμητος Αθηνών

Ρεπό: Πανσερραϊκή

 


 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

24η Αγωνιστική (30-31/3/19) 4μμ.

Σάββατο 30/3

  • Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου 1-1 (28’ αυτ. Νικολαϊδης / 41’ Κουτζιαβασίλης)

Κυριακή 31/3

  • ΑΕ Καλαμπακίου – Καβάλα 1-3
  • Νέστος Χρυσούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου 3-0
  • Πανσερραϊκός – Εθνικός Σιδηροκάστρου 4-0 (28’ Ομπόσου, 32-64’ Παπαβασιλείου, 34’ Πέτρου)
  • Αλέξανδρος Κιλκίς – Κεραυνός Πέρνης 2-2
  • Αετός Ορφανού – Άρης Αβάτου 1-0
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ασπίδα Ξάνθης 0-3

Βαθμολογία (24 ματς)

  1. Καβάλα 60β. 60-8
  2. Νέστος Χρυσούπολης 59β. 47-13
  3. Πανσερραϊκός 42β. 40-23
  4. Απόλλων Παραλιμνίου 39β. 30-20
  5. Αετός Ορφανού 39β. 42-29
  6. Αλέξανδρος Κιλκίς 36β. 26-17
  7. Άρης Αβάτου 35β. 24-20
  8. Ορφέας Ξάνθης 33β. 27-25
  9. Κεραυνός Πέρνης 31β. 26-24
  10. ΑΕ Καλαμπακίου 25β. 17-28
  11. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 21β. 22-46
  12. Ασπίδα Ξάνθης 20β. 19-52
  13. Εθνικός Σιδηροκάστρου 13β. 12-49
  14. ΠΑΟ Κοσμίου 13β. 21-58

Επόμενη 25η Αγωνιστική (30-31/3/19) 4μμ.

  • Καβάλα – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
  • Εθνικός Σιδηροκάστρου – Νέστος Χρυσούπολης
  • ΠΑΟ Κοσμίου – Ορφέας Ξάνθης
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Ασπίδα Ξάνθης
  • Κεραυνός Πέρνης – ΑΕ Καλαμπακίου
  • Αετός Ορφανού – Πανσερραϊκός
  • Άρης Αβάτου – Αλέξανδρος Κιλκίς

 


 

ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Επίλεκτη Κατηγορία 

Play Off 2η Αγωνιστική (30-31/3/19) 4μμ.

Σάββατο 30/3

  • Λιθότοπος – Κάτω Καμήλα 1-1
  • SERRES 1800 – Χείμμαρος 3-1

Κυριακή 31/3

  • Χρυσό – Σκοτούσσα 1-0

Play Out 2η Αγωνιστική (30-31/3/19) 4μμ.

Σάββατο 30/3

  • Λευκώνας – Νεοχώρι 1-3

Κυριακή 31/3

  • Νέος Σκοπός – Νέο Σούλι 1-1
  • Άνω Μητρούσι – Προβατάς 2-0

Η Βαθμολογία των Play Off και Play Out

Play Off

  1. Κάτω Καμήλα 11
  2. Χρυσό 10
  3. Λιθότοπος 7
  4. SERRES 1800 5
  5. Σκοτούσσα 0
  6. Χείμμαρος 0

Play Out

  1. Νεοχώρι 10
  2. Νέο Σούλι 8
  3. Άνω Μητρούσι 5
  4. Νέος Σκοπός 4
  5. Λευκώνας 2
  6. Προβατάς 1

Play Off 3η Αγωνιστική (3/4/19) 5μμ.

Τετάρτη 3/4

  • Χείμμαρος – Σκοτούσσα
  • SERRES 1800 – Λιθότοπος
  • Χρυσό – Κάτω Καμήλα

Play Out 3η Αγωνιστική (3/4/19) 5μμ.

Τετάρτη 3/4

  • Νεοχώρι – Προβατάς
  • Λευκώνας – Νέος Σκοπός
  • Άνω Μητρούσι – Νέο Σούλι

Ανώτερη Κατηγορία

Play Off 4η Αγωνιστική (30-31/3/19) 4μμ.

Α’ Όμιλος

Σάββατο 30/3

  • Νέο Πετρίτσι – Αμμουδια 3-2

Κυριακή 31/3

  • Άνω Ποροϊα – Ποντισμένο 4-1
  • Μεγαλοχώρι – Ροδόπολη 0-0

B’ Όμιλος

Σάββατο 30/3

  • Ροδολίβος – ΠΣ Σέρρες 2-0

Κυριακή 31/3

  • Νέα Ζίχνη – Πρώτη 1-1
  • Νιγρίτα 2018 – Άγιο Πνεύμα 1-4

Play Out – Α’ Όμιλος 3η – Β’ Όμιλος 4η Αγωνιστική (30-31/3/19)

Α’ Όμιλος

Σάββατο 30/3

  • Άγγιστρο – Χριστός 1-0

Κυριακή 31/3

  • Καρπερή – Καπνόφυτο 1-2

Ρεπό: Κερκίνη

B’ Όμιλος

Σάββατο 30/3

  • Παλαιοκώμη – Μεσσολακιά 0-3
  • Πήγασος – Κορμίστα 2-0

Ρεπό: Βαλτοτόπι

Η Βαθμολογία των Play Off και Play Out στους 2 Ομίλους

Α’ Όμιλος

Play Off

  1. Αμμουδιά 12
  2. Άνω Ποροϊα 11
  3. Μεγαλοχώρι 11
  4. Νέο Πετρίτσι  9
  5. Ροδόπολη 8
  6. Ποντισμένο 0

Play Out

  1. Κερκίνη 10
  2. Καπνόφυτο 9
  3. Χριστός 7
  4. Άγγιστρο 6
  5. Καρπερή 1

B’ Όμιλος

Play Off

  1. Άγιο Πνεύμα 12
  2. Ροδολίβος 12
  3. Πρώτη 11
  4. Νιγρίτα 2018 6
  5. *ΠΣ Σέρρες 5
  6. *Νέα Ζίχνη 1

*ΠΣ Σέρρες και Νέα Ζίχνη με ματς λιγότερο

 Play Out

  1. Πήγασος 12
  2. Βαλτοτόπι 11
  3. Μεσολακκιά 10
  4. Κορμίστα 3
  5. Παλαιοκώμη 2

Ανώτερη Κατηγορία

Play Off  5η Αγωνιστική (3-7/4/19) 5μμ

Α’ Όμιλος

  • Ροδόπολη – Άνω Ποροϊα
  • Νέο Πετρίτσι – Μεγαλοχώρι
  • Ποντισμένο – Αμμουδια

B’ Όμιλος

Τετάρτη 3/4

  • ΠΣ Σέρρες  – Νέα Ζίχνη (3η Εξ Αναβολής Αγωνιστική)

Σάββατο 6/4

  • ΠΣ Σέρρες – Άγιο Πνεύμα

Κυριακή 7/4

  • Πρώτη – Ροδολίβος
  • Νιγρίτα 2018 – Νέα Ζίχνη

Play Out– Α Όμιλος 4η  Β’ Όμιλος 5η Αγωνιστική (3-7/4/19)

Α’ Όμιλος

Τετάρτη 3/4

  • Χριστός – Καρπερή
  • Καπνόφυτο – Κερκίνη

Ρεπό: Άγγιστρο

B’ Όμιλος

Σάββατο 6/4

  • Μεσσολακιά – Βαλτοτόπι
  • Κορμίστα – Παλαιοκώμη

Ρεπό: Πήγασος

 


 

Β’ Κατηγορία

20η Αγωνιστική (30-31/3/19) 4μμ.

Α’ Όμιλος

Σάββατο 30/3

  • ΠΟΣ 2000 – Ιωνικός 2-0
  • Χαρωπό – Δασοχώρι Ματαιώθηκε

Κυριακή 31/3

  • Βυρώνεια – Πλατανάκια 1-1
  • Ηρακλής – Μοναστηράκι 4-0

Ρεπό Νέα Τυρολόη

Β’ Όμιλος

Κυριακή 31/3

  • Βισαλτιακός / Μακεδονικός – Εμμανουήλ Παππάς 0-4
  • Πεθελινό – Μαυροθάλασσα 5-1
  • Πεπονιά / Σκούταρι – Ψυχικό 5-2
  • Δραβίσκος – Επτάμυλοι 3-0

Ρεπό Οινούσα

H Βαθμολογία (20 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. ΠΟΣ 2000 47
  2. Ηρακλής 40
  3. Πλατανάκια 34
  4. *Χαρωπό 29
  5. Νέα Τυρολόη 22
  6. Ιωνικός 17
  7. Μοναστηράκι 13
  8. *Δασοχώρι 12
  9. Βυρώνεια 8

Χαρωπό και Δασοχώρι με ματς λιγότερο

Β’ Όμιλος

  1. Πεπονιά / Σκούταρι 42
  2. Δραβίσκος 42
  3. Εμμανουήλ Παππάς 41
  4. Πεθελινό 37
  5. Οινούσα 20
  6. Ψυχικό 15
  7. Επτάμυλοι 12
  8. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 10
  9. Μαυροθάλασσα 10

21η Αγωνιστική (6-7/4/19) 5μμ.

Α’ Όμιλος

Σάββατο 6/4

  • Νέα Τυρολόη – Μοναστηράκι

Κυριακή 7/4

  • Ηρακλής – Χαρωπό
  • Δασοχώρι – Βυρώνεια
  • ΠΟΣ 2000 – Πλατανάκια

Ρεπό Ιωνικός

 

Β’ Όμιλος

Σάββατο 6/4

  • Πεπονιά / Σκούταρι – Εμμανουήλ Παππάς
  • Οινούσα – Επτάμυλοι

Κυριακή 7/4

  • Δραβίσκος – Πεθελινό
  • Μαυροθάλασσα – Βισαλτιακός / Μακεδονικός

Ρεπό Ψυχικό

Advertisements