ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Χιονισμένο το Δημοτικό γηπεδο Σερρών, ήττα το Παραλίμνιο, ισοπαλία το Σιδηρόκαστρο

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Χιονισμένο το Δημοτικό γηπεδο Σερρών, ήττα το Παραλίμνιο, ισοπαλία το Σιδηρόκαστρο

Το χιονισμένο το Δημοτικό Γήπεδο Σερρών ήταν η αιτία αναβολής (για 13/2) του παιχνιδιού της γυναικείας ομάδας της Πανσερραϊκής με την Προοδευτική. Το Παραλίμνιο ηττήθηκε στην Καβάλα από τον ΑΟΚ, ενώ ο Εθνικός Σιδηροκάστρου απέσπασε ισοπαλία από τον ουραγό ΠΑΟ Κοσμίου.

Το Πρωτάθλημα της ΕΠΣ Σερρών μετατέθηκε κατά μια αγωνιστική λόγω της κατάστασης των αγωνιστικών χώρων στα γήπεδα των Σερρών

Αναλυτικά

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ

10η Αγωνιστική – Κυριακή (13/1/19)

  • Εργοτέλης – Αγία Παρασκευή 2-1
  • ΠΑΟΚ – Λάρισα Αναβλήθηκε λόγω δυσμενών συνθηκών
  • Πανσερραϊκή – Προοδευτική Περάματος Αναβλήθηκε και μετατέθηκε για 13/2/19
  • Τρίκαλα 2011 – Άρης Θεσσαλονίκης Αναβλήθηκε
  • Γλυφάδα Οδυσσέας – Ατρόμητος Αθηνών 0-0

Ρεπό: Ελπίδες Καρδίτσας

Βαθμολογία (10 ματς)

  1. *Τρίκαλα 2011 19β. (12-5)
  2. ***ΠΑΟΚ 18β. (23-2)
  3. **Άρης Θεσσαλονίκης 18β. (19-4)
  4. Γλυφάδα Οδυσσέας 15β. (9-3)
  5. Ατρόμητος Αθηνών 11β. (11-7)
  6. Αγία Παρασκευή 10β. (7-9)
  7. **Ελπίδες Καρδίτσας 9β. (7-7)
  8. ***Λάρισα 9β. (4-10)
  9. **Προοδευτική Περάματος 5β. (4-17)
  10. **Πανσερραϊκή 3β. (4-25)
  11. Εργοτέλης 3β. (3-17)
ΠΑΟΚ και Λάρισα με τρία ματς λιγότερα/** Άρης Θεσσαλονίκης, Ελπίδες Καρδίτσας, Προοδευτική Περάματος και Πανσερραϊκή με δύο ματς λιγότερο/Τρίκαλα με ένα ματς λιγότερο

Επόμενη 11η Αγωνιστική (26-27/1/19)

  • Αγία Παρασκευή – ΠΑΟΚ
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Ελπίδες Καρδίτσας
  • Ατρόμητος Αθηνών – Εργοτέλης –
  • Προοδευτική ΠεράματοςΤρίκαλα 2011
  • Πανσερραϊκή – Γλυφάδα Οδυσσέας

Ρεπό: Λάρισα

Οι αναμετρήσεις της 4ης Εξ Αναβολής Αγωνιστικής

Κυριακή (20/1/19)

  • Προοδευτική Περάματος – Λάρισα

Τετάρτη (30/1/19)

  • Ελπίδες Καρδίτσας – ΠΑΟΚ

Οι αναμετρήσεις της 9ης Εξ Αναβολής Αγωνιστικής

Τετάρτη (6/2/19)

  • ΠΑΟΚ – Εργοτέλης

Οι αναμετρήσεις της 10ης Εξ Αναβολής Αγωνιστικής

  • Πανσερραϊκή – Προοδευτική Περάματος

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΝΔΡΩΝ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

14η Αγωνιστική – Κυριακή 13/1/19 3μμ.

  • Ασπίδα Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης 0-3
  • Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0 (39΄Γιαντσβινοβιτς)
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Άρης Αβάτου 1-2
  • ΠΑΟ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-2 (74’ Ζαγκόπουλος πεν. 94’ Καρασιούνας / 33’ Τσιντσάρης, 65’ Αβράμης)
  • Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού 1-2
  • Νέστος Χρυσούπολης – Αλέξανδρος Κιλκίς 2-0

Τετάρτη 16/1 3μμ.

  • ΑΕ Καλαμπακίου – Πανσερραϊκός

Βαθμολογία (14 ματς)

  1. Νέστος Χρυσούπολης 33β. 28-8
  2. Καβάλα 32β. 27-3
  3. Αετός Ορφανού 25β. 23-13
  4. Κεραυνός Πέρνης 22β. 14-7
  5. Άρης Αβάτου 22β. 15-9
  6. Ορφέας Ξάνθης 20β. 19-17
  7. *Πανσερραϊκός 19β. 21-13
  8. Αλέξανδρος Κιλκίς 17β. 13-9
  9. Απόλλων Παραλιμνίου 17β. 10-11
  10. Ασπίδα Ξάνθης 10β. 9-30
  11. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9β. 10-24
  12. Εθνικός Σιδηροκάστρου 9β. 6-25
  13. *ΑΕ Καλαμπακίου 8β. 5-16
  14. ΠΑΟ Κοσμίου 7β. 10-25
*Πανσερραϊκός και ΑΕ Καλαμπακίου με ματς λιγότερο

Επόμενη 15η Αγωνιστική (19-20/1/19)

  • Κεραυνός Πέρνης – Καβάλα
  • Απόλλων ΠαραλιμνίουΕθνικός Σιδηροκάστρου
  • Αετός Ορφανού – ΠΑΟ Κοσμίου
  • Άρης Αβάτου – Ασπίδα Ξάνθης
  • Αλέξανδρος Κιλκίς – Ορφέας Ξάνθης
  • Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης –
  • ΑΕ Καλαμπακίου – Νέστος Χρυσούπολης

Στις 23/1/19 η 13η Εξ Αναβολής Αγωνιστική

  • Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης
  • Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ξάνθης
  • Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
  • Απόλλων Παραλιμνίου – ΠΑΟ Κοσμίου
  • Αετός Ορφανού – Νέστος Χρυσούπολης
  • Πανσερραϊκός – Αλέξανδρος Κιλκίς
  • Άρης Αβάτου – ΑΕ Καλαμπακίου

ΕΠΣ Σερρών 2018-19

  • Με απόφαση της Διοργανώτριας αρχής ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο 12-13/1/19

Επίλεκτη Κατηγορία

Βαθμολογία (14 ματς)

  1. Χρυσό 31
  2. Κάτω Καμήλα 31
  3. Χείμμαρος 25
  4. SERRES 1800 24
  5. Λιθότοπος 24
  6. Νεοχώρι 19
  7. Νέος Σκοπός 18
  8. Σκοτούσσα 17
  9. Νέο Σούλι 14
  10. Άνω Μητρούσι 12
  11. Λευκώνας 9
  12. Προβατάς 9

Η Επόμενη 15η Αγωνιστική (19-20/1/19)

  • Λευκώνας – Λιθότοπος
  • Νεοχώρι – Κάτω Καμήλα
  • Χείμμαρος – SERRES 1800
  • Προβατάς – Νέος Σκοπός
  • Χρυσo – Σκοτούσσα
  • Άνω Μητρούσι – Νέο Σούλι

Ανώτερη Κατηγορία

H Βαθμολογία (15 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Αμμουδιά 33
  2. Άνω Ποροϊα 31
  3. Νέο Πετρίτσι 27
  4. Μεγαλοχώρι 25
  5. Κερκίνη 23
  6. Ποντισμένο 23
  7. Ροδόπολη 21
  8. Χριστός 9
  9. Καπνόφυτο 8
  10. Καρπερή 6
  11. Άγγιστρο 4

Β’ Όμιλος

  1. Άγιο Πνεύμα 32
  2. Ροδολίβος 30
  3. Πρώτη 29
  4. Νιγρίτα 2018 28
  5. ΠΣ Σέρρες 25
  6. Νέα Ζίχνη 22
  7. Βαλτοτόπι 19
  8. Πήγασος 15
  9. Μεσολακκιά 7
  10. Κορμίστα 7
  11. Παλαιοκώμη 2

Η Επόμενη 16η Αγωνιστική (19-20/1/19

Α’ Όμιλος

  • Αμμουδιά – Μεγαλοχώρι
  • Νέο Πετρίτσι – Χριστός
  • Ροδόπολη – Άνω Ποροϊα
  • Ποντισμένο – Καπνόφυτο
  • Κερκίνη – Άγγιστρο

Ρεπό: Καρπερή

B’ Όμιλος

  • Μεσολακκιά – ΠΣ Σέρρες
  • Ροδολίβος – Πρώτη
  • Κορμίστα – Βαλτοτόπι
  • Νέα Ζίχνη – Νιγρίτα 2018
  • Άγιο Πνεύμα – Πήγασος

Ρεπό: Παλαιοκώμη


Β’ Κατηγορία

Βαθμολογία (11 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. ΠΟΣ 2000 26β
  2. Χαρωπό 21β
  3. Ηρακλής 21β.
  4. Πλατανάκια 15β.
  5. Ιωνικός 14β.
  6. Νέα Τυρολόη 10β.
  7. Μοναστηράκι 10β.
  8. Δασοχώρι 6β.
  9. Βυρώνεια 3β.

Β’ Όμιλος

  1. Πεπονιά / Σκούταρι 25β.
  2. Δραβίσκος 21β
  3. Εμμανουήλ Παππάς 20β.
  4. Πεθελινό 18β.
  5. Οινούσα 14β.
  6. Επτάμυλοι 11β.
  7. Ψυχικό 10β.
  8. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 4β.
  9. Μαυροθάλασσα 1β.

Επόμενη 12η Αγωνιστική (19-20/1/19)

Α’ Όμιλος

  • ΠΟΣ 2000 – Νέα Τυρολόη
  • Μοναστηράκι -Πλατανάκια
  • Δασοχώρι – Ηρακλής
  • Βυρώνεια – Χαρωπό

Ρεπό: Ιωνικός

Β’ Όμιλος

  • Ψυχικό – Δραβίσκος
  • Εμμανουήλ Παππάς – Πεπονιά / Σκούταρι
  • Βισαλτιακός / Μακεδονικός  – Μαυροθάλασσα
  • Επτάμυλοι – Οινούσα

Ρεπό: Πεθελινό


ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Προημιτελικά

Οι ομάδες που προκρίθηκαν στα Ημιτελικά

  • Λευκώνας
  • Πανσερραϊκός
  • Παραλίμνιο
  • Σκοτούσα

Η Κλήρωση για την 5η Αγωνιστική της Α’ Φάσης θα διεξαχθεί την Τρίτη (15/1, 7μμ.) στα γραφεία της ΕΠΣ