ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Οι αγώνες των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 3/4 Φεβρουαρίου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Οι αγώνες των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 3/4 Φεβρουαρίου

Ο Πανσερραϊκός με νέο προπονητή στο τιμόνι έχει δύσκολη αποστολή στην Πάτρα κόντρα στην Παναχαϊκή που διεκδικεί την επάνοδο στην football league. Εχει πλέον στο ρόστερ της 13 νέους παίκτες και θα προσπαθήσει να κάνει… νέο ξεκίνημα.

Η ομάδα νέων του Πανσερραϊκού από την άλλη τα καταφέρνει καλύτερα καθώς βρίσκεται στην 2η θεση του βαθμολογικού πίνακα πίσω από τον Αρη. Το Σάββατο αγωνίζεται με τον Απόλλωνα Πόντου στο γηπεδο του Αριστοτέλη.

Η Πανσερραϊκή προελαύνει στο πρωτάθλημα Β’ Εθνικής γυναικών καθώς έχει αποκτήσει διαφορά 6 βαθμών από τις αντιπάλους και δύσκολα θα χάσει την πρώτη θέση. Υποδέχεται την Κυριακή στο γηπεδο του Ψυχικού τον Αγιο Γεώργιο Νέας Κρήνης.

Στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ο Απόλλωνας Παραλιμνίου ταξιδεύει στην Ξάνθη για να αντιμετωπίσει την Δόξα Προσκυνητών, ενώ η Ελπίδα Σκουτάρεως υποδέχεται την ουραγό Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου και ελπίζει σε στραβοπάτημα του Απόλλωνα για να τον πλησιάσει στην κορυφή.

Η Καρπερή ταξιδεύει στην Ξάνθη όπου θα αντιμετωπίσει τον Ορφέα, με ελάχιστες ελπίδες να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Football League

15η Αγωνιστική (31/1–1/2/18)

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου

  • Βέροια – Δόξα Δράμας (15:00, ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Βέροιας)

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου

  • Άρης – Σπάρτη (15:00 ΕΡΤ3, «Κλ. Βικελίδης»)
  • Απόλλων Λάρισας – Απόλλων Πόντου (15:00, Αλκαζάρ)
  • Εργοτέλης – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Παγκρήτιο)
  • Παναχαϊκή – Πανσερραϊκός (15:00 WEB ΕΡΤ, Γήπεδο Αγυιάς)
  • Αχαρναϊκός – ΟΦΗ Δ.Δ.

Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου

  • Καραϊσκάκης – Παναιγιάλειος (15:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
  • Καλλιθέα – Αιγινιακός (15:00, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)

Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Τρίκαλα (15:00, Γήπεδο Περιβολίων)

 

Η Βαθμολογία (14 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 36β 24-4
  2. Παναχαϊκή 33β. 21-5
  3. ΟΦΗ 27β. 29-8
  4. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 24β. 18-10
  5. Τρίκαλα 24β. 13- 7
  6. Σπάρτη 22β. 13 -7
  7. Δόξα Δράμας 21β 17-10
  8. Αναγέννηση Καρδίτσας 21β. 14-12
  9. Απόλλωνας Λάρισας 19β. 15-19
  10. Απόλλωνας Πόντου 18β. 15-14
  11. Καραϊσκάκης 18β. 11-14
  12. Αιγινιακός 15β. 11-23
  13. Βέροια 14β. 10-13
  14. Εργοτέλης 13β. 16-21
  15. Καλλιθέα 12β. 12-17
  16. Πανσερραϊκός 12β. 14-18
  17. Παναιγιάλειος 10β. 8-21
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-38

ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός και Βέροια με ματς λιγότερο

Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

 

Football League Νέων

Η 6η Αγωνιστική (3-4/2/18)

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου

  • 12μμ. Άρης Θεσσαλονίκης  – Βέροια, Γήπεδο Μάτα
  • 12.30μμ Απόλλων Πόντου – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Αριστοτέλη
  • 2.00μμ. Αιγινιακός – Απόλλων Λάρισας, Γήπεδο Παραλυκίδης
  • 3.00μμ. Καραϊσκάκης – Τρίκαλα, Στάδιο Άρτας

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου

  • 3.00μμ. Δόξα Δράμας – Αναγέννηση Καρδίτσας, Γήπεδο Πετρούσας

Η Βαθμολογία (σε 5 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 12β. 13-0
  2. Πανσερραϊκός 9β. 10-4
  3. Τρίκαλα 9β. 8-2
  4. Δόξα Δράμας 7β. 5-4
  5. Απόλλων Πόντου 7β. 11-7
  6. Βέροια 6β. 5-8
  7. Καραϊσκάκης 3β. 6-9
  8. Αιγινιακός 3β 5-13
  9. Απόλλων Λάρισας 3β. 4-9
  10. Αναγέννηση Καρδίτσας 1 3-14

 

Β’ Εθνική Γυναικών

8η Αγωνιστική (4/2/18) 3μμ.

  • Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου – Ροδόπη ’87,  Γήπεδο ΕΠΣ Μακεδονίας
  • Πανσερραϊκή – Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης, Γήπεδο Ψυχικού
  • Βασίλισσα Θράκης –  Μέντεκας Καλαμαριάς, Γήπεδο ΕΠΣ Ξάνθης

Βαθμολογία (σε 7 ματς)

  1. Πανσερραϊκή 19β (22-4)
  2. Ροδόπη ’87 13β. (16-14)
  3. Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου 11β. (15-12)
  4. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 9β (9-12
  5. *Βασίλισσα Θράκης 8β. (8–7)
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0β (6-25)

 

Γ’ Εθνική

15η Αγωνιστική (3-4/2/18) 3μμ.

  • ΑΕ Διδυμοτείχου – ΑΟ Καβάλα, Στάδιο Διδυμοτείχου
  • Ορφέας Ξάνθης – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής, Γήπεδο ΑΟ Ξάνθης
  • Ελπίδα Σκουτάρεως – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Δημ. Γήπεδο Σερρών
  • Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Νέστος Χρυσούπολης, Γήπεδο Ξηροποτάμου
  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – Απόλλων Παραλιμνίου, Γήπεδο ΕΠΣ Ξάνθης
  • Αετός Ορφανού – Άρης Αβάτου, Γήπεδο Οφρυνίου

Η Βαθμολογία (14 ματς)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 30β. 25-7
  2. Ελπίδα Σκουτάρεως 27β. 17-11
  3. ΑΟ Καβάλα 27β. 21-9
  4. Αετός Ορφανού 27β. 23-15
  5. Νέστος Χρυσούπολης 24β. 14-6
  6. Άρης Αβάτου 19β. 11-11
  7. ΑΕ Διδυμοτείχου 17β. 9-12
  8. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 17β. 10-16
  9. Ορφέας Ξάνθης 15β.11-14
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 15β. 16-23
  11. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 9β. 10-19
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 7β. 7-25

 

ΕΠΣ Σερρών 3-4/2/18

Επίλεκτη Κατηγορία – 19η Αγωνιστική

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2018 3μμ.

  • Ψωμοτόπι – Σιδηρόκαστρο
  • Χείμαρρος – Νέος Σκοπός
  • Ροδόπολη – Λιθότοπος

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2018 3μμ

  • ΑΕ Νιγρίτας – Αναγέννηση 3-0 α.α
  • ΠΣ Σέρρες – Νέο Σούλι
  • Λευκώνας – Χρυσό

 

Ανώτερη Κατηγορία 19η Αγωνιστική

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Βαλτερό – Σκοτούσσα
  • Χαρωπό – Δασοχώρι

Β’ Όμιλος

  • Κορμίστα – Ροδολίβος
  • Πήγασσος – Μεσσολακιά
  • Νεοχώρι – Αγιο Πνεύμα
  • ΑΟ Νιγρίτας Πρώτη
  • SERRES 1800 – Μαυρόλοφος
  • Επτάμυλοι – ΠΟΣ 2000

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2018 3μμ

Α’ Όμιλος

  • Καπνόφυτο – Κερκίνη
  • Μεγαλοχώρι – Άνω Μητρούσι
  • Προβατάς – Άνω Ποροϊα
  • Παλαιόκαστρο – Χριστός
  • Άγγιστρο – Τριανταφυλλιά

Β’ Όμιλος

  • Ορεινή – Κάτω Καμήλα

 

Β’ Κατηγορία Ρεπό /18η Αγωνιστική

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  •  Ρεπό

Β’ Όμιλος

  • Ψυχικό – Ηρακλής

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2018 3μμ

Α’ Όμιλος

  • Ρεπό

Β’ Όμιλος

  • Οινούσα – Παλαιοκώμη
  • Εμμανουήλ Παπάς – Πεθελινό
  • Δημητρίτσι – Πεπονιά
  • Δραβίσκος – Νέα Ζίχνη
  • Βαλτοτόπι – Μαυροθάλασσα

 

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ Σερρών

Σε αγώνα για τα Ημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών, την Τετάρτη (31/1) στο επαναληπτικό ματς το  Νέο Σούλι επικράτησε στην έδρα του με 3-2 επί του Σιδηροκάστρου και σε συνδυασμό με το 0-3 α.α του 1ου ματς, προκρίθηκε στον Τελικό του θεσμού.

Τα τέρματα του αγώνα

6’ Παπαστράτος, 53’ Λεωνίδας πεν. 69’ Ζαχαριάδης / 18’ Μιλατσεκάνοφ, 48’ Μπελλίτος