ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Νίκες για Πανσερραϊκό, Παραλίμνιο και Σκούταρι, ήττα της Καρπερής – Αποτελέσματα της ΕΠΣ Σερρών

Τη δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη του πέτυχε ο Πανσερραϊκός κερδίζοντας με 1-0 τη Βέροια.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Νίκες για Πανσερραϊκό, Παραλίμνιο και Σκούταρι, ήττα της Καρπερής – Αποτελέσματα της ΕΠΣ Σερρών

Πρωταγωνιστής του αγώνα Πανσερραϊκου-Βέροιας ο Δημήτρης Γκούρτσας που πέτυχε το γκολ της νίκης ενώ στα τελευταία λεπτά είχε και δοκάρι. Μια νίκη πάρα πολύ σημαντική για τα “λιοντάρια” αφού  ακολουθούν δύο εκτός έδρας παιχνίδια με Σπάρτη και Κισσαμικό μέχρι την διακοπή του πρωταθλήματος.

Football League – H 7η Αγωνιστική (9-10/12)

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου

  • ΟΦΗ – Παναχαϊκή 1-2 (55′ Κουσκουνάς / 5′ Φωτάκης πεν., 49′ Μακρυδημήτρης)

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Σπάρτη 0-2 45+1′ Iban,83′ Barettas)
  • Δόξα Δράμας – Άρης 1-2 (28’Cases / 60′ Διαμαντόπουλος, 76′ Παυλίδης)
  • Πανσερραϊκός – Βέροια 1-0 (31′ Γκούρτσας)
  • Παναιγιάλειος – Εργοτέλης 1-0 (95′ Πάτας αυτ.)
  • Αιγινιακός – Καραϊσκάκης 2-0 (66′ Δωματάς, 97′ Γιαζιτζόγλου πεν.)
  • Απόλλων Πόντου – Καλλιθέα 1-0 (28′ Brito)
  • Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας 3-1 (36′ Zguri, 65-72‘ Tomic / 16’ Tσιλούλης)
  • Αν. Καρδίτσας – Αχαρναϊκός 3-0 α.α

Η Βαθμολογία (7 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 21β 16-4
  2. Παναχαϊκή 16β. 11-4
  3. ΟΦΗ 14β. 15-6 
  4. Δόξα Δράμας 13β 10-3
  5. Απόλλωνας Πόντου 12β. 8-5
  6. Καραϊσκάκης 12β. 8-7
  7. Σπάρτη 11β. 9-4
  8. Πανσερραϊκός 10β. 12-11
  9. Αναγέννηση Καρδίτσας 10β. 7-7
  10. Βέροια 9β. 7-5
  11. Τρίκαλα 9β. 4-4
  12. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 8β. 6-5
  13. Παναιγιάλειος 8β. 7-8
  14. Αιγινιακός 7β. 5-16
  15. Απόλλωνας Λάρισας 6β. 6-11
  16. Καλλιθέα 4β. 3-10
  17. Εργοτέλης 2β. 6-15
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-17

ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός και Βέροια με ματς λιγότερο

Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές 

H Επόμενη Αγωνιστική (16-17/12) – 8η Αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου

  • Σπάρτη – Πανσερραϊκός (15:00 ΕΡΤ3), Στάδιο Σπάρτης

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

  • Δόξα Δράμας – ΑΟΧ/Κισσαμικός (15:00), Γήπεδο Δόξας Δράμας
  • Άρης Θεσσαλονίκης – ΟΦΗ (17:00 ΕΡΤ3), Γήπεδο Κλεάνθης Βικελίδης
  • Βέροια – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00), Στάδιο Βέροιας
  • Παναχαϊκή – Παναιγιάλειος (15:00), Γήπεδο Αγυιας Πάτρας
  • Εργοτέλης – Απόλλων Πόντου (15:00), Παγκρήτιο Στάδιο
  • Καραϊσκάκης – Τρίκαλα (15:00), Δημ. Γήπεδο Αγ. Αναργύρων Άρτας
  • Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας (15:00) Στάδιο Καλλιθέας
  • Αχαρναϊκός – Αιγινιακός Ματαιώνεται

 

Β’ Εθνική Γυναικών

Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση

Η Βαθμολογία σε 4  ματς

  1. Πανσερραϊκή 12
  2. Βασίλισσα Θράκης 7
  3. Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 7
  4. Ροδόπη ’87 3
  5. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 3
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0

Βασίλισσα Θράκης και Ροδόπη ’87 με ματς λιγότερο

Η Επόμενη Αγωνιστική (17/12)

  • Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης – Ροδόπη ’87
  • Μέντεκας Καλαμαριάς – Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου
  • Βασίλισσα Θράκης – Πανσερραϊκή

 

Γ’ Εθνική – H 9η Αγωνιστική

Σάββατο 9/12

  • Απόλλων Παραλιμνίου – Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 2-0 (35-54′ Γαϊδαρτζής)

Κυριακή 10/12

  • ΑΕ Διδυμοτείχου – Άρης Αβάτου 0-0
  • Αετός Ορφανού – ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 3-2
  • Νέστος Χρυσούπολης – Ελπίδα Σκουτάρεως 0-1 (42′ Στεφανίδης)
  • Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Ορφέας Ξάνθης 1-1
  • Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής – ΑΟ Καβάλα 1-3 (64′ Γκόγκας / 32′ Παπαδόπουλος πεν., 50′ Λυμπεράκης, 78′ Βαλαβανόπουλος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (9 αγ.)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 20β. 17-4
  2. Ελπίδα Σκουτάρεως 18β. 13-8
  3. ΑΟ Καβάλα 17β. 14-7
  4. Νέστος Χρυσούπολης 14β. 10-4
  5. ΑΕ Διδυμοτείχου 13β. 8-6
  6. Άρης Αβάτου 13β. 6-6
  7. Αετός Ορφανού 12β. 9-9
  8. Ορφέας Ξάνθης 9β.6-9
  9. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 8β. 4-10
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 8β. 10-17
  11. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8β. 8-12
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 6β. 6-19 

Η Επόμενη Αγωνιστική (16-17/12) – 10η Αγωνιστική 

  • Αετός Ορφανού – ΑΕ Διδυμοτείχου
  • Άρης Αβάτου – Απόλλων Παραλιμνίου
  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – Νέστος Χρυσούπολης
  • Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου
  • Ελπίδα Σκουτάρεως – Μ. Αλέξανδρος Καρπερής
  • Ορφέας Ξάνθης –  ΑΟ Καβάλα

 

ΕΠΣ Σερρών

Επίλεκτη Κατηγορία 15η Αγωνιστική

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

  • Χείμαρρος – Ψωμοτόπι 2-2

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

  • ΑΕ Νιγρίτας – Λιθότοπος 3-3
  • Νέο Σούλι – Χρυσό 1-1
  • Νέος Σκοπός – Λευκώνας 0-0
  • Σιδηρόκαστρο – Ροδόπολη 6-0
  • Αναγέννηση – ΠΣ Σέρρες 2-6

Ανώτερη Κατηγορία 14η Αγωνιστική

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Τριανταφυλλιά – Καπνόφυτο 0-4
  • Χαροπό – Άνω Ποροϊα 0-2
  • Βαλτερό – Μεγαλοχώρι 0-6

Β’ Όμιλος

  • Πρώτη – Άγιο Πνεύμα 1-1
  • SERRES 1800 – Μεσσολακιά 3-0
  • Πήγασσος – Κορμίστα 3-1
  • ΑΟ Νιγρίτας – ΠΟΣ 2000 4-0
  • Νεοχώρι – Ροδολίβος 2-0
  • Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Δασοχώρι – Χριστός 1-1
  • Άγγιστρο – Σκοτούσσα 0-2
  • Παλαιόκαστρο – Άνω Μητρούσι 1-5
  • Προβατάς – Κερκίνη 2-1

Β’ Όμιλος

  • Μαυρόλοφος – Ορεινή 2-1
  • Επτάμυλοι – Κάτω Καμήλα 2-3

 

Β’ Κατηγορία 12η Αγωνιστική

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Αμμουδιά – Βυρώνεια 4-1
  • Αχλαδοχώρι – Νέα Τυρολόη 3-1
  • Νέο Πετρίτσι – Ποντισμένο 2-2

Β’ Όμιλος

  • Πεπονιά – Δραβίσκος 1-0

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

  • Ιωνικός – Λέοντες 4-1
  • Μοναστηράκι – Πλατανάκια 1-4

Β’ Όμιλος

  • Ηρακλής – Παλιαοκώμη 0-2
  • Πεθελινός – Δημητρίτσι 2-1
  • Οινούσα – Εμαμνουήλ Παππάς 2-1
  • Μαυροθάλασσα – Ψυχικό 3-1
  • Νέα Ζίχνη – Βαλτοτόπι 2-5