ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Οι αγώνες των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 13-14/10

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Οι αγώνες των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 13-14/10

Σε πλήρη δράση των σερραϊκών ομάδων που συμμετέχουν σε Εθνικά Πρωταθλήματα και στο τοπικό της ΕΠΣ. Ξεχωρίζει στην Α’ Εθνική κατηγορία των Γυναικών το ντέρμπυ της Πανσερραϊκής με τον ΠΑΟΚ στο γηπεδο του Ν.Ρυσσίου. Στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής ο Πανσερραϊκός υποδέχεται την Ασπίδα Ξάνθης, ενώ ο Απόλλων Παραλιμνίου τον Κεραυνό Πέρνης. Έξοδο στην γειτονική Καβάλα κάνει ο Εθνικός Σιδηροκάστρου, όπου θα αντιμετωπίσει τον Αετό Ορφανού.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των παιχνιδιών όλων των σερραϊκών ομάδων έχει ως εξής:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ 2018-19 

 2η Αγωνιστική (21/10)

  • Άρης Θεσσαλονίκης – Λάρισα
  • ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκή
  • Αγία Παρασκευή – Ατρόμητος
  • Ελπίδες Καρδίτσας – Γλυφάδα
  • Τρίκαλα 2011 – Εργοτέλης

Ρεπό: Προοδευτική Περάματος

 

Η Βαθμολογία (1 ματς)

  1. Πανσερραϊκή 3β. (2-0)
  2. ΠΑΟΚ 3β. (1-0)
  3. Λάρισα 3β. (1-0)
  4. Προοδευτική Περάματος 1β. (0-0)
  5. Ελπίδες Καρδίτσας 1β. (0-0)
  6. Γλυφάδα 1β. (0-0)
  7. Τρίκαλα 2011 1β. (0-0)
  8. Άρης Θεσσαλονίκης 0β. (0-0)
  9. Αγία Παρασκευή 0β. (0-1)
  10. Ατρόμητος 0β. (0-1)
  11. Εργοτέλης 0β. (0-2)

 


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΝΔΡΩΝ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ 2018-19

 3η Αγωνιστική (14/10) 4μμ.

  • Άρης Αβάτου – ΑΟ Καβάλα
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Κεραυνός Πέρνης, Γήπεδο Παραλιμνίου
  • Αλέξανδρος Κιλκίς – ΠΑΟ Κοσμίου
  • Αετός Ορφανού-Εθνικός – Σιδηροκάστρου, Γήπεδο Οφρυνίου
  • ΑΕ Καλαμπακίου – Ορφέας Ξάνθης
  • Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης, Δημ. Γήπεδο Σερρών
  • Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Η Βαθμολογία (2 ματς)

  1. Άρης Αβάτου 6β. 6-0
  2. Πανσερραϊκός 6β. 5-0
  3. Ορφέας Ξάνθης 4β. 4-3
  4. Εθνικός Σιδηροκάστρου 4β. 2-1
  5. Καβάλα 4β. 1-0
  6. Αετός Ορφανού 3β. 6-4
  7. Ασπίδα Ξάνθης 3β. 1-4
  8. Νέστος Χρυσούπολης 2β. 2-2
  9. Αλέξανδρος Κιλκίς 2β. 1-1
  10. ΑΕ Καλαμπακίου 1β. 2-6
  11. Απόλλων Παραλιμνίου 1β. 1-2
  12. Κεραυνός Πέρνης 1β. 0-1
  13. ΠΑΟ Κοσμίου 0β. 1-5
  14. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0β. 0-4

 


Κύπελλο Ερασιτεχνών ΕΠΣ Σερρών – Φάση των 16

  • » ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ –  ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ
  • » ΠΡΩΤΗ – ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
  • » ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
  • » ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
  • » ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ – ΝΕΟΧΩΡΙ
  • » ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ 
  • » ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
  • » ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ

Η ημερομηνία τέλεσης των αγώνων δεν έχει ακόμη γνωστοποιηθεί και θα ανακοινωθεί με νεότερο έγγραφο από την διοργανώτρια αρχή


ΕΠΣ Σερρών

Επίλεκτη Κατηγορία  – 6η Αγωνιστική

 Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

  • » Λιθότοπος – Άνω Μητρούσι
  • » Σκοτούσσα – Χείμαρρος

 Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

  • » Νέος Σκοπός – SERRES 1800
  • » Χρυσό – Λευκώνας
  • » Προβατάς – Νεοχώρι
  • » Κάτω Καμήλα – Νέο Σούλι

Βαθμολογία (5 ματς)

  1. Χρυσό 13
  2. Κάτω Καμήλα 13
  3. SERRES 1800 9
  4. Άνω Μητρούσι 8
  5. Λιθότοπος 8
  6. Χείμμαρος 7
  7. Νεοχώρι 7
  8. Σκοτούσσα 6
  9. Λευκώνας 6
  10. Νέος Σκοπός 4
  11. Νέο Σούλι 3
  12. Προβατάς 0

 


Ανώτερη Κατηγορία  – 6η Αγωνιστική

 Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • » Αμμουδιά – Άνω Ποροϊα
  • » Νέο Πετρίτσι – Καπνόφυτο
  • » Ροδόπολη – Καρπερή

Β’ Όμιλος

  • » ΠΣ Σέρρες – Νιγρίτα 2018
  • » Μεσσολακια – Πρώτη
  • »  Ροδολίβος – Παλαιοκώμη

Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • » Μεγαλόχώρι – Άγγιστρο
  • » Κερκίνη – Χριστός
  • » Ρεπό: Ποντισμένο

Β’ Όμιλος

  • » Νέα Ζίχνη – Βαλτοτόπι
  • » Κορμίστα – Πήγασος
  • » Ρεπό: Άγιο Πνεύμα

Βαθμολογία (5 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Νέο Πετρίτσι 11
  2. Κερκίνη 11
  3. Άνω Ποροϊα 10
  4. Αμμουδιά 10
  5. Ποντισμένο 8
  6. Καπνόφυτο 7
  7. Μεγαλοχώρι 5
  8. Χριστός 4
  9. Ροδόπολη 3
  10. Άγγιστρο 0
  11. Καρπερή 0

Β’ Όμιλος

  1. Ροδολίβος 12
  2. Άγιο Πνεύμα 10
  3. Νιγρίτα 2018 9
  4. ΠΣ Σέρρες 9
  5. Νέα Ζίχνη 7
  6. Πρώτη 7
  7. Πήγασος 7
  8. Βαλτοτόπι 6
  9. Κορμίστα 4
  10. Παλαιοκώμη 1
  11. Μεσολακκιά 0

Β’ Κατηγορία  – 3η Αγωνιστική

Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • » Νέα Τυρολόη – ΠΟΣ 2000
  • » Χαρωπό – Βυρώνεια

Β’ Όμιλος

Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • » Ηρακλής – Δασοχώρι –
  • » Πλατανάκια – Μοναστηράκι –

» Ρεπό: Ιωνικός

Β’ Όμιλος

  • » Πεπονιά / Σκούταρι – Εμμανουήλ Παππάς
  • »  Μαυροθάλασσα – Βισαλτιακός / Μακεδονικός
  • » Οινούσσα – Επτάμυλοι
  • » Δραβίσκος – Ψυχικό

Ρεπό: Πεθελινό

 

Βαθμολογία (2 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Χαρωπό 6β
  2. ΠΟΣ 2000 6β.
  3. Ηρακλής 6β.
  4. Μοναστηράκι 1β.
  5. *Νέα Τυρολόη 1β.
  6. *Δασοχώρι 0β.
  7. Ιωνικός 0β.
  8. Βυρώνεια 0β.
  9. Πλατανάκια 0β.

Β’ Όμιλος

  1. Δραβίσκος 6β.
  2. Πεπονιά / Σκούταρι 6β.
  3. Εμμανουήλ Παππάς 4β.
  4. Οινούσα 4β
  5. Επτάμυλοι 1β.
  6. Πεθελινό 1β.
  7. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 0β.
  8. Μαυροθάλασσα 0β
  9. Ψυχικό 0β.

 *Νέα Τυρολόη και Δασοχώρι με ματς λιγότερο