ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Οι σερραϊκές ομάδες στα γήπεδα το Σαββατοκύριακο 13-14/1

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Οι σερραϊκές ομάδες στα γήπεδα το Σαββατοκύριακο 13-14/1

Μονο νίκη θέλει ο Πανσερραϊκός στην έξοδό του στο Αιγίνιο, αν θέλει να μη μπει σε περιπέτειες (αν και όπως φαίνεται από τις αφαιρέσεις βαθμών άλλων ομάδων όπως η Σπάρτη -12 στο τέλος θα την γλυτώσει) καθώς θα μπει στην ζώνη των ομάδων που υποβιβάζονται.

Η ομάδα των Νέων του Πανσερραϊκού  αντιμετωπίζει την Βέροια στο γήπεδο του Χρυσού, το Σάββατο στις 13.00 και θέλει την 2η νίκη στο πρωτάθλημα.

Ρεπό έχουν τα κορίτσια της Πανσερραϊκής καθώς ο όμιλος τους στην Β’ Εθνική δεν αγωνίζεται αυτό το Σαββατοκύριακο.

Στην Γ’ Εθνικη οι πρωτοπόροι Παραλίμνιο και Σκουταρι αντιμετωπίζουν πολύ ασθενέστερες ομάδες. Ο μεν Απόλλωνας υποδέχεται την ουραγό Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, η δε Ελπίδα έχει πιο δύσκολο έργο αφού επισκέπτεται τον Ξηροπόταμο που «καίγεται» για βαθμούς.Τέλος η Καρπερή κάνει έξοδο στο Ορφάνι, ελπίζοντας μετά τις τελευταίες αλλαγές (προπονητη και παίκτες) να κάνει ένα νέο ξεκίνημα για να σώσει την κατηγορία.

Το πρωτάθλημα της ΕΠΣ επανέρχεται σε «φουλ ρυθμους» μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

 

Football League

 11η Αγωνιστική (13-14 Ιανουαρίου)

Σάββατο 13 Ιανουαρίου

  • Απόλλων Πόντου – Δόξα Δράμας  (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Καλαμαριάς)
  • Παναιγιάλειος – ΟΦΗ (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)

Κυριακή 14 Ιανουαρίου

  • Καραϊσκάκης – Παναχαϊκή  (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Γήπεδο Περιβολίων)
  • Αιγινιακός – Πανσερραϊκός (15:00, «Γ. Παραλυκίδης»)
  • Τρίκαλα – Σπάρτη (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
  • Απόλλων Λάρισας – Άρης (15:00 Web ΕΡΤ, Αλκαζάρ)
  • Καλλιθέα – Βέροια (15:00, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)
  • Εργοτέλης – Αχαρναϊκός Δ.Δ.

 

 Η Βαθμολογία (10 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 26β 18-4
  2. Παναχαϊκή 23β. 15-5
  3. ΟΦΗ 18β. 18-6
  4. Τρίκαλα18β. 9-4
  5. Σπάρτη 17β. 11-5
  6. Καραϊσκάκης 16β. 11-10
  7. Δόξα Δράμας 15β 11-4
  8. Απόλλωνας Πόντου 14β. 9-8
  9. Αναγέννηση Καρδίτσας 14β. 9-9
  10. Βέροια 13β. 9-7
  11. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 12β. 9-9
  12. Απόλλωνας Λάρισας 12β. 11-15
  13. Πανσερραϊκός 11β. 13-15
  14. Αιγινιακός 11β. 9-18
  15. Παναιγιάλειος 10β. 7-10
  16. Καλλιθέα 8β. 7-12
  17. Εργοτέλης 3β. 10-21
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-26

ΟΦΗ, Δόξα Δράμας, ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός και Βέροια με ματς λιγότερο

Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

 

Football League Νέων

2ος Όμιλος

 3η Αγωνιστική (13-14 Ιανουαρίου)

 Σάββατο 13 Ιανουαρίου

  • Άρης – Αιγινιακός (12:00, «Κλεάνθης Βικελίδης»)
  • Απόλλων Πόντου – Απόλλων Λάρισας
  • (12:00, Δημ. Γήπεδο «Αριστοτέλης»)
  • Πανσερραϊκός – Βέροια (13:00, Δημ. Γήπεδο Χρυσού)
  • Τρίκαλα – Δόξα Δράμας (15:00, Γήπεδο Φλαμουλίου)
  • Καραϊσκάκης – Αν. Καρδίτσας (15:00, Δημ. Στάδιο Άρτας)

 

Η Βαθμολογία (σε 2 ματς)

  1. Απόλλων Πόντου 6β. 9-1
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 6β. 7-0
  3. Τρίκαλα 6β. 5-1
  4. Δόξα Δράμας 4β. 2-1
  5. Αιγινιακός 3β 5-2
  6. Πανσερραϊκός 3β. 4-2
  7. Απόλλων Λάρισας 1β. 1-4
  8. Καραισκάκης 0β. 2-8
  9. Βέροια 0β. 0-6
  10. Αναγέννηση Καρδίτσας 0-10

 

Β’ Εθνική Γυναικών

Η Επόμενη Αγωνιστική – 7η Αγωνιστική

(21 Ιανουαρίου)

  • Μέντεκας Καλαμαριάς – Ροδόπη 87
  • Πανσερραϊκή – Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου
  • Βασίλισσα Θράκης – Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης

 

Η Βαθμολογία (6 ματς)

  1. Πανσερραϊκή 16β (20-4)
  2. Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου 11β. (15-11)
  3. Βασίλισσα Θράκης 8β. (8-5)
  4. Ροδόπη ’87 8β. (13-14)
  5. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 3β (6-12
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0β (6-23)

Βασίλισσα Θράκης & Ροδόπη ’87 με ματς λιγότερο

 

Γ’ Εθνική

Η 12η Αγωνιστική (14 Ιανουαρίου)

  • Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Διδυμοτείχου,
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Γήπεδο Παραλιμνίου
  • Αετός Ορφανού – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής, Γήπεδο Οφρυνίου
  • Άρης Αβάτου – ΑΟ Καβάλα,
  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – Ορφέας Ξάνθης,
  • Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Ελπίδα Σκουτάρεως, Γήπεδο Ξηροποτάμου

 

Η Βαθμολογία (11 ματς)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 24β. 22-5
  2. Ελπίδα Σκουτάρεως 24β. 15-8
  3. ΑΟ Καβάλα 20β. 17-8
  4. Αετός Ορφανού 18β. 11-9
  5. Άρης Αβάτου 17β. 8-7
  6. Νέστος Χρυσούπολης 17β. 12-6
  7. ΑΕ Διδυμοτείχου 13β. 8-11
  8. Ορφέας Ξάνθης 12β.7-10
  9. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 11β. 5-13
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 11β. 11-20
  11. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8β. 8-14
  12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 6β. 6-21

 

ΕΠΣ Σερρών (13-14/1/18)

Επίλεκτη Κατηγορία – 17η Αγωνιστική

Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

  • Ψωμοτόπι – Χρυσό
  • Χείμαρρος –Λευκώνας

Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

  • ΑΕ Νιγρίτας – Νέος Σκοπός
  • Σιδηρόκαστρο – Νέο Σούλι
  • ΠΣ Σέρρες – Ροδόπολη
  • Αναγέννηση – Λιθότοπος 0-3 α.α (η ομάδα της Αναγέννησης αποχώρησε από το Πρωτάθλημα)

 

Ανώτερη Κατηγορία 17η Αγωνιστική

Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Βαλτερό – Δασοχώρι

Β’ Όμιλος

  • Ροδολίβος – ΠΟΣ 2000
  • Κορμίστα – Μαυρόλοφος
  • Πήγασος – Πρώτη
  • Νεοχώρι – SERRES 1800

Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Καπνόφυτο – Σκοτούσσα
  • Άνω Μητρούσι – Άνω Ποροϊα
  • Κερκίνη – Χριστός
  • Μεγαλοχώρι – Τριανταφυλλιά
  • Προβατάς – Χαρωπό
  • Παλαιόκαστρο – Άγγιστρο

Β’ Όμιλος

  • Ορεινή – Μεσολακκιά
  • Κάτω Καμήλα – Άγιο Πνευμα
  • Επτάμυλοι – ΑΟ Νιγρίτας

 

Β’ Κατηγορία 14η /16η Αγωνιστική

Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Αχλαδοχώρι – Μοναστηράκι
  • Ιωνικός – Ποντισμένο
  • Αμμουδιά – Νέο Πετρίτσι

Β’ Όμιλος

  • Ψυχικό – Πεθελινός

 

Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Πλατανάκια – Λέοντες
  • Βυρώνεια – Νέα Τυρολόη

Β’ Όμιλος

  • Δημητρίτσι – Παλαιοκώμη
  • Ηρακλής – Πεπονιά
  • Δραβίσκος – Εμμανουήλ Παπάς
  •  Βαλτοτόπι – Οινούσσα
  •  Μαυροθάλασσα- Νέα Ζίχνη

Γράψτε το σχόλιό σας...