ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Πρόγραμμα αγώνων το Σαββατοκύριακο 27/28-10

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Πρόγραμμα αγώνων το Σαββατοκύριακο 27/28-10

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΝΔΡΩΝ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

5η Αγωνιστική (27-28/10) 3μμ.

  • Αλέξανδρος Κιλκίς – Αετός Ορφανού
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Άρης Αβάτου, Γήπεδο Παραλιμνίου
  • Νέστος Χρυσούπολης – Καβάλα
  • Πανσερραϊκός- Κεραυνός Πέρνης Δημ. Γήπεδο Σερρών
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου
  • ΑΕ Καλαμπακίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου, Γήπεδο Καλαμπακίου
  • Ορφέας Ξάνθης – Ασπίδα Ξάνθης

  Βαθμολογία (4 ματς)

  1. Ορφέας Ξάνθης 10β. 8-5
  2. Πανσερραϊκός 9β. 9-5
  3. Νέστος Χρυσούπολης 8β. 10-4
  4. Καβάλα 8β. 5-0
  5. Αετός Ορφανού 7β. 8-5
  6. Άρης Αβάτου 7β. 6-3
  7. Αλέξανδρος Κιλκίς 6β. 4-1
  8. Εθνικός Σιδηροκάστρου 5β. 2-4
  9. Κεραυνός Πέρνης 4β. 3-2
  10. Απόλλων Παραλιμνίου 4β. 3-4
  11. ΠΑΟ Κοσμίου 4β. 3-5
  12. Ασπίδα Ξάνθης 3β. 2-12
  13. ΑΕ Καλαμπακίου 1β. 2-8
  14. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0β. 3-10

 

Κύπελλο Ερασιτεχνών ΕΠΣ Σερρών

Φάση των 16

Τετάρτη 17 Οκτωβρίου 2018 3.30 μμ.

  • Παραλίμνιο – Σιδηρόκαστρο 2-0
  • ΠΣ Σέρρες – Νεοχώρι 3.3 κ.δ. 3-3 παρ. 4-5 πέν.
  • Πρώτη – Άνω Ποροϊα 0-3
  • Κάτω Καμήλα – Σκοτούσα 2-2 κ.δ. 2-2 παρ. 1-3 πεν.

Τετάρτη 24 Οκτωβρίου 2018 3.30 μμ.

  • Ζίχνη – Νέος Σκοπός, Αναβλήθηκε λόγω θανάτου του δημάρχου Ανδρέα Δαϊρετζή. Θα ορισθεί νέα ημερομηνία για τη διεξαγωγή του.
  • Άγιο Πνεύμα Χείμμαρος 1-2
  • Καπνόφυτο – Λευκώνας 0-5

 Τετάρτη 31 Οκτωβρίου 2018 2.30 μμ.

  • Λιθότοπος – Πανσερραϊκός

ΕΠΣ Σερρών

Επίλεκτη Κατηγορία

Δεν υπάρχει δράση το Σαββατοκύριακο 27-28 Οκτωβρίου

Βαθμολογία (7 ματς)

  1. Χρυσό 19
  2. Κάτω Καμήλα 17
  3. SERRES 1800 12
  4. Λιθότοπος 12
  5. Χείμμαρος 11
  6. Νεοχώρι 10
  7. Άνω Μητρούσι 8
  8. Νέος Σκοπός 7
  9. Σκοτούσσα 7
  10. Λευκώνας 6
  11. Νέο Σούλι 6
  12. Προβατάς 3

Ανώτερη Κατηγορία

8η Αγωνιστική

Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • Αμμουδιά – Ποντισμένο
  • Νέο Πετρίτσι – Ροδόπολη
  • Άνω Ποροϊα- Άγγιστρο
  • Χριστός – Καπνόφυτο
  • Μεγαλοχώρι – Καρπερή

Ρεπό: Κερκίνη

B’ Όμιλος

  • Πρώτη – Νιγρίτα 2018
  • ΠΣ Σέρρες – Παλαιοκώμη
  • Μεσολακκιά – Άγιο Πνεύμα
  • Βαλτοτόπι – Πήγασος
  • Κορμίστα – Ροδολίβος

Ρεπό: Νέα Ζίχνη

Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

–––

Βαθμολογία (7 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Κερκίνη 17
  2. Αμμουδιά 14
  3. Νέο Πετρίτσι 14
  4. Άνω Ποροϊα 12
  5. Ροδόπολη 9
  6. Μεγαλοχώρι 9
  7. Ποντισμένο 8
  8. Καπνόφυτο 7
  9. Χριστός 5
  10. Άγγιστρο 1
  11. Καρπερή 0

 

Β’ Όμιλος

  1. Ροδολίβος 18
  2. Πρώτη 13
  3. Νιγρίτα 2018 12
  4. ΠΣ Σέρρες 12
  5. Νέα Ζίχνη 11
  6. Πήγασος 11
  7. Άγιο Πνεύμα 10
  8. Βαλτοτόπι 6
  9. Κορμίστα 4
  10. Μεσολακκιά 3
  11. Παλαιοκώμη 1

Β’ Κατηγορία

1η  Εξ Αναβολής Αγωνιστική

Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • Νέα Τυρολόη – Δασοχώρι

Βαθμολογία (4 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Χαρωπό 12β
  2. ΠΟΣ 2000 10β.
  3. Ηρακλής 9β.
  4. Πλατανάκια 4β.
  5. *Νέα Τυρολόη 3β.
  6. Ιωνικός 3β.
  7. Μοναστηράκι 1β.
  8. *Δασοχώρι 0β.
  9. Βυρώνεια 0β.

Β’ Όμιλος

  1. Πεπονιά / Σκούταρι 12β.
  2. Δραβίσκος 10β.
  3. Εμμανουήλ Παππάς 7β.
  4. Επτάμυλοι 5β.
  5. Οινούσα 4β
  6. Πεθελινό 4β.
  7. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 1β.
  8. Μαυροθάλασσα 1β
  9. Ψυχικό 0β.

 *Νέα Τυρολόη και Δασοχώρι με ματς λιγότερο