ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Οι σερραϊκές ομάδες στα γήπεδα το Σαββατοκύριακο 9-10/12

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Οι σερραϊκές ομάδες στα γήπεδα το Σαββατοκύριακο 9-10/12

Ο Πανσερραϊκός μετά το… άκοπο τρίποντο της περασμένης αγωνιστικής από τον Αχαρναίκό που αποχώρησε από το πρωτάθλημα, επιστρέφει στην αγωνιστική δράση και υποδέχεται την Βέροια στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων όλων των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 9-10 Δεκεμβρίου 2017 έχει ως εξής:

Football League 

H 7η Αγωνιστική (9-10/12)

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου

  • ΟΦΗ – Παναχαϊκή (15:00 ΕΡΤ3), Θ. Βαρδινογιάννης

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Σπάρτη (15:00), στάδιο Περιβολίων
  • Δόξα Δράμας – Άρης (15:00 ΕΡΤ3), Γήπεδο Δράμας
  • Πανσερραϊκός – Βέροια (15:00), Δημ. Γήπεδο Σερρών
  • Παναιγιάλειος – Εργοτέλης (15:00), Στάδιο Αιγίου
  • Αιγινιακός – Καραϊσκάκης (15:00), Γήπεδο. Γ. Παραλυκίδης
  • Απόλλων Πόντου – Καλλιθέα (15:00), Γήπεδο Καλαμαριάς
  • Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας (15:00), Στάδιο Τρικάλων
  • Αν. Καρδίτσας – Αχαρναϊκός ΜΑΤΑΙΩΣΗ

 

Η Βαθμολογία (6 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 18β 14-3
  2. ΟΦΗ 14β. 14-4
  3. Παναχαϊκή 13β. 9-3
  4. Δόξα Δράμας 13β 9-1
  5. Καραϊσκάκης 12β. 8-5
  6. Βέροια 9β. 7-4
  7. Σπάρτη 8β. 7-4
  8. Απόλλωνας Πόντου 9β. 7-5
  9. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 8β. 6-3
  10. Πανσερραϊκός 7β. 11-11
  11. Αναγέννηση Καρδίτσας 7β. 4-7
  12. Απόλλωνας Λάρισας 6β. 5-8
  13. Τρίκαλα 6β. 1-3
  14. Παναιγιάλειος 5β. 5-6
  15. Καλλιθέα 4β. 3-9
  16. Αιγινιακός 4β. 3-16
  17. Εργοτέλης 2β. 6-14
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-14

ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός και Βέροια με ματς λιγότερο

Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές 

 

Β’ Εθνική Γυναικών

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση

Η Βαθμολογία σε 4  ματς

  1. Πανσερραϊκή 12
  2. Βασίλισσα Θράκης 7
  3. Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 7
  4. Ροδόπη ’87 3
  5. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 3
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0
  7. Βασίλισσα Θράκης και Ροδόπη ’87 με ματς λιγότερο

Η Επόμενη Αγωνιστική (17/12)

  • Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης – Ροδόπη ’87
  • Μέντεκας Καλαμαριάς – Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου
  • Βασίλισσα Θράκης – Πανσερραϊκή

 

Γ’ Εθνική

9η Αγωνιστική

Σάββατο 9/12

  • Απόλλων Παραλιμνίου – Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου, Γήπεδο Παραλιμνίου

Κυριακή 10/12

  • ΑΕ Διδυμοτείχου – Άρης Αβάτου, Στάδιο Δισυμοτείχου
  • Αετός Ορφανού – ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών, Γήπεδο Οφρυνίου
  • Νέστος Χρυσούπολης – Ελπίδα Σκουτάρεως, Στάδιο Χρυσούπολης
  • Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Ορφέας Ξάνθης, ΔΑΚ Κομοτηνής
  • Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής – ΑΟ Καβάλα, Γήπεδο Ηράκλειας

 

ΕΠΣ Σερρών

Επίλεκτη Κατηγορία 15η Αγωνιστική

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

  • Χείμαρρος – Ψωμοτόπι

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

  • ΑΕ Νιγρίτας – Λιθότοπος 
  • Νέο Σούλι – Χρυσό 
  • Νέος Σκοπός – Λευκώνας 
  • Σιδηρόκαστρο – Ροδόπολη 
  • Αναγέννηση – ΠΣ Σέρρες

 

Ανώτερη Κατηγορία 14η Αγωνιστική

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Τριανταφυλλιά – Καπνόφυτο 
  • Χαροπό – Άνω Ποροϊα 
  • Βαλτερό – Μεγαλοχώρι

Β’ Όμιλος

  • Πρώτη – Άγιο Πνεύμα 
  • SERRES 1800 – Μεσσολακιά 
  • Πήγασσος – Κορμίστα
  • ΑΟ Νιγρίτας – ΠΟΣ 2000
  • Νεοχώρι – Ροδολίβος

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Δασοχώρι – Χριστός
  • Άγγιστρο – Σκοτούσσα
  • Παλαιόκαστρο – Άνω Μητρούσι
  • Προβατάς – Κερκίνη

Β’ Όμιλος

  • Μαυρόλοφος – Ορεινή 
  • Επτάμυλοι – Κάτω Καμήλα

 

Β’ Κατηγορία 12η Αγωνιστική

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Αμμουδιά – Βυρώνεια
  • Αχλαδοχώρι – Νέα Τυρολόη 
  • Νέο Πετρίτσι – Ποντισμένο

Β’ Όμιλος

  • Πεπονιά – Δραβίσκος

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Ιωνικός – Λέοντες 
  • Μοναστηράκι – Πλατανάκια

Β’ Όμιλος

  • Ηρακλής – Παλαιοκώμη 
  • Πεθελινός – Δημητρίτσι 
  • Οινούσα – Εμαμνουήλ Παππάς 
  • Μαυροθάλασσα – Ψυχικό
  • Νέα Ζίχνη – Βαλτοτόπι

Κύπελλο ΕΠΣ  Σερρών Ημιτελικοί

 Στο θεσμό του Κυπέλλου πραγματοποιήθηκε την Τρίτη (5/12) η κλήρωση στα γραφεία της ΕΠΣ, ανέδειξε τα ζευγάρια των ημιτελικών

  • Απόλλωνας Παραλιμνίου – Λευκώνας 
  • Νέο Σούλι – Σιδηρόκαστρο.

Τα παιχνίδια θα είναι διπλά με το 1ο ματς να διεξάγεται την Τετάρτη 17 Ιανουαρίου 2018 και ο επαναληπτικός την Τετάρτη 31 Ιανουαρίου 2018