ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Πρόγραμμα αγώνων Σαββατοκύριακου 30/31 Μαρτίου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Πρόγραμμα αγώνων Σαββατοκύριακου 30/31 Μαρτίου

Το πρόγραμμα των αγώνων των σερραϊκών ομάδων στο ποδόσφαιρο το Σαββατοκύριακο 30/31 Μαρτίου 2019 έχει ως εξής:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΕΘΝΙΚΗΣ

18η Αγωνιστική (30-31/3/19)

Σάββατο 30/3

  • 1μμ. Πανσερραϊκή – Ελπίδες Καρδίτσας, Δημ. Γήπεδο Σερρών

Κυριακή 31/3

  • Τρίκαλα 2011 –  Λάρισα
  • Γλυφάδα Οδυσσέας – Εργοτέλης
  • Προοδευτική Περάματος – ΠΑΟΚ
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Αγία Παρασκευή

Ρεπό: Ατρόμητος Αθηνών

Βαθμολογία (17 ματς)

  1. ΠΑΟΚ 42β. (78-45
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 39β. (44-6)
  3. Τρίκαλα 2011 37β. (25-9)
  4. Ατρόμητος Αθηνών 24β. (22-16)
  5. Γλυφάδα Οδυσσέας 20β. (15-11)
  6. Ελπίδες Καρδίτσας 19β. (12-28)
  7. Λάρισα 22β. (17-26)
  8. Αγία Παρασκευή 15β. (14-27)
  9. *Προοδευτική Περάματος 12β. (17-36)
  10. Εργοτέλης 9β. (12-45)
  11. Πανσερραϊκή 3β. (11-62)

 


 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

24η Αγωνιστική (30-31/3/19) 4μμ.

Σάββατο 30/3

  • Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου, Γήπεδο ΑΟ Ξάνθης

Κυριακή 31/3

  • ΑΕ Καλαμπακίου – Καβάλα
  • Νέστος Χρυσούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου
  • Πανσερραϊκός – Εθνικός Σιδηροκάστρου, Δημ. Γήπεδο Σερρών
  • Αλέξανδρος Κιλκίς – Κεραυνός Πέρνης
  • Αετός Ορφανού – Άρης Αβάτου
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ασπίδα Ξάνθης

Βαθμολογία (23 ματς)

  1. Καβάλα 57β. 57-7
  2. Νέστος Χρυσούπολης 56β. 44-13
  3. Πανσερραϊκός 39β. 36-23
  4. Απόλλων Παραλιμνίου 38β. 29-19
  5. Αετός Ορφανού 36β. 41-29
  6. Αλέξανδρος Κιλκίς 35β. 24-15
  7. Άρης Αβάτου 35β. 24-20
  8. Ορφέας Ξάνθης 32β. 26-24
  9. Κεραυνός Πέρνης 30β. 24-22
  10. ΑΕ Καλαμπακίου 25β. 16-25
  11. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 21β. 22-43
  12. Ασπίδα Ξάνθης 17β. 16-52
  13. Εθνικός Σιδηροκάστρου 13β. 12-45
  14. ΠΑΟ Κοσμίου 13β. 21-55

ΕΠΣ Σερρών 2018-19

Επίλεκτη Κατηγορία

Play Off 2η Αγωνιστική (30-31/3/19) 4μμ.

Σάββατο 30/3

  • Λιθότοπος – Κάτω Καμήλα
  • SERRES 1800 – Χείμμαρος

Κυριακή 31/3

  • Χρυσό – Σκοτούσσα

Play Out 2η Αγωνιστική (30-31/3/19) 4μμ.

Σάββατο 30/3

  • Λευκώνας – Νεοχώρι

Κυριακή 31/3

  • Νέος Σκοπός – Νέο Σούλι
  • Άνω Μητρούσι – Προβατάς

Η Βαθμολογία των Play Off και Play Out

Play Off

  1. Κάτω Καμήλα 10
  2. Χρυσό 7
  3. Λιθότοπος 6
  4. SERRES 1800 2
  5. Σκοτούσσα 0
  6. Χείμμαρος 0

Play Out

  1. Νεοχώρι 7
  2. Νέο Σούλι 7
  3. Νέος Σκοπός 3
  4. Άνω Μητρούσι 2
  5. Λευκώνας 2
  6. Προβατάς 1

Ανώτερη Κατηγορία

Play Off 4η Αγωνιστική (30-31/3/19) 4μμ. και 5μμ

Α’ Όμιλος

Σάββατο 30/3

  • Νέο Πετρίτσι – Αμμουδια (4μμ)

Κυριακή 31/3

  • Άνω Ποροϊα – Ποντισμένο
  • Μεγαλοχώρι – Ροδόπολη

B’ Όμιλος

Σάββατο 30/3

  • Ροδολίβος – ΠΣ Σέρρες (4μμ.)

Κυριακή 31/3

  • Νέα Ζίχνη – Πρώτη
  • Νιγρίτα 2018 – Άγιο Πνεύμα

Play Out- 3η Αγωνιστική (27-31/3/19)

Α’ Όμιλος

Σάββατο 30/3

  • Άγγιστρο – Χριστός

Κυριακή 31/3

  • Καρπερή – Καπνόφυτο

Ρεπό: Κερκίνη

B’ Όμιλος

Τετάρτη 27/3

  • Μεσσολακιά – Πήγασος 1-0
  • Βαλτοτόπι – Παλαιοκώμη 0-0

Ρεπό: Κορμίστα

Βαθμολογία των Play Off και Play Out στους 2 Ομίλους

Α’ Όμιλος

Play Off

  1. Αμμουδιά 12
  2. Μεγαλοχώρι 10
  3. Άνω Ποροϊα 8
  4. Ροδόπολη 7
  5. Νέο Πετρίτσι 6
  6. Ποντισμένο 0

Play Out

  1. Κερκίνη 10
  2. Χριστός 7
  3. Καπνόφυτο 6
  4. Άγγιστρο 3
  5. Καρπερή 1

B’ Όμιλος

Play Off

  1. Πρώτη 10
  2. Άγιο Πνεύμα 9
  3. Ροδολίβος 9
  4. Νιγρίτα 2018 6
  5. *ΠΣ Σέρρες 5
  6. *Νέα Ζίχνη 0

*ΠΣ Σέρρες και Νέα Ζίχνη με ματς λιγότερο

Play Out

  1. Βαλτοτόπι 11
  2. Πήγασος 9
  3. Μεσολακκιά 7
  4. Κορμίστα 3
  5. Παλαιοκώμη 2

Β’ Κατηγορία

20η Αγωνιστική (30-31/3/19) 4μμ.

Α’ Όμιλος

Σάββατο 30/3

  • ΠΟΣ 2000 – Ιωνικός
  • Χαρωπό – Δασοχώρι

Κυριακή 31/3

  • Βυρώνεια – Πλατανάκια
  • Ηρακλής – Μοναστηράκι

Ρεπό Νέα Τυρολόη

Β’ Όμιλος

Κυριακή 31/3

  • Βισαλτιακός / – Εμμανουήλ Παππάς
  • Πεθελινό – Μαυροθάλασσα
  • Πεπονιά / Σκούταρι – Ψυχικό
  • Δραβίσκος – Επτάμυλοι

Ρεπό Οινούσα

Βαθμολογία (18 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. ΠΟΣ 2000 44
  2. Ηρακλής 37
  3. Πλατανάκια 33
  4. Χαρωπό 29
  5. Νέα Τυρολόη 22
  6. Ιωνικός 17
  7. Μοναστηράκι 13
  8. Δασοχώρι 12
  9. Βυρώνεια 7

Β’ Όμιλος

  1. Πεπονιά / Σκούταρι 39
  2. Δραβίσκος 39
  3. Εμμανουήλ Παππάς 38
  4. Πεθελινό 34
  5. Οινούσα 20
  6. Ψυχικό 15
  7. Επτάμυλοι 12
  8. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 10
  9. Μαυροθάλασσα 10

 

 

Advertisements