ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα αγώνων των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 17/18 Φεβρουαρίου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα αγώνων των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 17/18 Φεβρουαρίου

Το πρόγραμμα των αγώνων των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο της αποκριάς 17/18 Φεβρουαρίου διαμορφώνεται ως εξής:

Football League

Η 17η Αγωνιστική (17-18/2/18)

Σάββατο 17 Φεβρουαρίου

  • Σπάρτη – ΟΦΗ (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
  • Παναχαϊκή – Αιγινιακός (15:00, Γήπεδο Αγυιάς)

Κυριακή 18 Φεβρουαρίου

  • Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας (15:00, Δημ. Στάδιο Αγίων Αναργύρων)
  • Εργοτέλης – Τρίκαλα (15:00, Παγκρήτιο)
  • Βέροια – Παναιγιάλειος (15:00, Δημ. Στάδιο Βέροιας)
  • Άρης – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)
  • Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Δόξας)
  • Αχαρναϊκός – Απόλλων Πόντου Δ.Δ.

Τρίτη 20 Φεβρουαρίου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Καλλιθέα (15:30, Γήπεδο Περιβολίων)

 

Η Βαθμολογία (16 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 42β 285
  2. Παναχαϊκή 37β. 24-7
  3. ΟΦΗ 36β. 35-8
  4. ΑΟ Χανιά/ Κισσαμικός 27β. 2112
  5. Τρίκαλα 27β. 14- 10
  6. Απόλλωνας Λάρισας 25β. 18-19
  7. Σπάρτη 25β. 14 -8
  8. Δόξα Δράμας 24β 19-11
  9. Καραϊσκάκης 22β. 13-14
  10. Αναγέννηση Καρδίτσας 21β. 15-15
  11. Αιγινιακός 19β. 14-25
  12. Απόλλωνας Πόντου 18β. 15-15
  13. Εργοτέλης 16β. 19-24
  14. Βέροια 14β. 10-18
  15. Καλλιθέα 13β. 12-18
  16. Πανσερραϊκός 13β. 17-25
  17. Παναιγιάλειος 10β. 8-23
  18. Αχαρναϊκός -51β. 2-44

ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός και Βέροια με ματς λιγότερο

Ο Αχαρναϊκός αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα και έχει αφαίρεση -51 βαθμών από το Πρωτάθλημα, λόγω οφειλών προς ποδοσφαιριστές

 

Football League Νέων

Η Επόμενη 8η Αγωνιστική (17-18/2/18) – 2ος Όμιλος

Σάββατο 17 Φεβρουαρίου

  • Απόλλων Πόντου – Αιγινιακός (12:30, Γήπεδο Αριστοτέλη)
  • Τρίκαλα – Βέροια (13:00, Δημ. Γήπεδο Μπάρας)
  • Άρης – Δόξα Δράμας (15:00, Δημ. Γήπεδο Περιστερώνα)
  • Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας (15:00, Δημ. Στάδιο Άρτας)
  • Αν. Καρδίτσας – Πανσερραϊκός (15:00, Δημ. Γήπεδο Καρδιτσομαγούλας)

Η Βαθμολογία (σε 7 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 18β. 21
  2. Δόξα Δράμας 13β. 185
  3. Πανσερραϊκός 12β. 13-7
  4. Τρίκαλα 10β. 9-3
  5. Απόλλων Πόντου 10β. 14-10
  6. Καραϊσκάκης 7β. 9-11
  7. Βέροια 6β. 7-15
  8. Απόλλων Λάρισας 6β. 9-13
  9. Αναγέννηση Καρδίτσας 4 522
  10. Αιγινιακός 3β 7-23

 

Β’ Εθνική Γυναικών

Η Επόμενη 9η Αγωνιστική (25/2/18)

  • Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης – Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου
  • Μέντεκας Καλαμαριάς – Πανσερραϊκή
  • Ροδόπη – Βασίλισσα Θράκης 

Βαθμολογία (σε 8 ματς)

  1. Πανσερραϊκή 22β (25-6)
  2. Ροδόπη ’87 16β. (18-15)
  3. Βασίλισσα Θράκης 11β. (10–7)
  4. Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου 11β. (16-14)
  5. Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης 9β (11-15)
  6. Μέντεκας Καλαμαριάς 0β (6-27)

 

Γ’ Εθνική

Η 17η Αγωνιστική Σάββατο (17/2/18) 3μμ.

  • ΑΕ Διδυμοτείχου – Ελπίδα Σκουτάρεως, Στάδιο Διδυμοτείχου
  • Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Ορφέας Ξάνθης, Γήπεδο Ξηροποτάμου
  • ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών – ΑΟ Καβάλα, Γήπεδο ΕΠΣ Θράκης
  • Άρης Αβάτου – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής, Γήπεδο Φελώνης
  • Αετός Ορφανού – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Γήπεδο Οφρυνίου
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης, Γήπεδο Παραλιμνίου

 

Η Βαθμολογία (16 ματς)

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 36β. 29-8
  2. Ελπίδα Σκουτάρεως 33β. 22-11
  3. Αετός Ορφανού 30β. 23-15
  4. ΑΟ Καβάλα 30β. 2312
  5. Νέστος Χρυσούπολης 24β. 15-9
  6. Άρης Αβάτου 22β. 12-12
  7. Ορφέας Ξάνθης 21β.19-17
  8. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 20β. 13-20
  9. ΑΕ Διδυμοτείχου 17β. 10-19
  10. ΑΠΣ Δόξα Προσκυνητών 15β. 17-27
  11. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 10β. 8-28
  12. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 9β. 1125

 

ΕΠΣ Σερρών 17-18/2/18

Επίλεκτη Κατηγορία – 21η Αγωνιστική

Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2018 3.30μμ.

  • ΑΕ Νιγρίτας – Χείμαρρος
  • ΠΣ Σέρρες – Ψωμοτόπι
  •  Ροδόπολη – Αναγέννηση
  •  Λευκώνας – Σιδηρόκαστρο
  •  Χρυσό – Νέος Σκοπός
  •  Λιθότοπος – Νέο Σούλι

Ανώτερη Κατηγορία – 20η Αγωνιστική

Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Μεγαλοχώρι – Καπνόφυτο

 Β’ Όμιλος

  • Ρεπό

Β’ Κατηγορία – 20η Αγωνιστική

Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2018 3μμ.

Α’ Όμιλος

  • Λέοντες – Ποτισμένο

Β’ Όμιλος

  • Πεπονιά – Παλαιοκώμη
  • Πεθελινό – Νέα Ζίχνη
  • Εμμανουήλ Παπάς – Ηρακλής
  • Δημητρίτσι – Ψυχικό
  • Δραβίσκος – Βαλτοτόπι
  • Οινούσα – Μαυροθάλασσα