ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Οι αγώνες των Σερραϊκων ομάδων το Σαββατοκύριακο 16-17/12

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Οι αγώνες των Σερραϊκων ομάδων το Σαββατοκύριακο 16-17/12

Στα χαρακτηριστικά του Σαββατοκύριακου, η μετάθεση της ώρας του αγώνα του σερραϊκου ντέρμπυ της Γ’ Εθνικής, Ελπίδα Σκουτάρεως – Μ. Αλέξανδρος Καρπερής,  για τις 5.00 μμ στο Δημ. Γήπεδο Σερρών, όπου θα διεξαχθεί υπό το φως των προβολέων. Επίσης ξεκινά το πρωτάθλημα Νέων της Football league με την ομάδα του Πανσερραϊκού να αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Αρη (Σάββατο 15.00)

Football League 

H 8η Αγωνιστική (16-17/12)

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου

  • Σπάρτη – Πανσερραϊκός (15:00 ΕΡΤ3), Στάδιο Σπάρτης
  • Δόξα Δράμας – ΑΟΧ/Κισσαμικός (15:00), Γήπεδο Δόξας Δράμας
  • Καραϊσκάκης – Τρίκαλα (15:00), Δημ. Γήπεδο Αγ. Αναργύρων Άρτας

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

  • Βέροια – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00), Στάδιο Βέροιας
  • Εργοτέλης – Απόλλων Πόντου (15:00), Παγκρήτιο Στάδιο
  • Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας (15:00 WEB-TV) Στάδιο Καλλιθέας
  • Άρης Θεσσαλονίκης – ΟΦΗ (17:00 ΕΡΤ3), Γήπεδο Κλεάνθης Βικελίδης
  • Παναχαϊκή – Παναιγιάλειος (17:00), Γήπεδο Αγυιας Πάτρας
  • Αχαρναϊκός – Αιγινιακός Ματαιώνεται

 

Η Βαθμολογία (7 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 21β 16-4
  2. Παναχαϊκή 16β. 11-4
  3. ΟΦΗ 14β. 15-6
  4. Δόξα Δράμας 13β 10-3
  5. Απόλλωνας Πόντου 12β. 8-5
  6. Καραϊσκάκης 12β. 8-7
  7. Σπάρτη 11β. 9-4
  8. Πανσερραϊκός 10β. 12-11
  9. Αναγέννηση Καρδίτσας 10β. 7-7
  10. Βέροια 9β. 7-5
  11. Τρίκαλα 9β. 4-4
  12. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 8β. 6-5
  13. Παναιγιάλειος 8β. 7-8
  14. Αιγινιακός 7β. 5-16
  15. Απόλλωνας Λάρισας 6β. 6-11
  16. Καλλιθέα 4β. 3-10
  17. Εργοτέλης 2β. 6-15
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-17

ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός και Βέροια με ματς λιγότερο

Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές 

 

Football League Νέων

H 1η Αγωνιστική (16-17/12) –2ος Όμιλος

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου

  • Αιγινιακός – Αν. Καρδίτσας (12:30, Δημ. «Γ. Παραλυκίδης»)
  • Άρης – Πανσερραϊκός (13:00, Γήπεδο Μάτα)

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

  • Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας (12:00, Γήπεδο Φλαμουλίου)
  • Δόξα Δράμας – Βέροια (12:30, Γήπεδο Νικοτσάρα)
  • Απόλλων Πόντου – Καραϊσκάκης (15:00, Δημ. Γήπεδο «Αριστοτέλης»)

 

 Β’ Εθνική Γυναικών

H 5η Αγωνιστική (16-17/12)

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

  • Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης – Ροδόπη ’87, Γήπεδο Αγ.Γεωργίου Κρήνης
  • Μέντεκας Καλαμαριάς – Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου, Γήπεδο ΕΠΣ Μακεδονίας
  • Βασίλισσα Θράκης – Πανσερραϊκή, ΔΑκ Ξάνθης

Η Βαθμολογία σε 4  ματς

  1. Πανσερραϊκή 12
  2. Βασίλισσα Θράκης 7
  3. Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 7
  4. Ροδόπη ’87 3
  5. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 3
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0

Βασίλισσα Θράκης και Ροδόπη ’87 με ματς λιγότερο

 

Γ’ Εθνική

H 10η Αγωνιστική(16-17/12)

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 3μμ.

  • Άρης Αβάτου – Απόλλων Παραλιμνίου, Γήπεδο Φελώνης (3.00μμ)

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 3μμ.

  • Αετός Ορφανού – ΑΕ Διδυμοτείχου, Γήπεδο Οφρυνίου
  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – Νέστος Χρυσούπολης, Γήπεδο ΕΠΣ Θράκης
  • Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου, Γήπεδο Ξηροποτάμου
  • Ελπίδα Σκουτάρεως – Μ. Αλέξανδρος Καρπερής, Δημ. Γήπεδο Σερρών (5.00μμ)
  • Ορφέας Ξάνθης –  ΑΟ Καβάλα, Γήπεδο ΑΟ Ξάνθης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (9 αγ.)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 20β. 17-4
  2. Ελπίδα Σκουτάρεως 18β. 13-8
  3. ΑΟ Καβάλα 17β. 14-7
  4. Νέστος Χρυσούπολης 14β. 10-4
  5. ΑΕ Διδυμοτείχου 13β. 8-6
  6. Άρης Αβάτου 13β. 6-6
  7. Αετός Ορφανού 12β. 9-9
  8. Ορφέας Ξάνθης 9β.6-9
  9. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 8β. 4-10
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 8β. 10-17
  11. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8β. 8-12
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 6β. 6-19

 

ΕΠΣ Σερρών (16-17/12)

Επίλεκτη Κατηγορία 16η Αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

  • Λιθότοπος – Νέος Σκοπός
  • Χρυσό – Σιδηρόκαστρο
  • Ροδόπολη -Ψωμοτόπι

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

  • Νέο Σούλι – ΑΕ Νιγρίτας
  • Λευκώνας – Αναγέννηση
  • ΠΣ Σέρρες – Χείμαρρος

 

Ανώτερη Κατηγορία 15η Αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Σκοτούσσσα – Δασοχώρι
  • Βαλτερό – Προβατάς

Β’ Όμιλος

  • ΠΟΣ 2000 – Μαυρόλοφος
  • Μεσολλακια – Πρώτη
  • Ροδολίβος – ΑΟ ΝΙγρίτας
  • Κορμίστα -Νεοχώρι
  • Πήγασσος – Επτάμυλοι

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Καπνόφυτο – Χριστός
  • Άνω Ποροϊα – Τριανταφυλλιά
  • Άνω Μητρούσι – Χαροπό
  • Κερκίνη – Άγγιστρο
  • Μεγαλοχώρι – Παλαιόκαστρο

Β’ Όμιλος

  • Ορεινή – Άγιο Πνεύμα
  • Κάτω Καμήλα – SERRES 1800

 

Β’ Κατηγορία 13η Αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Νέα Τυρολόη – Αμμουδιά
  • Νέο Πετρίτσι – Αχλαδοχώρι

Β’ Όμιλος

  • Παλαιοκώμη – Ψυχικό

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

  • Ποντισμένο – Μοναστηράκι
  • Πλατανάκια – Ιωνικός
  • Λέοντες -Βυρώνεια 

Β’ Όμιλος

  • Βαλτοτόπι – Ηρακλής
  • Δημητρίτσι – Νέα Ζίχνη
  • Εμμανουήλ Παππάς – Πεπονιά
  • Πεθελινός – Οινούσσα
  • Δραβίσκος – Μαυροθάλασσα