ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Ηττες, ήττες… ήττες το Σαββατοκύριακο 24/25-11 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: «Διαζύγιο» κοινή συναίνεση με Αναστασιάδη

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Ηττες, ήττες… ήττες το Σαββατοκύριακο 24/25-11 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: «Διαζύγιο» κοινή συναίνεση με Αναστασιάδη

Η Διοίκηση του ποδοσφαιρικού τμήματος ΜΓΣ Πανσερραϊκός, ανακοινώνει την κοινή συναίνεση λύση της συνεργασίας, με τον κ. Σάκη Αναστασιάδη, από την θέση του πρώτου προπονητή.

Τον ευχαριστούμε θερμά για όσα προσέφερε στο δύσκολο φετινό εγχείρημα, ειδικά στο ξεκίνημα της σεζόν από την συγκεκριμένη θέση και ενημερώνουμε, ότι παραμένει στον Πανσερραϊκό, για να προσφέρει το έργο του, από άλλο πόστο.

Με σεβασμό και εκτίμηση,

Νίκος Κατσαβάκης | Έφορος

Τάσος Καζίας | Γενικός διευθυντής

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ

5η Αγωνιστική Κυριακή 25/11

  • Γλυφάδα Οδυσσέας – Προοδευτική Περάματος 2-0
  • Εργοτέλης – Άρης Θεσσαλονίκης 0-3
  • Τρίκαλα 2011 – Ατρόμητος Αθηνών 1-0
  • Λάρισα – Πανσερραϊκή 2-0 (65’Ακριβούλη, 71’ Cuka)
  • Ελπίδες Καρδίτσας – Αγία Παρασκευή 0-0

Ρεπό: ΠΑΟΚ

Βαθμολογία (5 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 12β. (13-1)
  2. ΠΑΟΚ 9β. (12-1)
  3. Τρίκαλα 2011 10β. (5-4)
  4. Αγία Παρασκευή 7β. (3-3)
  5. Ατρόμητος Αθηνών 6β. (7-3)
  6. Ελπίδες Καρδίτσας 6β. (2-1)
  7. Λάρισα 6β. (3-6)
  8. Γλυφάδα Οδυσσέας 5β. (3-2)
  9. Πανσερραϊκή 3β. (2-16)
  10. Προοδευτική Περάματος 1β. (0-6)
  11. Εργοτέλης 0β. (1-11)
ΠΑΟΚ, Προοδευτική Περάματος, Λάρισα και Ελπίδες Καρδίτσας

Επόμενη 6η Αγωνιστική (1-2/12)

  • Γλυφάδα Οδυσσέας – Λάρισα
  • Πανσερραϊκή – Τρίκαλα 2011
  • Προοδευτική Περάματος – Εργοτέλης
  • Ατρόμητος Αθηνών – Ελπίδες Καρδίτσας
  • Άρης Θεσσαλονίκης – ΠΑΟΚ

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΝΔΡΩΝ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

9η Αγωνιστική Κυριακή 25/11 3μμ.

  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Καλαμπακίου 1-0
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης 0-1 (87’ Μελισσόπουλος πεν.)
  • Ασπίδα Ξάνθης – Αλέξανδρος Κιλκίς 0-3
  • Ορφέας Ξάνθης – Πανσερραϊκός 1-0 (45+Τανζού)
  • ΠΑΟ Κοσμίου – Άρης Αβάτου 0-2
  • Καβάλα – Αετός Ορφανού 1-0
  • Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-1 (21-55’ Γεωργιάδης / 25’ Αβράμης πεν)

Βαθμολογία (9 ματς)

  1. Νέστος Χρυσούπολης 21β. 18-7
  2. Καβάλα 20β. 19-3
  3. Αετός Ορφανού 17β. 17-9
  4. Ορφέας Ξάνθης 17β. 13-8
  5. Αλέξανδρος Κιλκίς 16β. 13-4
  6. Κεραυνός Πέρνης 15β. 8-4
  7. Άρης Αβάτου 14β. 11-8
  8. Πανσερραϊκός 12β. 13-12
  9. Απόλλων Παραλιμνίου 11β. 6-8
  10. Εθνικός Σιδηροκάστρου 8β. 4-15
  11. ΠΑΟ Κοσμίου 7β. 7-14
  12. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6β. 7-17
  13. Ασπίδα Ξάνθης 6β. 6-26
  14. ΑΕ Καλαμπακίου 6β. 4-11

Επόμενη 10η Αγωνιστική (1-2/12)

  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου
  • Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης
  • ΑΕ Καλαμπακίου – Ασπίδα Ξάνθης
  • Πανσερραϊκός – ΠΑΟ Κοσμίου
  • Αλέξανδρος Κιλκίς – Καβάλα
  • Άρης Αβάτου – Εθνικός Σιδηροκάστρου
  • Αετός Ορφανού – Κεραυνός Πέρνης

 

ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Επίλεκτη Κατηγορία 11η Αγωνιστική

Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

  • Λιθότοπος – Νεοχώρι 2-2

Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

  • Νέος Σκοπός – Άνω Μητρούσι 4-0
  • Σκοτούσσα – SERRES 1800 0-1
  • Νέο Σούλι – Λευκώνας 2-1
  • Κάτω Καμήλα – Χείμμαρος 2-1
  • Προβατάς – Χρυσo 1-4

Βαθμολογία (11 ματς)

  1. Χρυσό 28
  2. Κάτω Καμήλα 24
  3. SERRES 1800 21
  4. Χείμμαρος 20
  5. *Λιθότοπος 17
  6. Νεοχώρι 12
  7. Σκοτούσσα 12
  8. Άνω Μητρούσι 11
  9. *Νέος Σκοπός 11
  10. Νέο Σούλι 10
  11. Λευκώνας 9
  12. Προβατάς 7
*Νέος Σκοπός και Λιθότοπος με ματς λιγότερο

 

Ανώτερη Κατηγορία 12η Αγωνιστική

Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Καπνόφυτο – Αμμουδιά 0-2
  • Καρπερή – Νέο Πετρίτσι 2-2

B’ Όμιλος

  • Παλαιοκώμη – Κορμίστα 2-4
  • Πρώτη – Νέα Ζίχνη 3-0
  • Πήγασος – Μεσολακκιά 4-1

Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Ποντισμένο – Άγγιστρο 6-1
  • Άνω Ποροϊα – Κερκίνη 1-0
  • Χριστός – Μεγαλοχώρι 0-2

Ρεπό: Ροδόπολη

B’ Όμιλος

  • Άγιο Πνεύμα – Νιγρίτα 2018 Αναβλήθηκε
  • Βαλτοτόπι – ΠΣ Σέρρες 1-0

Ρεπό: Ροδολίβος

Βαθμολογία (12 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Αμμουδιά 27
  2. Άνω Ποροϊα 25
  3. Νέο Πετρίτσι 21
  4. Μεγαλοχώρι 19
  5. Ροδόπολη 18
  6. Ροδόπολη 18
  7. Κερκίνη 17
  8. Ποντισμένο 17
  9. Χριστός 8
  10. Καπνόφυτο 7
  11. Άγγιστρο 4
  12. Καρπερή 4

Β’ Όμιλος

  1. Ροδολίβος 27
  2. Πρώτη 23
  3. *Άγιο Πνεύμα 22
  4. *Νιγρίτα 2018 19
  5. ΠΣ Σέρρες 19
  6. Νέα Ζίχνη 16
  7. Βαλτοτόπι 15
  8. Πήγασος 14
  9. Μεσολακκιά 7
  10. Κορμίστα 7
  11. Παλαιοκώμη 1
Άγιο Πνεύμα και Νιγρίτα 2018 με ματς λιγότερο

 

Β’ Κατηγορία 8η Αγωνιστική

Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  •  Νέα Τυρολόη – Βυρώνεια 5-0
  • Ιωνικός – Δασοχώρι 4-1

Β’ Όμιλος

  • Πεπονιά / Σκούταρι – Ψυχικό 4-2

Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Πλατανάκια – ΠΟΣ 2000 1-1
  • Ηρακλής Μοναστηράκι 4-1

Ρεπό: Χαρωπό

Β’ Όμιλος

  • Μαυροθάλασσα – Εμμανουήλ Παππάς 0-5
  • Οινούσα – Βισαλτιακός / Μακεδονικός 5-0
  • Πεθελινό – Επτάμυλοι 2-1

Ρεπό: Δραβίσκος

Βαθμολογία (8 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Χαρωπό 18β
  2. ΠΟΣ 2000 17β.
  3. Ηρακλής 15β.
  4. Πλατανάκια 12β.
  5. Ιωνικός 11β.
  6. Νέα Τυρολόη 7β.
  7. Μοναστηράκι 7β.
  8. Δασοχώρι 3β.
  9. Βυρώνεια 0β.

Β’ Όμιλος

  1. Πεπονιά / Σκούταρι 22β.
  2. Δραβίσκος 14β.
  3. Πεθελινό 14β.
  4. Εμμανουήλ Παππάς 14β.
  5. Επτάμυλοι 8β.
  6. Οινούσα 7β
  7. Ψυχικό 6β.
  8. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 4β.
  9. Μαυροθάλασσα 1β
Advertisements