ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Φινάλε στην Γ’ Εθνική -Πρόγραμμα αγώνων της ΕΠΣ το Σαββατοκύριακο 13/14 Απριλίου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Φινάλε στην Γ’ Εθνική -Πρόγραμμα αγώνων της ΕΠΣ το Σαββατοκύριακο 13/14 Απριλίου

Φινάλε για τις σερραϊκές ομάδες που αγωνίζονται στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής με τον Πανσερραϊκό και τον Απόλλωνα Παραλιμνίου να αγωνίζονται του χρόνου στο νέο αναδιαρθωμένο πρωτάθλημα της 4ης κατηγορίας (ή όπως αυτή θα ονομάζεται), ενώ ο Εθνικός Σιδηροκάστρου επιστρέφει στο τοπικό Πρωτάθλημα της ΕΠΣ Σερρών.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ

20η Αγωνιστική – Κυριακή 14/4/19 4.30μμ

  • Ελπίδες Καρδίτσας – Λάρισα
  • Εργοτέλης – ΠΑΟΚ
  • Γλυφάδα Οδυσσέας – Αγία Παρασκευή
  • Πανσερραϊκή – Άρης Θεσσαλονίκης, Δημ. Γήπεδο Σερρών
  • Προοδευτική Περάματος – Ατρόμητος Αθηνών

Ρεπό: Τρίκαλα 2011

Βαθμολογία (19 ματς)

  1. ΠΑΟΚ 45β. (89-45)
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 42β. (49-6)
  3. Τρίκαλα 2011 38β. (26-10)
  4. *Λάρισα 26β. (22-27)
  5. Ατρόμητος Αθηνών 24β. (22-16)
  6. Γλυφάδα Οδυσσέας 23β. (17-12)
  7. Ελπίδες Καρδίτσας 22β. (16-28)
  8. *Αγία Παρασκευή 15β. (15-34)
  9. *Προοδευτική Περάματος 15β. (19-48)
  10. *Εργοτέλης 9β. (13-51)
  11. Πανσερραϊκή 3β. (11-66)

Λάρισα, Αγία Παρασκευή, Προοδευτική Περάματος και Εργοτέλης με ματς περισσότερο

19η Εξ Αναβολής Αγωνιστική (24/4/19)

  • Ελπίδες Καρδίτσας – Τρίκαλα 2011
  • ΠΑΟΚ – Γλυφάδα Οδυσσέας
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Ατρόμητος Αθηνών

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

26η Αγωνιστική –Κυριακή 14/4/19 4μμ.

  • » Ασπίδα Ξάνθης – Καβάλα
  • » Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού
  • » Αλέξανδρος Κιλκίς – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Κιλκίς
  • » ΠΑΟ Κοσμίου – Απόλλων Παραλιμνίου, ΔΑΚ Κομοτηνής
  • » ΑΕ Καλαμπακίου – Άρης Αβάτου
  • » Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου, Γήπεδο ΑΟ Ξάνθης
  • » Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης

Βαθμολογία (25 ματς)

  1. Καβάλα 63β. 63-9
  2. Νέστος Χρυσούπολης 62β. 49-13
  3. Πανσερραϊκός 45β. 42-24
  4. Απόλλων Παραλιμνίου 42β. 34-20
  5. Αετός Ορφανού 39β. 43-31
  6. Άρης Αβάτου 38β. 27-21
  7. Αλέξανδρος Κιλκίς 36β. 26-20
  8. Ορφέας Ξάνθης 36β. 28-25
  9. Κεραυνός Πέρνης 32β. 27-25
  10. ΑΕ Καλαμπακίου 26β. 18-29
  11. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 21β. 23-49
  12. Ασπίδα Ξάνθης 20β. 19-56
  13. Εθνικός Σιδηροκάστρου 13β. 12-51
  14. ΠΑΟ Κοσμίου 13β. 21-59

ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Επίλεκτη Κατηγορία

Play Off 5η Αγωνιστική (13-14/4/19) 5μμ.

Σάββατο 13/4

  • » Χρυσό – SERRES 1800
  • » Χείμμαρος – Λιθότοπος
  • » Σκοτούσσα – Κάτω Καμήλα

Play Out 5η Αγωνιστική (13-14/4/19) 5μμ.

Κυριακή 14/4

  • » Άνω Μητρούσι – Λευκώνας
  • » Νεοχώρι – Νέος Σκοπός
  • » Προβατάς – Νέο Σούλι

Η Βαθμολογία των Play Off και Play Out

Play Off

  1. Κάτω Καμήλα 17
  2. Χρυσό 11
  3. SERRES 1800 8
  4. Λιθότοπος 8
  5. Σκοτούσσα 6
  6. Χείμμαρος 0

Play Out

  1. Νεοχώρι 13
  2. Άνω Μητρούσι 11
  3. Νέο Σούλι 11
  4. Λευκώνας 5
  5. Νέος Σκοπός 4
  6. Προβατάς 4

Ανώτερη Κατηγορία

Play Off  7η Αγωνιστική (13-14/4/19) 5μμ

Α’ Όμιλος

Σάββατο 13/4

  • » Ροδόπολη – Αμμουδια
  • » Μεγαλοχώρι – Άνω Ποροϊα
  • » Νέο Πετρίτσι – Ποντισμένο

B’ Όμιλος

Κυριακή 14/4

  • » Νιγρίτα 2018 – ΠΣ Σέρρες
  • » Πρώτη – Άγιο Πνεύμα
  • » Νέα Ζίχνη – Ροδολίβος

Play Out– Α Όμιλος 6η – Β Όμιλος 7η Αγωνιστική (13-14/4) 5μμ

Α’ Όμιλος

Σάββατο 13/4

  • » Καπνόφυτο – Χριστός
  • » Κερκίνη – Άγγιστρο

» Ρεπό: Καρπερή

B’ Όμιλος

Σάββατο 13/4

  • » Μεσσολακιά – Κορμίστα

Κυριακή 14/4

  • » Βαλτοτόπι – Πήγασος

Ρεπό: Παλαιοκώμη

Η Βαθμολογία των Play Off και Play Out στους 2 Ομίλους

Α’ Όμιλος

Play Off

  1. Αμμουδιά 18
  2. Άνω Ποροϊα 15
  3. Μεγαλοχώρι 14
  4. Ροδόπολη 12
  5. Νέο Πετρίτσι 9
  6. Ποντισμένο 0

Play Out

  1. Κερκίνη 14
  2. Καπνόφυτο 10
  3. Χριστός 8
  4. Άγγιστρο 6
  5. Καρπερή 5

B’ Όμιλος

Play Off

  1. Άγιο Πνεύμα 18
  2. Ροδολίβος 16
  3. Πρώτη 15
  4. Νιγρίτα 2018 9
  5. ΠΣ Σέρρες 8
  6. Νέα Ζίχνη 1

 Play Out

  1. Πήγασος 15
  2. Βαλτοτόπι 14
  3. Μεσολακκιά 13
  4. Κορμίστα 7
  5. Παλαιοκώμη 3

Β’ Κατηγορία

22η Αγωνιστική (13-14/4/19) 5μμ.

Α’ Όμιλος

Σάββατο 13/4

  • » Χαρωπό – Ιωνικός

Κυριακή 14/4

  • » Μοναστηράκι – Βυρώνεια
  • » Πλατανάκια – Δασοχώρι
  • » Ηρακλής – Νέα Τυρολόη

Ρεπό ΠΟΣ 2000

Β’ Όμιλος

Σάββατο 13/4

  • » Επτάμυλοι – Βισαλτιακός / Μακεδονικός
  • » Εμμανουήλ Παππάς – Μαυροθάλασσα

Κυριακή 14/4

  • » Δραβίσκος – Οινούσα
  • »  Πεθελινό – Ψυχικό

Ρεπό Πεπονιά / Σκούταρι

Βαθμολογία (21 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. ΠΟΣ 2000 50
  2. Ηρακλής 43
  3. Πλατανάκια 34
  4. Χαρωπό 26
  5. Νέα Τυρολόη 25
  6. Ιωνικός 17
  7. Δασοχώρι 16
  8. Μοναστηράκι 13
  9. Βυρώνεια 9

Β’ Όμιλος

  1. Πεπονιά / Σκούταρι 45
  2. Δραβίσκος 43
  3. Εμμανουήλ Παππάς 41
  4. Πεθελινό 38
  5. Οινούσα 21
  6. Ψυχικό 15
  7. Επτάμυλοι 13
  8. Μαυροθάλασσα 13
  9. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 10

 

Advertisements