ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου 17/18-11

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου 17/18-11

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ

4η Αγωνιστική  Κυριακή 18/11

  • 12μμ. Άρης Θεσσαλονίκης–Γλυφάδα Οδυσσέα
  • 12μμ. Ατρόμητος Αθηνών – Πανσερραϊκή, Γήπεδο Χωραφάς
  • 3μμ. Προοδευτική Περάματος – Λάρισα
  • 3μμ. Αγία Παρασκευή – Τρίκαλα 2011
  • 3μμ. Ελπίδες Καρδίτσας – ΠΑΟΚ

Ρεπό: Εργοτέλης

Βαθμολογία (3 ματς)

  1. ΠΑΟΚ 9β. (12-1)
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 6β. (8-0)
  3. Αγία Παρασκευή 6β. (3-1)
  4. Ελπίδες Καρδίτσας 5β. (2-1)
  5. Τρίκαλα 2011 4β. (2-4)
  6. Ατρόμητος Αθηνών 3β. (2-2)
  7. Πανσερραϊκή 3β. (2-9)
  8. Λάρισα 3β. (1-6)
  9. Γλυφάδα Οδυσσέας 2β. (0-0)
  10. Προοδευτική Περάματος 1β. (0-4)
  11. Εργοτέλης 0β. (1-8)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΝΔΡΩΝ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

8η Αγωνιστική Κυριακή 18/11 3μμ.

  • Αλέξανδρος Κιλκίς – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
  • ΑΕ Καλαμπακίου – Απόλλων Παραλιμνίου, Γήπεδο Καλαμαπακίου
  • Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης
  • Πανσερραϊκός – Νέστος Χρυσούπολης, Γήπεδο Σερρών
  • Αετός Ορφανού – Ασπίδα Ξάνθης
  • Εθνικός Σιδηροκάστρου – Καβάλα, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
  • Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟ Κοσμίου

Βαθμολογία (7 ματς)

  1. Νέστος Χρυσούπολης 15β. 15-6
  2. Αετός Ορφανού 14β. 14-7
  3. Καβάλα 14β. 12-3
  4. Ορφέας Ξάνθης 14β. 12-7
  5. Πανσερραϊκός 12β. 12-9
  6. Αλέξανδρος Κιλκίς 10β. 7-3
  7. Κεραυνός Πέρνης 9β. 5-3
  8. Άρης Αβάτου 8β. 8-8
  9. Απόλλων Παραλιμνίου 8β. 5-7
  10. Εθνικός Σιδηροκάστρου 8β. 3-7
  11. ΠΑΟ Κοσμίου 7β. 7-11
  12. Ασπίδα Ξάνθης 6β. 5-20
  13. ΑΕ Καλαμπακίου 6β. 4-9
  14. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3β. 5-14

 

ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Επίλεκτη Κατηγορία

10η Αγωνιστική

Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

  • Χείμμαρος – Λευκώνας
  • SERRES 1800 – Νέο Σούλι
  • Νεοχώρι – Σκοτούσσα

Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

  • Άνω Μητρούσι – Κάτω Καμήλα
  • Χρυσό – Νέος Σκοπός
  • Προβατάς – Λιθότοπος

Βαθμολογία (9 ματς)

  1. Χρυσό 22
  2. Κάτω Καμήλα 18
  3. Χείμμαρος 17
  4. SERRES 1800 15
  5. *Λιθότοπος 13
  6. Άνω Μητρούσι 11
  7. Νεοχώρι 11
  8. Σκοτούσσα 9
  9. Λευκώνας 9
  10. *Νέος Σκοπός 8
  11. Προβατάς 7
  12. Νέο Σούλι 7
*Νέος Σκοπός και Λιθότοπος με ματς λιγότερο

Ανώτερη Κατηγορία

11η Αγωνιστική

Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Ροδόπολη – Καπνόφυτο
  • Νέο Πετρίτσι – Άνω Ποροϊα
  • Αμμουδιά – Χριστός

B’ Όμιλος

  • Ροδολίβος – Πήγασος
  • Μεσολακκιά – Βαλτοτόπι

Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Ποντισμένο – Καρπερή
  • Κερκίνη – Μεγαλοχώρι

Ρεπό: Άγγιστρο

B’ Όμιλος

  • Άγιο Πνεύμα – Παλαιοκώμη
  • Νέα Ζίχνη – ΠΣ Σέρρες
  • Κορμίστα – Πρώτη

Ρεπό: Νιγρίτα 2018

Βαθμολογία (10 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Άνω Ποροϊα 21
  2. Αμμουδιά 21
  3. Νέο Πετρίτσι 19
  4. Κερκίνη 17
  5. Ροδόπολη 15
  6. Μεγαλοχώρι 13
  7. Ποντισμένο 11
  8. Χριστός 8
  9. Καπνόφυτο 7
  10. Άγγιστρο 4
  11. Καρπερή 3

Β’ Όμιλος

  1. Ροδολίβος 24
  2. Άγιο Πνεύμα 19
  3. Νιγρίτα 2018 19
  4. ΠΣ Σέρρες 18
  5. Πρώτη 17
  6. Νέα Ζίχνη 15
  7. Πήγασος 11
  8. Βαλτοτόπι 9
  9. Μεσολακκιά 7
  10. Κορμίστα 4
  11. Παλαιοκώμη 1

 

Β’ Κατηγορία

7η Αγωνιστική

Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  •  ΠΟΣ 2000 – Μοναστηράκι
  • Χαρωπό – Νέα Τυρολόη

Β’ Όμιλος

  • Ψυχικό – Πεθελινό

Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Δασοχώρι – Πλατανάκια
  • Βυρώνεια – Ιωνικός

Ρεπό: Ηρακλής

Β’ Όμιλος

  • Επτάμυλοι – Μαυροθάλασσα
  • Εμμανουήλ Παππάς – Βισαλτιακός
  • Δραβίσκος – Πεπονιά / Σκούταρι

Ρεπό: Οινούσα

Βαθμολογία (6 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Χαρωπό 15β
  2. ΠΟΣ 2000 13β.
  3. Ηρακλής 12β.
  4. Πλατανάκια 8β.
  5. Μοναστηράκι 7β.
  6. Ιωνικός 5β.
  7. Νέα Τυρολόη 4β.
  8. Δασοχώρι 3β.
  9. Βυρώνεια 0β.

Β’ Όμιλος

  1. Πεπονιά / Σκούταρι 16β.
  2. Δραβίσκος 14β.
  3. Εμμανουήλ Παππάς 8β.
  4. Πεθελινό 8β.
  5. Ψυχικό 6β.
  6. Επτάμυλοι 5β.
  7. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 4β.
  8. Οινούσα 4β
  9. Μαυροθάλασσα 1β

 

Κύπελλο Ερασιτεχνών ΕΠΣ Σερρών

Φάση των 16

Τετάρτη 17 Οκτωβρίου 2018 3.30μμ.

  • Παραλίμνιο – Σιδηρόκαστρο 2-0
  • ΠΣ Σέρρες–Νεοχώρι 3.3 κ.δ. 3-3 παρ. 4-5 πέν.
  • Πρώτη – Άνω Ποροϊα 0-3
  • Κ.Καμήλα–Σκοτούσα 2-2 κ.δ. 2-2 παρ.1-3 πεν.

 Τετάρτη 24 Οκτωβρίου 2018 3.30 μμ.

  • Άγιο Πνεύμα Χείμμαρος 1-2
  • Καπνόφυτο – Λευκώνας 0-5

 Τετάρτη 31 Οκτωβρίου 2018 2.30 μμ.

  • Νέα Ζίχνη – Νέος Σκοπός 0-6

Τετάρτη 14 Νοεμβρίου 2018 2.30 μμ.

  • Λιθότοπος – Πανσερραϊκός 2-5 (42’ Γκόγκας, 49’ Μουτίδης / 14-41-50-94’ Παπαβασιλείου, 73’ Βλαχόπουλος)

Οι ομάδες με έντονο χρώμα προκρίθηκαν στα προημιτελικά

 

Advertisements