ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Χωρίς ΕΠΣ Σερρών αλλά και τα υπόλοιπα παιχνίδια στο «έλεος» του καιρού!

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Χωρίς ΕΠΣ Σερρών αλλά και τα υπόλοιπα παιχνίδια στο «έλεος» του καιρού!

Η κακοκαιρία και οι χιονοπτώσεις της εβδομάδας είχαν ως αποτέλεσμα το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Σερρών του Σαββατοκύριακου 12/13 Ιανουαρίου να μετατεθεί κατά μία αγωνιστική, ενώ και το παιχνίδι του Πανσερραϊκού στο Καλαμπάκι μετατέθηκε για την προσεχή Τετάρτη (16/1)

Κατά τα’άλλα τα προγράμματα των αγώνων που είναι να διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 12/13 Ιανουαρίου (εφόσον το επιτρέψουν οι καιρικές συνθήκες) έχουν ως εξής:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ

10η Αγωνιστική – Κυριακή (13/1/19)

  • 12.30μμ. Εργοτέλης – Αγία Παρασκευή
  • 3μμ. ΠΑΟΚ – Λάρισα
  • 3μμ.Πανσερραϊκή – Προοδευτική Περάματος, Δημ. Γήπεδο Σερρών
  • 3μμ. Τρίκαλα 2011 – Άρης Θεσσαλονίκης
  • 3μμ Γλυφάδα Οδυσσέας – Ατρόμητος Αθηνών

Ρεπό: Ελπίδες Καρδίτσας

Βαθμολογία (9 ματς)

  1. Τρίκαλα 2011 19β. (12-5)
  2. **ΠΑΟΚ 18β. (23-2)
  3. *Άρης Θεσσαλονίκης 18β. (19-4)
  4. Γλυφάδα Οδυσσέας 14β. (9-3)
  5. Αγία Παρασκευή 10β. (6-7)
  6. Ατρόμητος Αθηνών 10β. (11-7)
  7. **Ελπίδες Καρδίτσας 9β. (7-7)
  8. **Λάρισα 9β. (4-10)
  9. *Προοδευτική Περάματος 5β. (4-17)
  10. *Πανσερραϊκή 3β. (4-25)
  11. Εργοτέλης 0β. (1-16)
**ΠΑΟΚ, Ελπίδες Καρδίτσας και Λάρισα, με δύο ματς λιγότερα/ Άρης Θεσσαλονίκης, Προοδευτική Περάματος, και Πανσερραϊκή με ματς λιγότερο

Οι αναμετρήσεις της 4ης Εξ Αναβολής Αγωνιστικής

Κυριακή (20/1/19)

  • Προοδευτική Περάματος – Λάρισα

Τετάρτη (30/1/19)

  • Ελπίδες Καρδίτσας – ΠΑΟΚ

Οι αναμετρήσεις της 9ης Εξ Αναβολής Αγωνιστικής

Τετάρτη (6/2/19)

  • ΠΑΟΚ – Εργοτέλης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΝΔΡΩΝ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

14η Αγωνιστική – Κυριακή 13/1/19 3μμ.

  • Ασπίδα Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης
  • Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου, Γήπεδο Ανθή Καραγιαννη
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Άρης Αβάτου
  • ΠΑΟ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου, Δημ. Γηπεδο Κομοτηνής
  • Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού
  • ΑΕ Καλαμπακίου – Πανσερραϊκός, Μετατέθηκε για 16/1 λόγω δυσμενών συνθηκών
  • Νέστος Χρυσούπολης – Αλέξανδρος Κιλκίς

Τετάρτη 16/1 3μμ.

  • ΑΕ Καλαμπακίου – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Καλαμπακίου

Στις 23/1/19 η 13η Εξ Αναβολής Αγωνιστική

  • Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης
  • Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ξάνθης
  • Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
  • Απόλλων Παραλιμνίου – ΠΑΟ Κοσμίου
  • Αετός Ορφανού – Νέστος Χρυσούπολης
  • Πανσερραϊκός – Αλέξανδρος Κιλκίς
  • Άρης Αβάτου – ΑΕ Καλαμπακίου

Βαθμολογία (12 ματς)

  1. Νέστος Χρυσούπολης 30β. 26-8
  2. Καβάλα 29β. 26-3
  3. Αετός Ορφανού 22β. 21-12
  4. Ορφέας Ξάνθης 20β. 18-15
  5. Κεραυνός Πέρνης 19β. 11-7
  6. Πανσερραϊκός 19β. 21-13
  7. Άρης Αβάτου 19β. 13-8
  8. Αλέξανδρος Κιλκίς 17β. 13-7
  9. Απόλλων Παραλιμνίου 17β. 10-10
  10. Ασπίδα Ξάνθης 10β. 9-28
  11. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9β. 9-22
  12. ΑΕ Καλαμπακίου 8β. 4-14
  13. Εθνικός Σιδηροκάστρου 8β. 4-23
  14. ΠΑΟ Κοσμίου 7β. 8-23

ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Με απόφαση της Διοργανώτριας αρχής ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο 12-13/1/19

Η σχετική ανακοίνωση

Από την Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Σερρών ανακοινώνεται η αναβολή των αγώνων της Επίλεκτης, της Ανώτερης και της Β΄ Κατηγορίας, που ήταν προγραμματισμένοι για το Σαββατοκύριακο 12-13/1/2019, λόγω της έντονης χιονόπτωσης και της ολισθηρότητας των αγωνιστικών χώρων, που εγκυμονούν κινδύνους για την σωματική ακεραιότητα των ποδοσφαιριστών. Ολόκληρο το αγωνιστικό πρόγραμμα μετατίθεται κατά μία αγωνιστική.

Από την Ε.Π.Σ.Σερρών
Παρασκευή, 11/1/2019

Επίλεκτη Κατηγορία

H Βαθμολογία (14 ματς)

  1. Χρυσό 31
  2. Κάτω Καμήλα 31
  3. Χείμμαρος 25
  4. SERRES 1800 24
  5. Λιθότοπος 24
  6. Νεοχώρι 19
  7. Νέος Σκοπός 18
  8. Σκοτούσσα 17
  9. Νέο Σούλι 14
  10. Άνω Μητρούσι 12
  11. Λευκώνας 9
  12. Προβατάς 9

15η Αγωνιστική

Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2019 3μμ.

  • Λευκώνας – Λιθότοπος
  • Νεοχώρι – Κάτω Καμήλα
  • Χείμμαρος – SERRES 1800

Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2018 3μμ.

  • Προβατάς – Νέος Σκοπός
  • Χρυσo – Σκοτούσσα
  • Άνω Μητρούσι – Νέο Σούλι

Ανώτερη Κατηγορία

H Βαθμολογία (15 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Αμμουδιά 33
  2. Άνω Ποροϊα 31
  3. Νέο Πετρίτσι 27
  4. Μεγαλοχώρι 25
  5. Κερκίνη 23
  6. Ποντισμένο 23
  7. Ροδόπολη 21
  8. Χριστός 9
  9. Καπνόφυτο 8
  10. Καρπερή 6
  11. Άγγιστρο 4

Β’ Όμιλος

  1. Άγιο Πνεύμα 32
  2. Ροδολίβος 30
  3. Πρώτη 29
  4. Νιγρίτα 2018 28
  5. ΠΣ Σέρρες 25
  6. Νέα Ζίχνη 22
  7. Βαλτοτόπι 19
  8. Πήγασος 15
  9. Μεσολακκιά 7
  10. Κορμίστα 7
  11. Παλαιοκώμη 2

16η Αγωνιστική

Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2019 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Αμμουδιά – Μεγαλοχώρι
  • Νέο Πετρίτσι – Χριστός
  • Ροδόπολη – Άνω Ποροϊα
  • Ποντισμένο – Καπνόφυτο

B’ Όμιλος

  • Μεσολακκιά – ΠΣ Σέρρες
  • Ροδολίβος – Πρώτη
  • Κορμίστα – Βαλτοτόπι

Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2019 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Κερκίνη – Άγγιστρο

Ρεπό: Καρπερή

B’ Όμιλος

  • Νέα Ζίχνη – Νιγρίτα 2018
  • Άγιο Πνεύμα – Πήγασος

Ρεπό: Παλαιοκώμη

Β’ Κατηγορία

H Βαθμολογία (11 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. ΠΟΣ 2000 26β
  2. Χαρωπό 21β
  3. Ηρακλής 21β.
  4. Πλατανάκια 15β.
  5. Ιωνικός 14β.
  6. Νέα Τυρολόη 10β.
  7. Μοναστηράκι 10β.
  8. Δασοχώρι 6β.
  9. Βυρώνεια 3β.

Β’ Όμιλος

  1. Πεπονιά / Σκούταρι 25β.
  2. Δραβίσκος 21β
  3. Εμμανουήλ Παππάς 20β.
  4. Πεθελινό 18β.
  5. Οινούσα 14β.
  6. Επτάμυλοι 11β.
  7. Ψυχικό 10β.
  8. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 4β.
  9. Μαυροθάλασσα 1β.

12η Αγωνιστική

Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2019 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • ΠΟΣ 2000 – Νέα Τυρολόη

Β’ Όμιλος

  • Ψυχικό – Δραβίσκος

Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2019 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Μοναστηράκι -Πλατανάκια
  • Δασοχώρι – Ηρακλής
  • Βυρώνεια – Χαρωπό

Ρεπό: Ιωνικός

Β’ Όμιλος

  • Εμμανουήλ Παππάς – Πεπονιά / Σκούταρι
  •  Βισαλτιακός / Μακεδονικός  – Μαυροθάλασσα
  • Επτάμυλοι – Οινούσα

Ρεπό: Πεθελινό


ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Προημιτελικά

Οι ομάδες που προκρίθηκαν στα Ημιτελικά

  • Λευκώνας
  • Πανσερραϊκός
  • Παραλίμνιο
  • Σκοτούσα

Η Κλήρωση για την 5η Αγωνιστική της Α’ Φάσης θα διεξαχθεί την Τρίτη (15/1, 7μμ.) στα γραφεία της ΕΠΣ Σερρών